138 Shares 4120 views

Co to święto na cześć Bachusa?

Legendy Bachusa nawet poszedł do Indii po podboju Wschodu Aleksandrom Makedonskim. misteria religijne ku czci boga wina były znane ze swojej rozwiązłości i rozpusty.

Uroczystość na cześć Bachusa służył jako inspiracja dla wielu artystów. Tycjan, Rubens, Caravaggio, Velazquez, Vrubel złapany na swoich płótnach wizerunek boga wina i hałaśliwych uroczystości.

W jednym z mitów Bachusa staje się mężem Ariadny, Tezeusz opuścił. Wkrótce jednak młoda żona zmarła. Niepocieszona Bacchus ukoronować swoją ukochaną wyrzucony wysoko w niebo. Tam nieśmiertelne bogowie naprawić go – ponieważ, według legendy, był gwiazdozbiór Korona Ariadny.

Bachus – bóg wina

W mitologii rzymskiej Bachus jest bogiem wina i winiarstwa, patronem żniw. Jego żona była boginią Libera, który pomógł plantatorów. Bacchus, w mitologii greckiej, nazywa się Dionizos, Bachus. On jest przedstawiana w dawnej rzeźby i malarstwa jako młody człowiek z winogron w ich rękach. Jego berło bluszcz, aw wozie ciągnionym przez pantery i lamparty.

Nadal dość młody został mianowany boga Bachusa wina. Był zaangażowany w jego wychowaniu i edukacji satyr SILENUS – poluchelovek, polukozel. On jest w wszystkie podróże i wędrówki był zbliżony do młodego Dionizosa.

Uroczystość na cześć Bachusa w starożytności, to towarzyszyły tradycyjne poświęcenie, radości, obfitych libacji.

Historia święta

Bachus i Libera czczony zwykłych ludzi. Na cześć swoich licznych działań. Uroczystość na cześć Bachusa od czasów starożytnych był obchodzony w dniach 16-17 marca. W miastach i wsiach brzmiało to śmieszne i piosenek. Cechą charakterystyczną festiwalu było przyjęcie wspaniałego trunku – wina.

Ceremonie nazywano Dionizos, liberałowie vendemialiyami, orgia. Uroczystość na cześć Bachusa Służył jako podstawa do spektakli teatralnych. Przyłączenie się do chóru, ubrana w skór kozich, przyciąga wielu ludzi. Śpiewacy śpiewali hymny pochwalne na cześć Bachusa i Libera. Później, z pochwałami, według legendy, był gatunek tragedii (słowo oznacza „pieśń kozłów”) i komedii.

Jak to święto

Według starej legendy, jest Bachus, rzymskiego boga, człowiek uczy się zrobić z winogronami. To łagodzi niepokój i obawy, łagodzi obyczaje. Dlatego orgia związane z niekontrolowanym, odurzający ekstazy.

Wino było używane podczas ceremonii religijnych na rzecz jedności Boga i człowieka. Bacchanalia towarzyszy pijaństwo, nieokiełznanych orgii, tańców rytualnych i czci Bachusa.

Początkowo bacchanalia odbywały się w tajemnicy. Oni tylko kobiety uczestniczył. Później dołączył do nich mężczyzn i festyny były znacznie częściej odbywają – 5 razy w miesiącu.

Kuzyn króla Bacchus Penteusza chciał zakazać niegodziwy festiwal. Były one często towarzyszy przemoc i morderstwa. Penteusz została rozdarta zrozpaczoną Bachantki. Jego matka Agawa nietrzeźwy syn przejął i prowadził zwierzę go zabić.

W 186 roku Senat przyjął surowe środki do zwalczania tego rakieta uroczystości. Wave łączy egzekucje przetoczyła się przez Włochy. Ale całkowite wyeliminowanie niemoralne tajemnic rządu dokonał.

Mit Narodzenia Bachusa

Według mitów starożytnego świata matki Bachusa, ziemisty kobieta Semele, został spalony w pożarze. Newborn uratował swojego ojca – boga Jowisza. Z wielką miłością do Semele Jupiter zabrał jej duszę do nieba, i uczynił nieśmiertelną boginię.

Nienawiść Juno, żona Jowisza, nie znała granic. Powstrzymać się od złości, Jowisz, Merkury prosił obejmują Bacchus do nimf, że miały one opiekę nad dzieckiem.

Kiedy jeszcze bardzo młody Dionizos mianowany boga wina, stworzył dla siebie duży orszak. Składał się on z nimf, satyrów, fauny, kobiet i mężczyzn czcić bóstwa.

Uroczystość na cześć Bachusa od czasów starożytnych była zabawa i hałaśliwe święto. Bóg wina lubi podróżować. Jego otoczenie przeniosła się z nim do różnych miast i krajów, pokazując jak chwalić Bacchus. Procesy grać na rurze, bić talerze, traktując każdy z winem.

Bachus święto we współczesnym świecie

Antique festiwal na cześć Bachusa i doszedłem do naszych czasów. We Francji święto wina gromadzi tłumy, aby wziąć udział w konkursach. Łyżwiarstwo beczki, wino parada bractw i zleceń, kursy mistrzowskie na wino – takie działania nie może się obejść bez uczty na cześć Bachusa.

We Włoszech podczas tradycyjnego weneckiego karnawału na cześć Bachusa, został otwarty na terenie fontanny wina. To wydarzenie przyniosło radość obywateli szeregach. Fontanna pracuje co noc przez wszystkie dni karnawałowych.

W Czechach święto Bachusa ogranicza się do winobraniu. Towarzyszą mu występy zespołów folklorystycznych, pokazy rzemiosła. Ciepłe wino Pradze podczas obchodów są sprzedawane na każdym rogu.