764 Shares 7520 views

Jak zrobić listę na liście. HTML-podręcznik dla początkujących

Strony strony internetowe składają się z wielu elementów – tabele, obrazy, linki, pliki multimedialne, listy. Jednym z najbardziej popularnych przedmiotów jest tylko sama lista. To może pomóc zorganizować informacji, stosuje się go w bardziej zwięzłej i zrozumiałej formie, aby ułatwić percepcję. Dlatego należy wiedzieć, jak HTML i zrobić listę, jakie istnieją listy. A także dowiedzieć się, jak ustawić wymagane parametry.

typy list

Aby rozpocząć, wybierz głównych rodzajów list, z którymi możemy pracować. Zarządził, nieuporządkowaną i rozwijanej listy.

Pierwszy pozwala wyliczyć zawartość z liter i cyfr. Drugim jest zwykle przeniesienie niektórych elementów, trzeci pozwala wybrać tylko z listy żądany element.

Prawie każdy z nich może zawierać listę listy. HTML pozwala na łatwe tworzenie złożonych wykazów niektórych informacji w bardzo krótkim czasie.

Przede wszystkim zdecydować, który z list chcesz, a następnie przystąpić do jego utworzenia. Poniżej przyjrzymy się wszystkich trzech rodzajów list, i dowiedzieć się dokładnie, jak je tworzyć, a jakie opcje mają.

lista numerowana

Zacznijmy z najczęściej używanych i wspólnych list – nakazał. W tym przypadku, przekazanie wszelkich informacji idzie w określonej kolejności, a każdy z elementów policzone. Na przykład lista klasa:

 1. Iwanow.
 2. Petrov.
 3. Sidorov I T. P.

Podano taką listę za pomocą sparowanych znaczników

  i

. Zaczyna się znacznika otwierającego

  , a kończy się z elementu

. Każda nowa pozycja na liście rozpoczyna się znacznikiem pary

 • i kończy się zamykającym
 • .

  Teraz, gdy wiesz, jak zrobić listę HTML. Jak widać, wystarczy zapamiętać tylko dwa tag.

  Kawałek o parametrach znacznika

   – typ i zacząć.

   Pierwszy określa typ numeracji – liter lub cyfr. To może potrwać takie parametry: A, A, I, I, 1.

   Pierwsze dwie wartości ustawić numerację alfabetu łacińskiego – wielkich i małych, drugi – dwie duże i małe cyfry rzymskie, ta ostatnia wartość jest używana, jeśli chcesz, aby lista była numerowane cyframi arabskimi.

   Warto zauważyć, że w numeracji domyślnej listy jest zawsze podane przez cyframi arabskimi.

   Druga opcja – start – określa liczbę, przy której rozpoczyna numerację listy.

   Będę również powiedzieć kilka słów o parametrach znacznika

  1. . Ma je za dwóch. Pierwsza wartość parametru może zmienić kolejność numeracji. I zostanie ona zmieniona na moment, kiedy ta opcja nie zostanie ponownie zarejestrowany (lub do końca całą listę).

   Drugi parametr – typ – pomoże zmienić typ numeracji dla tej pozycji. Dość powszechne w wersji złożonej listy. Na przykład, ma przybliżoną planu kompozycje :

   1. Wprowadzenie.
   2. Główną część.
    a) opinia innych;
    c) moje opinie;
    c) potwierdzenia.
   3. Wnioski.

   Tworzenie listy w liście HTML jest dość prosta. Wystarczy napisać jedną listę główną, a następnie ustawić się w odpowiednim miejscu w sekundzie sub używając innej numeracji. Oto przykładowy kod, na podstawie naszej listy:

    1. .
    2. 1. Wprowadzenie
    3. .

    4. 2. Główną część
    5. .

    6. opinia innych
    7. .

    8. mój umysł
    9. .

    10. dowody
    11. .

    .
   • 3. Wnioski
   • .

  .

  lista nieuporządkowana

  Drugi typ list – losowy. To nie ma znaczenia, to elementy w jakiej kolejności. Może to być lista, co chcesz – zakupy, goście, książki, itp …

  Ustawia listę za pomocą połączonego znacznika

   i

  . Ponadto, każda nowa pozycja zaczyna się od wszystkich tego samego znacznika pary

 • .

  Ma tylko jeden parametr – typ, który pozwala określić rodzaj markera. Znacznik może być kołem – wypełnionego lub nie, a także jako wypełnione kwadraty. Tak, niepomalowane koło jest ustawione na płycie, zacienione – okrąg. Na placu jest przez kwadrat.

  Istnieje również możliwość utworzenia listy w liście HTML. W tym celu, podobnie jak w pierwszym przypadku konieczne jest stworzenie dwóch list, z których jeden jest główny drugi – zainwestował.

  Lista rozwijana

  I ostatni typ list – spadek w dół. Zasadniczo, jest on stosowany ze skryptami i służy do umożliwienia użytkownikowi do wysyłania określonych informacji do właścicieli witryn lub konkretnego programu.

  Przykłady obejmują listy, z której należy wybrać kraj zamieszkania, miejsca nauki lub pracy, data urodzenia, ocena artykułu, i tak dalej. D. W tym przypadku należy wybrać pozycję z listy trzeba przed wysłaniem informacji.

  Mimochodem wspomnieć tagi z którym tworzy listę rozwijaną. HTML nie posiada pełną funkcjonalność do tworzenia tych list. Należy pamiętać, że podczas pracy z tego typu listy trzeba znać nie tylko podstawy stron znaczników, ale także zrozumienie stylów CSS i skrypty Java.

  Sama lista jest zdefiniowana przez parę tagów .

  Każda nowa pozycja zaczyna się od tagu pary .

  Jeśli zdecydujesz się utworzyć na swojej stronie internetowej listę, zalecamy, aby znaleźć specjalne dodatki dla Twojego silnika. Z jego pomocą tworzyć listy rozwijanej jest o wiele łatwiejsze niż pisanie własnych.

  odkrycia

  Jednym z najczęściej używanych elementów na stronach internetowych – list. Zapisz je w bardzo prosty sposób, za pomocą jedynie kilku prostych znaczników, które mają parametry. można zrobić listę na liście, jeśli jest to pożądane. HTML znaczników umożliwia tworzenie go w ciągu zaledwie kilku minut.