771 Shares 5476 views

Rodzaje husky: opis przyrody, opieki

W tym artykule chcemy rozmawiać o tym, jak wspaniałe psy rasy Łajka. W ogóle, to jest grupa ras myśliwskich są bardzo starożytnego pochodzenia, który mieszkał wcześniej w Nordic strefie leśnej. Obecnie Husky są bardzo powszechne w pasie tajga i od dawna najlepszym Mates myśliwych. Różne typy husky są hodowane w Finlandii, Norwegii, Danii, Szwecji, Kanadzie, w północnych regionach USA. Te psy mają bardzo silny instynkt, który pozwala im polować we wszystkich porach roku, w każdych warunkach pogodowych. Z husky polowanie na sobole, kuny, wiewiórki, dzika, norek, jelenie, sarny i inne zwierzęta.

Jakie cechy posiada husky?

Jak widzieliśmy wcześniej, husky – wspaniałe gatunki łowieckie. Wynika to z faktu, że opracowali Flair, żywe wzroku i słuchu. Pies znajdzie się w zwierzę lub ptak i szczekanie daje znać o tym do swego pana. Husky zwierząt realizuje spokojnie i cicho, a na nowym przystanku ponownie dostarcza sygnały do myśliwego. Kaczki, na przykład, jest wyryte od trzcin psów, a następnie je zestrzelić. Bażanty sam sposób wydalony z krzaków. I już zabity gra Laika wyszukuje i wprowadza do swego pana.

Kiedy kopytnych polowania pies ściga zdobycz, biegnie do przodu i szczeka go, tym samym zatrzymując i zapobiegania iść dalej. polowania niedźwiedź występuje podobnie. Laika jest legowiska bestii, a potem zwinny i szybki uchwyt utrzymuje zwierzę, i nie pozwala mu uciec. husky myśliwskie są zranione zwierzę ślad krwi. Początkowo te psy były używane tylko w północnych regionach. Ale teraz husky stal używana w krajach bałtyckich i Kazachstanu, a także w innych miejscach.

Fakt, że ten rodzaj psa całkowicie bezpretensjonalny, szybko przywiązuje się do ludzi. Husky może bezpiecznie i zawierać w mieszkaniu, a we wsi. W tym przypadku, może dostosować w dowolnym miejscu i nie tracą swoich właściwości myśliwskie. Jedyny warunek – pies potrzebuje dużo ruchu.

Ale w miarę jedzenia, Laika potrzeba o połowę mniej energii niż inne psy z tej samej wadze. Ta funkcja z nich opracowano w trudnych warunkach tajgi.

Rasa ta może być uważana za jedną z najstarszych spośród tych, które służyły człowiekowi. Pies Łajka w przestrzeni nawet zanim dana osoba odwiedzana. Pamiętacie słynny Strelka i Belkę! Ich lot udowodnili wybitne zdolności, to nic dziwnego, że wybrali wśród wielu innych gatunków.

Ciekawostką jest fakt, że do dnia dzisiejszego zachowały cechy, które świadczą husky ich bliskim pokrewieństwie z szakal i wilk.

typy husky

W zależności od zakresu zastosowania Husky konwencjonalnie podzielone na następujące grupy:

 1. Polowanie.
 2. Sanki – polarny.
 3. Pasterzy.

Następnie dajemy bardziej szczegółowy opis każdego typu husky.

husky myśliwskie

Jest to najbardziej lojalni i najlepszych asystentów myśliwych w lasach na północy Europy i Azji. Według doświadczonych ludzi na polowanie, rasa ta jest najlepsza broń, karabin jest znacznie bardziej wiarygodne. Jeszcze w XIX wieku, słynny rosyjski hodowcy psów próbowali zawierać dużą liczbę husky w osobnej grupy ras. A stało się to tylko w jednym celu, aby skorzystać z wyboru, aby naprawić swoje doskonałe umiejętności łowieckich.

Jazdy, albo husky polarne

Jest to największa podgrupa. Husky sanki do transportu nie tylko ludzi, ale ładuje także w obszarach o północy, gdzie końce nadają się do transportu drogowego, a zaczyna się off-road. Psy pracują w zespołach, składający się z 8-13 zwierząt. Ponadto, są one wykorzystywane na koleinowanie łosia lub górskie owce i jelenie.

W tych dniach, kiedy nie było zakazu polowań na niedźwiedzie polarne, husky udowodnione w tym przypadku. Pies polarny – jest silny, wytrzymały, z potężnymi kości zwierzęcych. Wysokość kłębu husky mężczyzn wynosi co najmniej 60 cm. Zwierzęta są bardzo dobrze rozwinięte piersi.

pasterz husky

Oryginalny skała jest Nenets Laika, co jest powszechne w północnej części Skandynawii półwyspu. Pies mały rozmiar (na kłębu mężczyźni osiągnięcia 45 cm). Ich głównym obrony w trudnej sytuacji jest długi płaszcz. Gdzie stosowane, to grupa ludzi można zaobserwować już od tytułu. Laika jest wielkim pasterze pomocnika. Dobrze, że sprawdziły się na polowanie na zdobycz, Miś i białka. Ciekawostką jest fakt, że na skrzyżowaniu myśliwskich i pasterskich husky obserwowano u potomstwa niepożądanych objawów wzrasta instynkty łowieckie graniczących niemal do barbarzyństwa. Przejawia się to w dążeniu do niekontrolowanego zwierząt, zdobywając ich na śmierć z dalszym pożeranie. Ponadto przejście bardzo negatywny wpływ na długość włosów. Staje się znacznie krótsza, co jest niedopuszczalne dla ciężkiego przeziębienia.

ras gatunki

Obecnie, w wyniku wielu lat pracy stworzył dużą bazę hodowlaną zwierząt rasowych. Absolutnie wszystkie nowoczesne typy husky można przypisać zgodnie ze standardem, który został zatwierdzony w 1947 roku na konferencji All-Union, jedną z następujących ras:

 1. Rosyjsko-europejska Łajka.
 2. Łajka zachodniosyberyjska.
 3. Karelski pies na niedźwiedzie.
 4. East Siberian Laika.
 5. Nenets hodowla reniferów.
 6. Samoyed Husky.
 7. Husky.

Łajka rosyjsko-europejska

Gatunek ten ma średni wzrost, dodawanie muskularne i suche. Muskulatura bardzo silnie rozwinięte. Wysokość zwierząt w kłębie: Psy – 58 cm, kobiety mniej niż kilka centymetrów.

Głowica rosyjskiego Europy Laika suchym, w kształcie klina, szeroki czaszki. Kufa – wskazał, suche wargi. Oczy zwierząt jasny, żywy i wesoły. Są średniej wielkości. Wszyscy przedstawiciele tej rasy są brązowe. Uszy – znikają małe, wysoko hodowane na głowie, mają trójkątny kształt z ostrymi końcówkami.

Łapy w Husky prostej. Jednak ogon jest wysoka, a zgięty włos lub sierpa do tyłu. Z szybkich obrotów pierścienia wyścig. W spoczynku ogon może być obniżona.

Płaszcz tej rasy jest bardzo gęsty, prosty i grubego, ale miękką podkładu. Na szyi, ramion i kłębie stos tworzy wspaniałą bujną kark i kołnierzem. Na kończyn i głowy włosy trochę krótsze. Na tylnych łapach i sierści stanowi już majtki. Ogon same owłosione równomiernie na całej długości, tylko na spodniej stronie jest długa stos. Spełnia biały husky, czarny, czerwony, łaciaty i sobole.

Rosyjsko-europejska rasa powstała na podstawie psów myśliwskich z północnych regionów. Zwierzę dość powszechne, można przeciągać jego właściciela dosłownie na każdym zwierzęciu. Ale musimy zrozumieć, że husky szczenięta mogą zmieniać charakter i zachowanie.

Łajka Siberian Zachód, Wschód-syberyjski

Layka Zachód syberyjskie skały mają średnią wzrostu, silny, suchy dodawania. W porównaniu z rosyjsko-europejskiej w West Siberian Husky ma bardziej wydłużony kształt. Wysokość zwierzęcia do wysokości 60 cm. Pyska zwierzęcia ma kształt klina, uszy przypominają podłużnego trójkąta, są wyprostowane i ustawić na wysoki. Oczy są okrągłe i mają brązowy kolor we wszystkich odcieniach wełny.

Zwierzę opracował mięśni ciała. Tylne kończyny nieco szersze od siebie niż z przodu. Ogon jest wygięty pierścieniowy. Wełna gruba i prosto, ale z miękkim podszerstkiem. Spełnia biały husky, czarny, czerwony, brązowy, sable. Rasa ta najlepiej nadaje się do polowania na duże zwierzęta. Z reguły jego pociągu do pewnego rodzaju zwierzęcia. Nawiasem mówiąc, jest to najbardziej hardy rasy husky wszystkich. I najczęściej za granicą. Pies ma duży rozmiar i atrakcyjny wygląd, a także niezwykłe zdolności umysłowe. Wywnioskowano na podstawie lokalnych ras, w pełni rozwiniętych tylko w latach siedemdziesiątych XX wieku.

Jak dla rasy wschodniosyberyjskich, pies tego typu jest bardzo mocny (największy z husky). Przyczynia się do polowania dużych zwierząt, a sama może utrzymać je do czasu przybycia właściciela. Ze względu na swoją konstytucję, jest przystosowany do bardzo ciężkiej pracy w trudnych warunkach górskich syberyjskiej tajdze.

Teraz przedstawiciele bydła tej rasy charakteryzują się różnymi rodzajami. Husky szczenięta i młode rozwijają się znacznie wolniej niż młode innych gatunków. Choć młodych zwierząt, pokazowo goni wiewiórki, ale z wiekiem są bardziej zainteresowani Sable. Siberian husky – East doskonałych myśliwych na kopytnych i niedźwiedzie.

Karelski rasy

Karelski pies na niedźwiedzie mały wzrost, bardzo zwinny i silny. Wzrost zwierzę tylko 48 cm. Zewnętrzne objawy są bardzo podobne do innych ras. Psy są uważane za miejsce narodzin lasach Europy Wschodniej, a także Trans-Ural. Karelski pies na niedźwiedzie jest bardzo zwinny i ma silną pasję myśliwską. Bardzo czuły na szkolenia. Ponieważ zwierzę ma nadpobudliwość, z hosta wymagane jest miękka i gładka postawę. Rasa ta jest bardzo drażliwy. Jeśli właściciel przynajmniej raz ukarana jego podopiecznego, zwierzę pamięta go na zawsze i nigdy nie ufać.

Nenets rasy

Nenets Laika – jedyna rasa w świecie stworzonym specjalnie dla jelenia wypasu. Zabrał ją Nenets, którego życie opiera się na hodowli reniferów. Rasa występuje w dwóch formach: krótkie nogami i normalne. Krótki nogami pies nie może szybko przenieść na luźnym śniegu na wiosnę. Są one wykorzystywane głównie w okresie porodu, nie odstraszyć małe jelenie, ale nie pozwalają im się zgubić, i odeprzeć stado. Psy pokryte długimi włosami, dobrze jest, aby chronić je przed zimnem i muszki.

rasy Samoyed

Samoyed – Pies husky rasy. Ona jest bardzo piękna, ale ma bardzo niezależny charakter. Ponadto, kocha otwarte przestrzenie, które czuje się świetnie. Jeśli mówimy o zaletach tej rasy, Samoyed – był nie tylko piękny, ale także inteligentny, posłuszny, była bardzo oddany swemu panu.

Wadą jest pewna niezależność zwierzęcej natury. Jeśli zdecydujesz się mieć psa, to trzeba pamiętać, że musi być aktywne długie spacery. Ponadto, zwierzę chcesz wyświetlić ćwiczyć na boisku treningowym.

Szczególną ostrożność wymaga sierść psa. To musi być regularnie czesanie. Starannie gdy mokry ręcznik. Podszerstek jest rzucić raz na rok, to zawsze istnieje ogromna ilość wełny.

tło historyczne

Zdumiewająca historia rasy, to fakt, że o niej niewiele wiadomo. Laika od dawna mieszkał w dworach i ma zwykłe zwierzęta, które nikt nie zwracał zbytniej uwagi. To był najbardziej zwykły pies. Ksywka dla husky były bardzo proste, jak każde inne zwierzę.

Sama nazwa tej rasy nie pojawił się tak dawno temu. Wcześniej miał inną nazwę. Ciekawostką jest fakt, że starożytny obraz Husky ma prawie tysiąc lat. Uszczelniona zwierzę na freski w katedrze Najświętszej Maryi Panny – główny kościół Rusi. I od tego czasu żadnych danych w literaturze na temat tych psów nie był już aż do początku XIX wieku. Wcześniejsze przodkowie husky były trzymane na prawach podłogowych, a czystość rasy nikt nie pomyślał, że należy podążać. Znalazło to odzwierciedlenie w wyglądzie zewnętrznym psów, ponieważ tracą swoje właściwości. Niemniej jednak, istnieje obecnie wiele rodzajów husky. I każdy gatunek w tym samym czasie ma swoją historię.

Jak dbać o husky?

Dobry myśliwy powinien pozostać niezauważone do produkcji. To z tego powodu, że większość husky nie mają specyficzny zapach. Zwierzęta hodowane specjalnie dla najbardziej wymagających pracy w trudnych warunkach, dzięki czemu można je łatwo dostosować do praktycznie każdego klimatu.

Jeśli mówimy o opiece nad psem, wymaga szczególnej uwagi tylko wełny. Konieczne jest, aby regularnie czesać, zwłaszcza w okresie wiosennym i jesiennym wylinka. Ale trzeba kąpać psa bardzo rzadkie, starannie zmywając z szamponem.

Ale najważniejszą rzeczą w trosce o husky, to jest obowiązkowe dla długich spacerów codziennie.

Charakter husky

Husky ma wspaniały charakter i niepowtarzalny umysł myśliwski. Pies w stanie myśleć kilka ruchów do przodu, więc jest całkowicie podatny na polowania. Jednak umysł i ostrość zwierzęcia nie są ograniczone polowanie, to nic dziwnego, że był to pies Łajka w przestrzeni odwiedził pierwszy, wyprzedzając nawet człowiekiem.

Ze swej natury, te psy są wolne i cieszyć się świeżym powietrzu, długie spacery z polowania. Z jednej strony, zwierzęta tej rasy są bardzo przywiązany do swego pana, a po drugiej stronie zwyczajów łowieckich można pokonać, więc znalezienie towarzystwo innego psa Łajka można uruchomić polowanie, zapominając o człowieku.

W polowaniu zwierzę nie tylko pomóc właścicielowi i nabiera dużego rolę. W rzeczywistości, to wygląda bardzo, szczeka zdobycz. Ona dokładnie wie, jak i co zrobić. To odwraca uwagę na siebie, a tym samym umożliwia osobie zmierzać.

Husky nie polować na sam, to działa tylko na swego pana. A w przypadku poważnego zagrożenia mogą nawet poświęcić swoje życie dla zbawienia człowieka. Większość psów w polowaniu tylko prihvatyvaet nosić włosy trzymać go aż do przybycia swego pana. Ale jeśli ktoś jest w niebezpieczeństwie, że Łajka już łzawienie zwierzę naprawdę zwrócić uwagę na siebie i podjąć hit.

Husky szczenięta trzeba nauczyć dziecko do zwierząt, lub w wieku dorosłym będą z pewnością je upolować. Psy są bardzo przyjazne dla ludzi i zrobić doskonałe psy stróżujące. Z dziećmi husky lubią się bawić, ale dzieci nadal trzeba trzymać z dala od nich.

Dobry gospodarz musi ocenić wszystkie wybitne zdolności zwierzęcia, a także niezwykły charakter jej charakteru i traktować psa z miłością i szacunkiem. Laika -singularities rasy. Nawet szkoleniem jej miejsce inaczej niż u innych gatunków. Nauczyć tego psa, trzeba umówić się husky meczu, spadając jej pracę z doświadczonym partnerem. Bardzo aktywnie i agresywnie nie może szkolić psa. To po prostu będzie się znacznie gorszą pracę. Taki efekt przeciwny. Podstawą jej oswajania – właściwa edukacja od dzieciństwa. Z szczeniaka trzeba porozmawiać, wytłumaczyć mu, jak się zachować. Pies musi ją przekonać, że można zaufać całkowicie.

Jak wybrać imię dla Huskies?

Jak wiecie, pseudonim dla husky mają tę samą wielką wagę, zarówno dla nazwy osoby. Od tej rasy północnej, następnie można wybrać odpowiedni nick. Na przykład, można wybrać wszystko, co jest związane ze śniegiem, zimno, lód, północy. Ale nie daj się rozłączył się wyłącznie na tym obszarze przy wyborze pseudonimu. Istnieje wiele opcji. Wystarczy zacisnąć swoją wyobraźnię. Dajmy kilka dobrych przykładów:

 1. Dla psów – ASOA, Lód, Ałtaju, Iceberg, Ball, Bajkał, bary, Buran, Buda, awanturnik, Szary, Dam, Thunder, wiatr, Fierce, Nordic, Północ, Szary, Północ, Sayan, etc.
 2. Dla kobiet – Aurora, Aza, Agna, Alma, Burza, Wiewiórka, zamieć, Diva, Dara, Eshka, Dym, Zima, Lusk, Ilma Luna Maya, Blizzard, Lama, Nora, polary, Tale, Taiga, Soja, Taira , Taya.

Ile jest husky?

Ile jest Laika? Cena psów utworzone na podstawie wielu czynników. Na przykład, od przedszkola, w których uprawia się od karmy, która karmić dorosłych i szczeniąt. Ważnym parametrem jest wycena kolor oczu i kolor, a także linie hodowlane, tytuły, a więc rodzice. D. składników bardzo dużo.

Jeśli zdecydujesz się na zakup psa, nie gonić taniość. Przyjrzeć się bliżej na początku, a wszystko kosztuje Laika. Cena – nie jest głównym wskaźnikiem, w którym należy wybrać zwierzę. Istnieje fermy zwierząt futerkowych, który po prostu hodowane szczenięta bez pokazywania dobrego traktowania zwierząt. W takich miejscach można kupić psa jest tańszy, ale nie warte wysiłku.

A jeśli hodowca starannie dba i troszczy się o zwierzęta, karmiąc je prawidłowo, to nie będzie tanie, aby sprzedać swój oddział.

Nie możesz kupić psa, nie widząc swoich rodziców, jak i ich siedlisk. Jeśli zwierzę jest sprzedawany bez rodowodu, to na pewno upewnij się, jakiego rodzaju skały rodziców.

Jest jeszcze jeden ważny punkt. Należy rozumieć, że rasa Thoroughbred będzie kosztować więcej, ale husky półkrwi tańsze. Metysów uzyskuje się przez przypadkowych kojarzeń i krzyże z innych ras. Jednak ich właściwości mogą różnić się z pełnej krwi. Ceny tych szczeniąt mogą być bardzo różne: od 500 do 5000 rubli.

Jak dla rasowych husky, pies dorosły będzie kosztować nie mniej niż dwadzieścia pięć tysięcy rubli, a cena szczeniaka zaczyna się od dziesięciu tysięcy rubli.