786 Shares 7906 views

Krewetki akwarium: rodzaje, warunki przetrzymywania i hodowli

Krewetki akwarium – jest wszystkożerny skorupiaków istota z wielką wytrzymałością. Ten rodzaj podwodnych mieszkańców jest tak piękna i wdzięku, że jego hodowli każdą ofertę rok coraz więcej ludzi. Unikalny kształt i kolor krewetek wszystkich kolorach sprawiają, że ulubionym domowym akwarium.

Jak one działają

Ciało tych skorupiaków składa się z kilku segmentów, z których każdy ma swoją kończynę przeznaczone dla wszystkich rodzajów działalności. Pierwsze trzy części są pokryte pancerza (to rodzaj ochrony) i połączony z głowicą. Ich kończyny – wąsy, szczęka i maxilliped.

Urządzenie usta jest bardzo skomplikowany i krewetki ma stały rozmiar. Składa się ona z trzech par szczęk rozciera żywności i maxillipeds (pierwsze trzy pary piersiowej kończyny) trzymając je w jamie ustnej. Ustawiania wydobycie i wykorzystanie indeksowania krewetki pozostałych 5 piersiowej pary kończyny. Do pływania i niosący cielę (dla kobiet), mają tzw pleopods (nogi brzucha). Mężczyźni mają ich pierwsza para przerodziła narządu kopulacyjnej.

obszar

W dzikiej krewetki można znaleźć w wodach słonych i prawie wszystko świeże świata. I każdy rodzaj stawonogów ma swoje miejsce „narodzin”. Na przykład, żyjący Red krewetki w rzekach Wenezueli, gdzie istnieje duża liczba drzew liściastych. W wodach u wybrzeży Pacyfiku Panamy, można znaleźć amerykański kształcie wachlarza formę tych skorupiaków. Krewetki Amano akwarium w naturze preferuje górskie Japonia rzek wpływających do Oceanu Spokojnego.

zawartość

W trosce o tych mieszkańców podwodnego świata w domu jest praktycznie taka sama jak w przypadku innych bezkręgowców mieszkańców. Jedną z najważniejszych zasad ich zawartości w akwarium jest zainstalowanie go w aeratora, jak dla normalnego życia, potrzebują tlenu.

Optymalny stopień wody – od +15 do + 30 °. Tak więc zaobserwowano, że po obniżeniu temperatury do 18 ° C, krewetek akwarium staje się nieaktywna. Ale konieczne jest, aby woda cieplejsza, 26-30 stopni, gdyż odzyskuje swoją działalność. Nawiasem mówiąc, ostre fluktuacje temperatury, zwierzęta te mogą umrzeć.

Krewetki w środowisku wodnym, którego zawartość nie wymaga wiele wysiłku, nie wymagająca przy filtracji wody lub w obecności światła. Mimo, że oba będą konieczne dla lepszego wzrostu roślin, które żywią się skorupiakami. Ale warto zastanowić się, że są one bardzo wrażliwe na skład chemiczny wody, a nawet z niewielką zawartością chloru w nim krewetki matrycy. Z tego samego powodu, pomieszczenie, w którym akwarium jest niedopuszczalne używać odświeżaczy powietrza lub innych podobnych dozowniki.

żywność

Akwarium słodkowodne krewetki jedzenie skromny. Jem wszystko. Bloodworm, Cyklop, owady wodne, martwe rośliny (takie jak algi), rozwielitki i wiele innych – wszystko to jest doskonałym pokarmem dla krewetek. Dlatego w akwarium, gdzie są one przechowywane, należy sadzić różne rośliny żywe (Piste, glewiki, Mech Java). Muszą być karmione nie częściej niż raz na dwa dni.

Krewetki akwarium: reprodukcji

Proces hodowli tych stawonogów nie wymaga żadnego wysiłku człowieka, natura robi wszystko sama. W sezonie lęgowym samica jest przyznanie specjalnej substancji, przy czym mężczyźni dowiedzieć się o jego „gotowość”. Sam proces parowania jest dość szybki – mniej niż sekundę. Ustalić, że samica jest zapłodniona, po prostu – jej plecy tworzyły rodzaj gniazda (w różnych gatunkach różnych kolorach), w którym kawior. Po chwili porusza się pod brzuch i 3-4 tygodni później narybek rodzą. Jeść rodziców zaczynają natychmiast, więc szczególną ostrożność nie jest wymagane dla nich.

Ostrzeżenie! Wszystkie powyższe informacje hodowli krewetek dotyczy tylko niektóre gatunki (np Speshl, wiśnia). Wiele populacje tych stawonogów trzeba zachować szczególną ostrożność w trakcie hodowli.

funkcje

Akwarium krewetki, zawartość, która na pierwszy rzut oka, bardzo prosty, może przynieść wiele kłopotów. Na przykład, jeśli użytkownik zapomni zamknąć akwarium w nocy, skorupiaki mogą uciec ze swoich domów. A na ziemi nie są lokatorzy – nie zostały zabite w ciągu kilku minut.

Podczas transportu należy zadbać o bezpieczeństwo krewetek, ponieważ mogą one być zraniony przez ścianki naczynia. Aby tego uniknąć, wystarczy umieścić w nim wszystkich roślin, dla których w przypadku, gdy mogli pojąć.

Przy zakupie krewetki nie jest konieczne, aby natychmiast umieścić je we wspólnym akwarium. Fakt, że większość gatunków tych skorupiaków dotrzeć w sklepach z naturalnym, odpowiednio, mogą być nosicielami infekcji i pasożytów.

Wyższe temperatury wody powyżej 30 ° może negatywnie wpłynąć na krewetki. Dlatego też, dla tego parametru w lecie trzeba bardziej uważnie monitorować, zwiększając napowietrzenie wody.

rodzaje krewetek

Przed zakupem tych stawonogów do swojego akwarium, konieczne jest, aby zrozumieć ich poglądy, w przeciwnym razie mogą wystąpić problemy. Na przykład, krewetki akwarium, jako dorosły, to może być zbyt duża, lub nawet gorzej – drapieżnikiem.

Czerwony kryształ. Piękna nieagresywne i krewetek z czerwonymi paskami na białym tle. Bardzo drobiazgowy zawartości wody (pH 6,2 do 6,8, temperatura – do 26 ° C, etc.), nie lubi nadmierną prędkością. Ze względu na jej ciało inbredowej trochę słabszy niż inne gatunki.

Harlequin. Krewetki te są bardzo małe (1,2 cm) ma kolor czerwony, biały i bardzo nieśmiała. Również niektóre drobiazgowy jakość wody – pH 7,0, w temperaturze – 25 ° C Rozmnażania bez larwalnej świeżej wody. Łożysko czasu potomnych – do miesiąca, po którym światło pojawia 10-15 malutkie krewetki.

Amano. Jasnozielony stawonogi z lekkim paskiem z tyłu i po bokach brązowych plam. Są „środki do czyszczenia akwarium”, zabija szkodliwe glonów i innych roślin. Dość spokojny z wielu gatunków ryb. W domu istnieje wiele problemów hodowlanych. Na przykład, w celu wytworzenia żeńskiego potomstwa osadzonej w oddzielnym pojemniku (30 litrów), w którym temperatura wody utrzymuje się w rejonie 23 ° C, napowietrzanie jest umieszczona, a lampa ma gąbkę filtracyjną. Warto zastanowić się, że głównym warunkiem dla larw jest słona woda, a oddzielny pojemnik, do którego chce się przenieść w ciągu 2-3 dni po urodzeniu.

Red Nose. Jest to również swego rodzaju „czystszego” akwenie. Takie akwarium krewetki, typy, które można rozróżnić na podstawie ich metodą wypierania (nie uruchamiać i zatarcie) mogą żyć w wodzie słodkiej i morskiej. Ich maksymalny rozmiar. – 4 cm Oni nie lubią zawartość w wodzie, gdzie nie są agresywne i drapieżne gatunki ryb. Mają całkiem ładny kolor i nos w czerwonej miejscu.

Red cherry. Ten rodzaj krewetki jest jednym z najbardziej popularnych. Które zawdzięczają wiele ich świecącą czerwoną reprodukcję kolorów i łatwość. Akwarium krewetki wiśnia bezpretensjonalny do treści i rozwijać się nawet wtedy, gdy ogromna liczba ich odpowiedniki zawarte w akwarium. Mężczyźni mają długość około 2 cm, która jest znacznie mniejsza niż u kobiet (dorosły jednostka osiąga 45 mm).

kompatybilność krewetki

Przed zakupem tych cudów mieszkańców akwarium należy pamiętać, że wiele z tych gatunków można Mate. Rezultatem będzie nieokreślona Rodzaj i kolor krewetek, które w ogóle nie bardzo dobre. Dlatego należy zadbać wcześniej i kupować tylko te gatunki, które nie mogą mieć wspólne potomstwo. W celu lepszego zrozumienia obecnego cię z tabeli „Akwarium krewetek: Zgodność”.

żółty

wiśnia

pszczoła

trzmiel

zielony

Amano

nektarowy

czerwony kryształ

tygrys

żółty

+

+ –

wiśnia

+

+ –

pszczoła

+

+

+

trzmiel

+

+

+

zielony

+ –

Amano

nektarowy

+ –

+ –

czerwony kryształ

+

+

tygrys

+

+

Gdzie „+” – parowanie jest możliwe „-” parowanie jest niemożliwe „+ -” – nie jest znana.

Akwarium krewetki: Kompatybilność z rybami

Te stawonogi są poddawane życie bardzo skryty. To nie jest zaskakujące. Po akwarium krewetki, gatunków, które są zróżnicowane, są bardzo atrakcyjne jako pokarm dla dużej liczby mieszkańców gospodarstwa domowego podwodnego świata. W naturze, są one dość powszechne źródło pożywienia. W naturze, te stawonogi mają nieokreślonego koloru, przez które również zostaną zapisane przed zniszczeniem. Poprzez zakup akwarium dla czerwonego lub jasnożółty krewetki, należy przygotować się do tego, że z czasem będzie ona stracić swój kolor. Powodem tego będzie jej nocne życie, w którym to minie po jakimś czasie.

W celu zaoszczędzenia krewetki przed zniszczeniem, w celu określenia ich wartości w tych akwariach gdzie agresywne ryby z jamy ustnej jest mniej niż tych stawonogów. Po tym wszystkim, jeśli pasują do „wielkości”, nie będzie prawie 100 procent gwarancji wchłania. Najgroźniejsze gatunki ryb, które nie mogą być razem zawierają krewetki:

 • mężczyźni;
 • dziobak;
 • anioł;
 • boitsy;
 • ryby denne;
 • zmienniaki plamiste;
 • Góra;
 • rybki ;
 • toothcarps żyworodnych;
 • molinezii;
 • pielęgnice;
 • Loach.

choroba

Krewetki, podobnie jak inne rzeczy żywych, może zachorować. Najbardziej popularne z tych dolegliwości można przypisać stawonogów pasożyty. Osiadają na muszli krewetek, mięśni, skrzeli, serca i nerwów splotu. Jest to bardzo niebezpieczny stan, w którym umrze.

Drugą główną niedogodność jest zakażeniem grzybiczym. Może również spowodować śmierć skorupiaków, jak jest w stanie ssać wszystkich składników odżywczych z organizmu i zatruwa go ze swymi toksycznymi substancjami.

Hit krewetki i infekcje wirusowe, które w odróżnieniu od bakterii trochę leczyć.