647 Shares 9282 views

Wspaniałe dzieła fotografów – uczestnicy konkursu Podwodny Fotografa Roku

Zapomnij o Grammy i BAFTA, został właśnie deklarowanych zwycięzców Podwodny Fotografa Roku 2017. Pokazali najlepsze zdjęcia zrobione pod wodą, które można zobaczyć.

Zwycięzca konkursu

Od pierwszego konkursu w 1965 roku, obecny był najbardziej ambitny. Wzięło w nim udział 4500 fotografów z 67 krajów.

„Byłem urzeczony nie tylko wygrać obrazy, ale również historie, które ukrył prace fotografów, gdy zrobili te zdjęcia” – mówi Peter Rovlends, przewodniczący jury.

Zwycięzcą Underwater Photographer of the Year 2017 okazał się brytyjski – Nik Bleyk z Dublin, Irlandia. Otrzymał nagrodę za pracę z niebieskim (główny materiał fotograficzny). To zdjęcie zostało zrobione w dziury słodkowodnych w Meksyku, znany jako Cenote Chac Mol.

Laureat Grand Prix

Grand Prix był francuski nurek Gabriel Barata zdjęcia Dancing ośmiornice, wykonany w płytkich wodach w pobliżu małej wyspy Majotta na Oceanie Indyjskim. Udało mu się przekonać sędziów z jego umiejętności technicznych, prostoty i wyraźny obraz zwierzęcia. Ten obraz pokazuje ośmiornicę podczas polowania. Został postrzelony w grożącej pozy, choć część może się wydawać, że jest to rodzaj tańca. Droga do Octopus Travel jest tak różne od tych stosowanych przez innych drapieżników na tej podstawie, że zwierzęta te mogą wydawać się komuś naprawdę cudzoziemców z innego świata. Sędzia konkursu Aleks Mastard mówi: „To zdjęcie zostało zrobione przez fotografa aż stał po kolana w wodzie, który po raz kolejny podkreśla otwartość fotografii podwodnej dla każdego, kto jest gotowy, aby zanurzyć się w wodzie co najmniej toe”.

Zwycięzcy w innych kategoriach

W sumie, konkurencja jest podzielona na 10 kategorii, a każda z nich przedstawia inny aspekt kowadłem lub sztuki fotografii w środowisku naturalnym. Wiele z tych prac są dostępne do wglądu na oficjalnej stronie konkursu, ale proponujemy Państwu kilka, które zachwyci najbardziej.

Horacio Martinez z Argentyny wziął tę fotografię, która nazywa Oceanic na niebie, w Egipcie. Otrzymał nagrodę w kategorii najbliższych i Underwater Photographer of the Year 2017.

Nicholas Georgiou zgarnął nagrodę w kategorii najbardziej obiecującego brytyjskiego podwodnego fotografa do zdjęć stado orek, które zrobił w północnej Norwegii.

Zwycięzcą w kategorii Macro był Yat Wai z Hong Kongu, który zdobył nagrodę za swoją pracę? Prey, wykonane podczas nurkowania w ciemnych wodach Anilao.

Prace, które przyciąga wiele uwagi, należy nade Kulaginoy z Kazachstanu. Zdjęcie zatytułowane Straszny Pokój powstał w Sudanie.

Ocena została wyrażona przez photo serylowej świąteczny stół, Mikko wykonane w Finlandii.