438 Shares 2253 views

Jak zrobić miękkiego mięsa? Liczne przepisy na marynaty.

Na pytanie „Jak zrobić miękki mięso?” opieka, być może, każdy właściciel. Rzeczywiście, dość często zdarza się, że gotowane mięso zamienia twarde i trudne. I nie zawsze zależy to od sposobu przygotowania lub na umiejętne gospodyni kucharz. Aby mieć pewność, dania mięsne były zawsze miękkie, soczyste i smaczne, trzeba kierować się kilkoma wskazówkami. Mówimy o tym dalej.

Jak sprawić, by mięso miękkie, soczyste i smaczne?

Zacznijmy od procesu jej wytwarzania. Można dokonać mięso gotowane, pieczone na grillu, patelni, ruszcie lub grillu, duszone, solone, wędzone, pieczone, i tak dalej. Ale w każdej z tych opcji, to również zależy od miękkości samego produktu.

Określenie „mięso” oznacza produkt białkowy pochodzenia zwierzęcego. To może być wieprzowina, drób, jagnięcina, wołowina, drób i ryby. Jednak w tym przypadku, chciałbym mówić konkretnie o wołowiny.

Przed dokonaniem mięso miękkie, chciałbym zwrócić uwagę na poprawność swojego wyboru. Jeśli planujesz pieczonego mięsa, a następnie należy kupić schłodzone. Oczywiście, najlepiej jest to zrobić na rynku w znajomego rzeźnika, a nie w sklepie, gdzie czerstwe wołowiny sprzedawanej częściej. Polędwiczki gotowanie pasują idealnie.

Przed gotować mięso miękkie, konieczne jest, aby prawidłowo marynować. Aby wziąć ten kawałek i jego starannie umyć w zimnej wodzie. Następnie trzeba spuścić wodę i płaszcz mięso solą i pieprzem. Potem położył w glinie lub szklanym naczyniu i pokrywy pokrywy. W tej formie, pozostawić na 40 minut, chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że ukusus dodatek do miękkości nie jest konieczne, ponieważ będzie ona tylko psują smak.

Po tym, pokroić mięso w poprzek włókien. Jest to najlepiej z grubymi plastrami, ponieważ pomoże zachować to soczyste. Jeśli użytkownik zdecyduje się gotowania mięso konwencjonalnego naczynia, a jego optymalna grubość jest uważany wynosić od 2 do 3 cm.

Mięso było miękkie, może odeprzeć poszczególne kawałki z młotkiem kuchennym. Należy to zrobić, dotykając obwód, natomiast wprowadzenie na desce. Gdy jedna strona jest odpychana, należy postępować w odwrotnej stronie broni się począwszy od środka i w kierunku brzegów. W tym przypadku oczekuje się kawałek mięsa wzrośnie w okolicy, będzie to świadczyć o poprawności bicia. Ale jeśli używasz wycinek do przygotowania, w tym przypadku lepiej jest nie do pokonania.

Teraz kawałki mięsa trzeba ponownie dodać sól i pieprz. Lepiej nie używać czerwonego pieprzu do pieprzu lub innej przyprawy. Następnie konieczne jest, aby podgrzać patelnię z olejem roślinnym i rozpocząć gotowanie. Aby utworzyć pyszne ciasto, nie przykryć rondel z pokrywką.

Marynaty na mięso

Więc jak zrobić miękkie mięso okazuje się nie tylko za pomocą wyżej opisanej metody, chciałbym podzielić się kilkoma przepisy na marynaty, poniżej.

  • 1 drobno posiekanej cebuli kilka łyżki olej roślinny, suchego białego wina – 3 łyżki. łyżka, parę arkuszy mięty (świeżego), 2 kromki tłumione czosnek, rozmaryn. Ta mieszanina marynowania mięsa dni.
  • 2 gwintowaną Krążki bulw, oliwę z oliwek – 4 łyżki. łyżki, 1/8 l czerwonego wina, 4 plastry pociętych na małe kawałki, z czosnku, liść laurowy, rozmaryn, tymianek. Marynaty mięsa około 3 godzin.
  • 1/8 litra oleju roślinnego, kilka kropel sosu Tabasco „” 3-4 łyżki. łyżki brandy, pieprz, sól. Marynowane 12 godzin.
  • cukier – 2-3 łyżki. łyżki, 6 łyżek. łyżki keczupu, czerwony pieprz, 3 łyżki. łyżka gorczyca, pietruszka (mieleniu). Marynowane 12 godzin.
  • 500 g drobno posiekanym mięsem: 3 objętościowo. łyżki rabavit wody 1/2 godziny. łyżki sody. Marynować mięso około 2 godzin w lodówce.

Ponadto, istnieje wiele innych sposobów marynowania mięsa, które sprawiają, że niezwykle miękkie, soczyste i smaczne. Który z nich wybrać – Ty decydujesz!