598 Shares 3375 views

Stacja metra „Tuła”. Posiada infrastruktury naziemnej

Ogromną rolę w systemie miejskiego transportu Moskwie odgrywa metro. Posiada szereg stacji, wśród których znajduje się stacja metra „Tuła”. Rozważyć jego cech, architektury, projektowania i atrakcji znajdujących się w sąsiedztwie. Co sprawia, że to, co niezwykłe i ulice można przejść wysiąść na tej stacji?

Historia stacja

Stacja metra Tula został otwarty w 1983 roku, w dniu 6 listopada. Ona stała się częścią pierwszego odcinka linii Serpukhov Serpukhov „” – „Południe”. Według pierwotnego projektu, planowana stacja miała się nazywać „Danilovskaya”, a następnie, w latach 1991-1992, zaproponowano, aby nazwać „Danilovsky Monastery”, ale była nazywana „Tuła”, więc wtedy nie zmieniła swoją nazwę.

opis

Obecnie stacja jest częścią linii „Sierpuchowska-Timiryazevskaya”. Jest otoczony przez takie stacje jak „Serpukhov” i „Nagatinskaja”. Metro „Tuła” – stacja sklepiony, który ma wyśmienitą lokalizację. Jego głębokość wynosi zaledwie 9,5 metra. Jest on oparty na projekcie zaprojektowane przez znanych architektów VP Kachurinitsem, N. i N. G. Petuhovoy I. Shumakovym. Monolityczna struktura betonu zbrojonego stosuje się jako materiał podstawowy. Podobnych projektów zostały zbudowane, a kilka innych stacje zlokalizowane w pobliżu stacji „Tula”. Ona ma tylko jedną platformę i dwa lobby pod ziemią, które są między pasie chłodzącym i ulicy Bolshaya Tulskaya. Jest to ostatnia stacja od strony południowej z doskonałą lokalizacją.

Dokonywanie lobby poświęcone rusznikarzy Tula. Jej ściany pokryte są track białego marmuru, a na piętrze – szarego granitu. Głównym dekoracji są oryginalne lampy, w kształcie rombu i rzeźby. Są one zainstalowane na skrzyżowaniu dachu i ścian toru. Ponadto indywidualne cechy obszar łuku wzorców dla betonu, składających się z geometrycznych kształtów. Wzdłuż środka ławkach platform znajdujących się na nich wskaźniki. Ta stacja bez rusztu.

Wyjście do miasta

Na stacji metra „Tuła” przyziemnej przedsionek nie jest, więc aby dostać się na jej platformie, musisz przejść przez tunel. Od północnego holu można dotrzeć do najbardziej ulicę Tula, na ulice wału Serpukhov i wału Danilovsky. Od południowego holu można dotrzeć do platformy ZIL Paweleckiego kierunku Moskwa Kolei. Jest również znanym centrum handlowe „Erewań Plaza” i zatrzymać transportu lądowego. Wejście na powierzchni przeprowadza się za pomocą schodów ruchomych.

infrastruktury naziemnej

Obok dworca znajduje się wiele restauracji i kawiarni, w tym bar sportowy „Arena Sport” z kuchni meksykańskiej, cafe „grabie”, oferując dania kuchni rosyjskiej i europejskiej. Tutaj można zjeść śniadanie na tarasie i cieszyć się dekoracje ranka miasta. W posiadłości hrabiego Orłowa na Prospect St Michael jest znakomita restauracja z uzbeckiej kuchni. Jest odwiedzane nie tylko przez mieszkańców, ale także przez wielu odwiedzających miasto. Istnieje wiele innych restauracji, barów i pubów, gdzie można doskonale spędzać wolny czas i zrelaksować się podczas spaceru po Moskwie.

Metro area „Tuła” ma wiele innych lokali rozrywkowych, w tym kina „Almaz-Diament Cinema”, znajduje się przy ulicy Shabolovka. Nie można po prostu odpocząć i cieszyć się film. W pobliżu jest najmniej popularne kino „Karo-Film w Sewastopolu.” Na ulicy „Big Tuła” to kino „Cinema-Star Erywań Plaza”.

Oprócz teatru, obok stacji jest klub nocny WIN-Club, klub huśtawka, „Adam i Ewa” oraz Z-Club. Drzwi tych zakładów są otwarte dla nocnych marków.

Dla kandydatów, którzy przybyli w celu uzyskania wyższego wykształcenia w takim mieście jak Moskwa, metro „Tuła” będzie dostęp do rosyjskich Uniwersytetu Przyjaźni Narodów i Moskwa akademii finansowo-prawny ". A w kompleks handlowo-rozrywkowy «Roll Hall” i «Erywań Plaza» znajdzie coś dla siebie, a nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

budynki religijne w pobliżu stacji

Metro „Tuła” może stać się jednym z wyjściami dla pielgrzymów i innych gości. Jego powierzchnia jest pełen miejsc kultu, które są przedmiotem zainteresowania nie tylko religijnym, ale także przyciągają miłośników wspaniałych budowli architektonicznych. Tak więc, w Danilovskaya Sloboda stoi świątynia Zmartwychwstania, w pobliżu – świątynią Zesłania Ducha Świętego. Jej piękno przyciąga gości katedrze Trójcy. W obszarze Tula stacji znajduje się świątynia św Serafin z Sarowa.

harmonogram

„Tuła” stacja metra otwiera swoje podwoje dla zwiedzających na 5:45 rano i kończy swoją pracę o godzinie 1:00. Nie tak dawno temu, pracowała tylko do północy, ale przez popularne popytu operacja została przedłużona przez 1 godzinę, co jest bardzo wygodne dla tych, którzy pracują na drugą zmianę, więc nie ma potrzeby wydawać pieniędzy na taksówki.