200 Shares 6416 views

Yanzhima – bogini macierzyństwa, dzieci, studentów. Buriacja, powiat Barguzin

Mamy wiercone jednym z najbardziej czczonych bogiń jest Yanzhima. Mity nas zdaje sobie sprawy, że pierwszy na ziemi było zdominowane przez chaosu i ciemności. Widząc to, żona Brahmy Saraswati (nazwa bogini jest indyjski Yanzhima) poszedł w świat naszej wiedzy, aby przezwyciężyć chaos. Yanzhima i jest obecnie uważany za mecenasa sztuki, nauki, rzemiosła, studentów, dzieci, macierzyństwo. Modlitwa przed jej zdjęcie, aby pomóc kobietom osiągnąć cenionych cel – stać się matką.

Tancerz Yanzhima (Dess)

W religii buddyjskiej Yanzhima (Saraswati) jest uważana za boginię pomyślności, mądrości, jego wizerunek kojarzy się z niewinnością, czystością, tworzenie niczego nowego. Yanzhima zastosowanie do bezdzietnych rodzin. Ponadto, bogini daje elokwencję, z różnych wiedzę estetyczną, subtelny umysł. Ona jest czczony muzyków i poetów, artystów i aktorów.

W obszarze Barguzinsky pobliżu wsi znajduje się skała Yarikta. Tutaj, w 2005 roku, stał się cud – w formie tańca na skale twarz bogini objawia, jego wysokość wynosiła około metra.

Jak opowiadają starzy lokalnej dolinie, na początku XX wieku, w tym miejscu na skale medytacji sody Lamy. Był pierwszym rektorem datsanów BARGUZIN. Mężczyzna był niesamowity. Miał dar przewidywania. W ciągu 30 lat w tych własności miejsc Barguzinsky datsan został pochowany. W jego misji i zaczął historię odkrycia obrazu.

Otwieranie obrazu

W 2005 roku lamowie Buddyjska Sangha odbyły się w obszarze poszukiwania zakopanych relikwie zniknęły w latach represji. Ruszył ich Panditohamba Lama Damba Ayusheev. Nie planuje się wybrać miejsce budowy nowego datsan. Doprowadziło tutaj poszukiwacze wydarzenie, które miało miejsce cztery lata wcześniej – w ciągu drwali skała szczelinowych znaleźć tutaj piramidy obraz Tysiąca Buddów, to, bez wątpienia, co wskazuje na duże znaczenie tego obszaru, który jest nazywany „Uulzataraa” (Spotkanie). Dwie skały tutaj jakby nie są do siebie. Jeśli wierzyć legendzie, to gdzie są ludzie ze światem wyższym świecie.

Przed rozpoczęciem poszukiwania i badania terenu Dam Ayusheev zapadł w stan głębokiej medytacji, aby „zobaczyć” zakopane szczątki. W tym stanie przebywał przez długi czas. Nagle 20 metrów dostrzegł na skale, to Yanzhima, bogini ukazał się w formie tańca.

Niespodziewanie, ale w tym przypadku na obrazie skale jak ta, nikt nigdy nie zauważy.

Od tego dnia boskiej twarzy Yanzhima zaczęła przyciągać do tych miejsc setki pielgrzymów. Odwiedziliśmy tutaj i lamy z grupy Ivolga datsanów.

Kult bogini Yanzhima

Wszyscy wierzący przyciągane przez obraz pięknego tańca Yanzhima. On jest czczony, czczony jako święty, chwalony modlitwy, prosząc o ochronę i patronat. Do twarzy podróży z odległych miejsc, aby oddać hołd pięknu i sile Yanzhima (bogini).

Każdy, kto tu przychodzi, uważa, że wygląd twarzy bogini Dancing – szczególnej uwagi i strażnika Bajkał gruntów przejaw dobrej woli niebios.

W 2009 roku w regionie BARGUZIN w miejsce przejawy sacrum oblicze rozpoczął budowę Barguzinsky datsan, nazwę, którą otrzymał „Goddess Pałac Yanzhima”.

efekt cudowny

Jako bogini matki Yanzhima ma niesamowitą zdolność do dać ludziom – największy dar macierzyństwa. Ta zdolność jest jeszcze tajemnicą, cud dla wszystkich tych, którzy zrozpaczeni i stracił nadzieję na znalezienie dziecka, ale w lewo w łazience dla wiary i kultu Bożego zjawiska. Pod kamieniem w niszy, gdzie znalazł „Susu” jest drewniana kołyska, które zawsze leżą zabawki, pieluchy, podkoszulki dla dzieci. Patrząc na ten imponujący głęboko, wiedząc ile nadzieją patrzeć w twarz bogini Yanzhima prosząc o dar macierzyństwa. Po dokonanym cudzie wiele osób przyjeżdża tutaj, aby czcić i dziękować Yanzhima na długo oczekiwane dzieci.

Po raz pierwszy może to być pewnym sceptycyzmem, ale teraz, gdy cudowne historie opowiedziane w niemal każdym podwórku, sceptycy wątpliwość rozproszona. Każdy mieszkaniec może zapamiętać, lub zadzwoń do kogoś bliskiego, przyjaciela z którym takie cuda miały miejsce po uwielbienie kanonizowany Yanzhima. Wiedzieć szczęście macierzyństwa wiele par.

Prawdziwy wierzący zysk jest emocjonalne ukojenie i zbawienia w czasach prób i stresu. Dotykając twarzy Yanzhima leczy dusze wiernych, tu serce i jasność umysłu, zyskać nowe siły do życia.

FYI

Przed wyruszeniem na Yanzhima każdy pielgrzym musi przygotować wewnętrznie rozważyć swoje wnioski, odwołania, pielęgnować pozytywne emocje, myśli.

Zabronione jest, aby odwiedzić święte miejsca i datsans pijany, nie można pić alkohol w pobliżu obszaru. Palenia, głośny śmiech i rozmowy nie są właściwe w obszarach bliskich wizerunkiem bogini tańca. Tutaj zaleca się zachowywać spokojnie, aby nie zakłócać spokoju świętych, aby skupić się na myśli i przygotować się do komunikowania się ze światem bogów. Każdy bierze jedwabny szal i wiązanie go do drzewa w pobliżu skał.

Przed buddyjskim obrzędzie błogosławieństwa zdobycia bogactwa i dobrobytu, do modlitwy (Khural) zaleca się, aby przynieść mleko, świeżo parzonej czarnej herbaty, słodycze, ciasteczka, marshmallows, produkty mleczne (sery, masło). Po zakończeniu Churału produkty do domu i są traktowane do krewnych i przyjaciół.

Wejście do świątyni Duga

Przed wejściem do świątyni Duga każda przychodząca dokonuje obrzędu (aka Goro). Istotą tego: w trakcie słońcu potrzebne, aby ominąć Dugan trzy razy, pozostawiając narożniki ryżu i monet. Podczas przejścia rund oczyszczenia i pokuty psychicznie muszą wyznać wszystkie swoje grzechy, złe myśli i słowa. Wprowadź Dugan potrzebę usuwania jedwabny szal, inne nakrycia głowy. Wewnątrz jest również konieczne do zaliczenia słońca, pozostawiając w ten sposób „dalga” i „serzhem” w specjalnym miejscu. Pieniądze powinny doprowadzić do mandali, święty kielich pełen pieniędzy i poświęcił ziarno – symbol bogactwa i dobrobytu. W ołtarzu potrzeby czcili bogów. Nie można odwrócić się plecami do ołtarza. Tutaj można zamówić modlitwy, kupić pamiątki, przedmioty religijne.

rytuał

Z Dougiem na górę, gdzie twarz bogini macierzyństwa Yanzhima prowadzić nowe szlaki ekologiczne, na których znajdują się panele informacyjne. Przed poruszać się w górę, można skontaktować się z lokalnymi lamów i zapytać o radę, w jaki sposób prawidłowo przestrzegać rytuałów i dostęp Yanzhima. Na miejsce manifestacji boskości może wziąć zabawki, biżuteria, Hadak, monety. checkboxes Hiimorin można zabrać do domu, powiesić w miejscu świętym lub zostawić w pobliżu datsanów.

Petycja dziecka – to specjalny rytuał. Po podstawowe obrzędy wykonywane, przyniósł lalkę umieszczane w łóżeczku dziecięcym, „Sasa” został znaleziony w tej lokalizacji. Musisz iść 21 okrążeń, aby w pełni rozciągnięcie (istnieje specjalna płyta). Dlatego konieczne jest, aby powiedzieć mantrę bogini Yanzhima, czy głośno czy cicho. Zabawki muszą zabrać ze sobą, a po trzech dniach, aby dać dzieciom w sierocińcu lub dużej rodziny.

Kto jest Sadoi Lama

nauki Mistrza Buddy Sadoi Lama w każdym czasie, nawet w prześladowaniach i niedowierzania czczona przez zwykłych ludzi. Każdy dom ma swój Barguzin dolina zdjęcie. Jego głębokie doświadczenie i rozległa wiedza są nieocenionym skarbem buddyzmu. medytacja mistrz Sadoi Lama w dzieciństwie pokazał swoje niezwykłe zdolności, może z łatwością poruszać się po powierzchni wody, uciec przed deszczem i jest łatwy do zamontowania na stromych zboczach. Nazywa Sadoi Lama Buryat Nostradamus. Miał dar przewidywania i przewidzieć wiele wydarzeń z ubiegłego wieku.

Życie Lama zrezygnował w 2016 roku. On sam na odludziu, wycofał się i zniknął ze świata, przekształcając swoje ciało w wielobarwnej tęczy. Udowodnił, że ciało fizyczne może być przekształcona w przestrzeni. Taki cud jest możliwy tylko do jednostek na ziemi, wybranych. Jak powiedzieć swoim uczniom, który przyszedł do jego celi medytacyjnej, znaleźli jego ciało zredukowane. To jest stopniowo zmniejszana, w wyniku czego nastąpił błysk jasnego światła, nie było tylko ubrania, paznokcie i włosy.

święto Yanzhima

Obszar Barguzinsky corocznie świętuje to wydarzenie, które jest poświęcone sody Lama, jego odejścia w nirwanę. W 2016 roku z okazji setnej rocznicy tego ważnego wydarzenia dla wiernych. Na tym samym festiwalu, a ludzie pamiętają o Yanzhima. Bogini Yanzhima w Buriacji jest święte i jej urodziny obchodzone według kalendarza księżycowego w maju. W tym dniu, w tych miejscach gromadzą setki pielgrzymów, dzięki przestrzeń wspólna modlitwa energia staje się coraz silniejsze, moc Yanzhima wzrasta wielokrotnie. Oznacza to, że będzie reagować na wszystkie wierzących połączenia będą słyszeć swoje modlitwy i prośby o najbardziej intymne – o inspiracji, zdrowie, doskonałości akademickiej, kreatywności, o małżeństwie, o radościach macierzyństwa.

Duży modlitwa odbywa się w obecności shireete wypoczynkowego Lama czele Khambo lamę. Po rezydentów strefy serwis Barguzinsky powszechnie obchodzony impreza organizowana sportowe, koncerty, targi. Artyści, zespoły kreatywne dać wszystkim mieszkańcom niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji, pogodą ducha.