866 Shares 4218 views

SUV Volvo CX90: przegląd, dane techniczne i opinie

Średniej wielkości SUV są bardzo popularne klasy samochodów. Jeden z nich – Volvo XC90, choć nie jest to bardzo popularny model. Następnie spojrzeć na historię, parametrów technicznych oraz miejsce na rynku pojazdu.

historia

Produkcja rozpoczęła się w 2002 roku XC90 Samochód ma tylko dwa pokolenia. Pierwszy wyprodukowany w ciągu 12 lat. W tym czasie został poddany kilku uaktualnień: najpierw restyling przeprowadzona w 2006 roku, a następnie przez małą aktualizacją było w 2009, 2010 i 2012. A wszystkie aktualizacje były zewnętrzne. Oznacza to, że przez tak długi okres produkcji samochód nie przeszedł żadnych nowości technicznych. Ponadto zewnętrzne zmiany były skromne. W rezultacie, do końca XC90 produkcji przestarzałe jak konstrukcja nadwozia i wnętrza, a także funkcjonalność i technicznych elementów w porównaniu z nowoczesnych analogów.

W 2014 roku wprowadziliśmy drugą generację. Pojazd radykalnie inny od pierwszego XC90. Dzięki nowej platformie, silnika i układów elektronicznych, stało się jednym z najbardziej zaawansowanych przedstawicieli średniej wielkości SUV klasy średniej. Ponadto, samochód otrzymał oryginalny design i bardziej luksusowe wnętrze.

platforma

Volvo CX90 drugiej generacji była pierwszym producentem samochodów, zbudowany na nowej platformie SPA. Ona jest reprezentowana przez elastyczną, skalowalną architekturę, która w przyszłości będzie używany przez większość składzie spółki. Platforma może zmniejszyć ciężar pojazdu do 150 kg, w porównaniu z pierwszą generacją.

ciało

Volvo CX90 ma tradycyjny SUV do ciała – wagon pięciodrzwiowej. Jego długość wynosi 4,95 m, szerokość – 2008 m, wysokość – .. 1776 m rozstaw osi wynosi 2984 m Jeżeli pierwsza generacja była bardzo niepozorne, a pod koniec jego scenografii jest przestarzała, nowy producent XC90 wykonany jasny zachowując proporcje.

silniki

Pojazdy wyposażone w pięć silników diesla przedstawiła dwa i trzy silniki benzynowe. Godną uwagi cechą jest to, że wszystkie one mają objętości 2 litrów.

D 4204 T14. Jest to najmniej potężny silnik, który jest wyposażony w wersji D4. Reprezentuje ona cztery turbo układu napędowego z wtryskiem bezpośrednim. Rozwija 190 KM. a. i 400 Nm.

T23 D 4204, D 4204 T11. Ma taką samą konstrukcję jak silnik, ale różne ustawienia, w zależności od rozwija 235 L omówiono powyżej. s., 480 Nm lub 10 jednostek mniej mocy i momentu obrotowego. Są one wyposażone w wersji D5.

B 4204 T11. Jest to prosty silnik benzynowy w zakresie XC90. Jest inline czterocylindrowy turbodoładowany silnik z bezpośrednim wtryskiem wersja T5. Jego pojemność wynosi 249 litrów. z momentem obrotowym 350 Nm. -.

B 4204 T27. Ten sam silnik, ale z różnymi ustawieniami dla wersji T6, co pozwoliło mu rozwijać 320 KM. a. i 400 Nm.

Modyfikacja T8 jest hybrydą. Elektrownia łączy ten sam silnik benzynowy, który w tym przypadku rozwija się 316 litrów. s., a silnik elektryczny 86 L. a. Łączna pojemność wynosi 402 litrów. a. i 640 Nm.

transmisja

Wszystkie wersje z wyjątkiem D4, mają napęd na cztery koła. Na T8, zdał sobie sprawę, oba silniki. agregat benzynowy transmituje trakcję na przednie koła i silnik elektryczny napędza tylną oś. W przypadku innych wersji z napędem na cztery koła jest oparty na sprzęgle Haldex.

Wszystkie modyfikacje są wyposażone w automatycznej przekładni 8 prędkości.

podwozie

Obie zawiesiny zamontowane na ramach pomocniczych stalowych. Przednia przedstawia wykres z dwoma poprzecznymi dźwigni aluminium i z powrotem – strukturę z centralnej sprężyny materiałów kompozytowych. Dostępne pneumatyczne zawieszenie, które zapewnia możliwość zmiany prześwitu.

wnętrze

Volvo CX90 udojowe dostępne w przykładach 5 i 7 złożem. Producent nazywa ten model najbardziej luksusowy w swojej historii. Dekoracja stosowane wysokiej jakości materiały są drogie. Ponadto samochód wyposażony jest w nowoczesny system multimedialny i różnych systemów elektronicznych.

elektronika

XC90 ma ten sam zestaw sprzętu elektronicznego, który jest zamontowany na składki średniej wielkości SUV. Dodatkowo wyposażony w niektórych specjalnych systemów. Tak, że samochód posiada unikalny system ochrony pasażerów w sprawie wyjazdu z drogi. Jego zasada działania polega na tym, że specjalne urządzenia zintegrowane z fotelami, stłumić drgania podczas jazdy nad uderzeniami. Również na XC90 ustanowić system automatycznego hamowania na skrzyżowaniach.

koszt

Cena XC90 w wersji D4 i prostej konfiguracji zaczyna się od 3,26 mln rubli, a mocniejszy D5 diesel samochód można kupić za minimum 3,49 mln rubli. Najprostsze koszty modyfikacji T5 benzynowe w wersji podstawowej 3.501 mln rubli. Cena najpotężniejszego XC90 wynosi od 3,993 do 4,356 milionów rubli. Wersja hybrydowa nie jest dostępny na rynku lokalnym. W Stanach Zjednoczonych, jego podstawa koszt równy 67,8 tys. $.

niszy rynkowej

Za cenę i konsumpcyjnych cech XC90 jest w segmencie środkowym zakresie rozjazdów średniej wielkości, co pozwala konkurować zarówno z konwencjonalnymi oraz z modelami premium. Jest to najprostsza wersja alternatywnego modyfikacji pierwszego maksimum i minimum górnym konkurować i średnich wersji PREMIUM na SUV. Na przykład, VW Touareg jest podobna w cenie do XC90. najprostsza wersja koszt jest znacznie niższy niż w przypadku Volvo (2,6 mln), ale najwyższej klasy w bazie danych ma tylko 247.000. rubli taniej XC90 T6.

Podstawowa wersja Lexusa RX jest również tańsze niż Volvo CX90. Jego cena – 2,8 mln rubli. Jednak modyfikacja odpowiedniego T6, już może zbliżyć ją na maksymalnym wyposażeniem. Ponadto, w odróżnieniu od Volvo, Lexus dostarcza na rynek lokalny w wersji hybrydowej, która jest droższa XC90 (z 4.351 mln rubli).

Nieskończoność QX70 w przedziale cenowym jest bardzo blisko do RX (z 2.899 mln rubli). Natomiast maksymalna modyfikacja Nieskończoność przedstawił żadnych hybryd oraz wersję V8, którego wartość jest równa 4,160 mln rubli.

Wśród niemieckiej premia średniej wielkości SUV jest najtańszym Audi Q7, które można kupić za 3.665 mln rubli. Ile jest 2 litrowa pojemność wersja 252 litrów. a. Również w cenie XC90 T6 zawiera 3 litry benzyny i oleju napędowego zdolność modyfikowania Q7 333 do 249 litrów. a. odpowiednio (oba z 4,15 MLN). Oznacza to, że za tę samą cenę można kupić nawet mocniejszy Audi, jednak w podstawowej konfiguracji.

W tym samym zakresie cen BMW X5 dostępna w trzech silnik 3 l pojemności 306 litrów benzyny są. a. (Z 3,86 milion) do silników Diesla 218 litrów. a. (4060000) oraz 313 L. a. (Z 4,33 mln rubli). Oprócz lokalnego rynku pochodzi modyfikację hybrydowy, który kosztuje od 4,68 mln rubli. W cenie XC90 T6 można kupić Mercedes Benz GLE wersji podstawowej C 4-cylindrowy silnik o pojemności 204 litrów oleju napędowego. a. (Z 4,12 mln rubli). Ponadto model posiada wersję hybrydowego kosztu 5,5 mln rubli.

Najbardziej niezwykłą cechą XC90, który wyróżnia go spośród podobnych modeli, jest to, że wszystkie elektrownie posiadał 2 litrowe silniki z różnych opcji konfiguracyjnych.

opinie

Wiele informacji operacyjnych o pierwszym Volvo CX90. Recenzje nim gromadzone od 2002 roku, a to przyczyniło się do tego, że przez 12 lat projektowania produkcji samochodu nie uległa zmianie. Do tej pory wielu uważa projekt i wnętrze jego spuścizny. zwraca również uwagę na dużą liczbę użytkowników valkost maszyny, a jednocześnie wielu właścicieli skarżą się na sztywność zawieszenia. Ponadto XC90 uważany jest za drogie w utrzymaniu ze względu na cenę jako części zamiennych, oraz usług. Dyskusja o wysokim zużyciu paliwa, zwłaszcza w wersjach benzynowych, opinii. Volvo CX90 (silnik 2.5 turbo) nazywany jest najlepszym rozwiązaniem pod względem wydajności, ale brakuje wielu głośników. Główne zalety poczuć komfort, przestrzeń, neugonyaemost. przewidziane również profesjonalne usługi doceniają niezawodność Volvo CX90. Właściciele większości pozytywne opinie.

Większość użytkowników samochodów drugiej generacji są również zadowoleni z nich. Szczególnie należy pamiętać, że komfort i wyposażenie Volvo CX90. Dane są również zadowoleni właściciele. Jednak ich zdaniem nadmierne koszty jak samochód i konserwacji. Ponadto, niektóre wskazać błędy w licznych systemów elektronicznych.