841 Shares 2580 views

W jakim wieku dzieci zaczynają siedzieć? Uczymy!

Monitorowanie terminowego rozwoju dziecka – jest podstawowym zadaniem każdego odpowiedzialnego rodzica. W tej kwestii, autorem licznych prac naukowych – w pierwszym roku życia jest cud z punktu widzenia zwykłego człowieka i bardzo odpowiedzialny dla specjalistów neonatologów i pediatrów.


W jakim wieku dzieci zaczynają siedzieć?

Wiadomym jest, że w chwili urodzenia dziecko nie może chodzić ani mówić ani nawet siedzieć. Pierwsze miesiące jego życia, po prostu opanowanie naturalny świat, nauczyć się być obserwatorem, a także komunikować się stopniowo poprzez płacz, śmiech, uśmiech i łzy. A potem dziecko idzie do bardziej ambitnych działań. Porozmawiajmy teraz o wiek, w którym dzieci zaczynają siedzieć. Jest to pierwsze znaczące osiągnięcie na drodze rośnie mały człowiek.

Wielu rodziców obawia kiedy dziecko powinno zacząć siedzieć. Oni w panikę, gdy ich sąsiedzi, znajomi, przyjaciele dzieci osiągnęły już znaczące rezultaty, i zaczynają podejrzewać, co doskonale zdrowego dziecka wiele problemów. Ale rozwój dziecka – to sprawa indywidualna. Ponieważ nie ma absolutnie identycznych ludzi, a proces rozwoju wszystkich dzieci jest niemożliwe grzebień pojedynczy grzebień. Niemniej jednak kwestia wieku, w którym dzieci zaczynają siedzieć, jest jednym z najbardziej popularnych w recepcji u neurologa.

Oczywiście, istnieje tendencja do dziecka należy się spodziewać od tych lub innych zmian. Podczas monitorowania dziecka może być prowadzony przez niego, ale należy najpierw dokonać korekty własnej dziedziczenia. Więc jeśli martwisz się, dlaczego dziecko nie siedzi, poproś rodziców, jak wiele miesięcy zaczęły siedzieć cię osobiście i zapytać to samo pytanie o jego drugiej połowie – może fotelik po opanowaniu naukę, zamiast nauczą się stopniowo.

Kiedy dzieci zaczynają przygotowania do przyjęcia pozycji pionowej w przestrzeni? Pierwszą rzeczą, którą trzeba dziecku usiąść – dość silny kręgosłup i układ mięśniowy. Po urodzeniu, nie dziecko nie może trzymać głowę – pleców i karku są nadal bardzo słaby i muszą być rozwijane. Aby to zrobić, osiągnąć w ciągu pierwszych miesięcy życia dziecko potrzebuje do zrobienia z niego łatwe ćwiczenia – oraz zmniejszenie długopisy hodowli, zginać i rozprostować nogi, głaskanie szyi i pleców. Te proste ćwiczenia zwiększają napięcie mięśni, poprawia krążenie krwi, a tym samym – i dotlenienie tkanek. Z tego samego celu absolutnie lekarze mówią młodych rodziców o korzyściach walking – dzieci, które spędzają dużo czasu na zewnątrz, coraz bardziej hardy, zdrowia i rozwoju. Jako pediatrzy twierdzą starej szkoły, przeszkody na spacer może być tylko wilgotna i silny wiatr. Mróz będzie tylko skorzystać.

Nie martwić się o rozwój dziecka, starają się iść z nim więcej. Dobrze, jaki rodzaj sportu pomaga wzmocnić plecy? Oczywiście, pływanie. Kiedyś było tak, że kąpać dziecko jest konieczne tylko w wannie, ale nowoczesne podejście w pediatrii oferuje okruchy master bath raz lub nawet basen. Dzięki tej procedurze jako grudnichkovoe pływania, dzieci zaczynają się rozwijać przed układu mięśniowo-szkieletowego. Istnieją specjalne sekcje dla dzieci od pierwszego miesiąca życia. Ale bez nich, można pomóc dziecku – trzymając głowę podczas pływania w dużej łazience trzeba dać mu pobarahtatsya w wodzie.

Kolejnym ważnym etapem w rozwoju – dziecko nauczył się trzymać głowę nieruchomo. To jego pierwszy poważny przełom. Zaczyna swoje pierwsze próby w tym kierunku dwóch miesięcy. Początkowo trzymać głowę nie może być więcej niż kilka sekund, ale stopniowo mięśnie szyi się silniejszy, a na co dzień dziecko sprawia, że tym bardziej pewny siebie. Aby pomóc mu trenować, trzeba często kłaść dziecko na brzuszku. W tej pozycji, jest on podniesiony, spoczywa na przedramieniu, i trzyma głowę prosto. Można powiedzieć, że po tym ruch zdobył nie daleko od dnia , kiedy dziecko zacznie siedzieć sama.

Przez trzy miesiące życia dziecko już wie, ile – jest aktywnie przesuwając ręce i nogi, sprawia uchwycenie ruchy, trzymając głowę i spoczywa na przedramieniu. kolejnym krokiem jest wykonywana w tym czasie – zaczyna się toczyć. Początkowo będzie toczyć z tyłu na jednym z boków. Potem, jak powodzenia prób, dziecko zaczyna się przewrócić na brzuchu. Mięśnie stają się silniejsze, a w pozycji na brzuchu, może on mieć do zniesienia nie tylko głowę, ale także część ciała.

cztery miesiące

A w ciągu czterech miesięcy nie jest niesamowite – dziecko jest tak silny, że może to zająć pozycji siedzącej. Choć jest bardzo niepewny ruch. Siedząc w tym wieku, że dziecko jest w stanie obsługiwać tylko, i że można go punktualnie przewracać się w pozycji leżącej. W związku z tym, w tej chwili nie zostawiaj go samego na twardej powierzchni. Sam starał się ziemi – jest to następny krok po przewrocie. Ale on potrzebuje rękę dorosłego oprzeć się na nim.

pół roku

I tylko 5-6 miesiące w większości dzieci mogą bezpiecznie wykorzystać tę postawę. A jednak ten proces nie jest łatwe dla małego człowieka. Usiąść, musi się przewrócić na bok, a następnie rozciągnąć ręce i unieś tułów do góry. W tym momencie zaczyna się postęp w utrzymaniu równowagi – dostaje się w tym samym miejscu nawet łatwiej, coraz częściej jest to pozycja pionowa.

Kolejnym etapem

Już w 7-8 miesięcy siedzi postawy staje się nawykiem dla dziecka. On jest już tak silny, że można podnieść bez wsparcia przepisów dotyczących brzucha lub pleców. Z tego dzieciaka szeroko wykorzystują stresu na rękę. A potem są przypadki, kiedy natychmiast wstaje i trzyma się podłoża. Ale nie należy się spodziewać, że w tym momencie zacznie to robić. Jeżeli neurolog nie wierzy, że dziecko ma problemy zdrowotne układu nerwowego, mięśni lub kręgosłupa, nie martw się – może on usiąść do 9 miesięcy.

Wiele matek mające na celu zapewnienie ich dziecko wczesny rozwój wysokiej klasy, zapytać , jak uczyć dziecko do siedzenia. Jasne wytyczne w tej kwestii po prostu nie istnieje. Większość lekarzy i doświadczeni rodzice powinni po prostu usiąść i czekać: mówią, dziecko wie kiedy usiąść, a kiedy iść. Ale mu pomóc, inne niż powyższe sposoby aby wzmocnić kręgosłup jako główny sposób do poprawy funkcji narządu ruchu, może to być również 4-5 miesięcy, aby rozwinąć program szkoleniowy codziennych ćwiczeń. W szczególności, możliwe jest, aby spróbować sprowadzić go do pozycji siedzącej z prostego ćwiczenia. Jest to konieczne, aby podnieść dziecko i posadzić go z pozycji na plecach, trzymając ręce, którą ściska dorosłych palce. Kilka z tych podejść w dniu przyzwyczajać dziecko do takiego stanu, a tym samym ułatwić jej przejście do niezależnej pozycji siedzącej.

wniosek

Zatem pytanie o wiek, w którym dzieci zaczynają siedzieć, nie można odpowiedzieć jednoznacznie. jest on rozciągnięty w czasie lekcji dla każdego dziecka. Zaczyna się od czterech miesięcy i pierwszych prób osłabieniem, a może skończyć w 8-9 miesięcy już pełne foteli.