234 Shares 1955 views

Leki weterynaryjne „Kalfoset”: instrukcje użytkowania

I krajowych oraz zwierzęta gospodarskie cierpią tak samo jak ludzie. I dla normalnego funkcjonowania organizmu wymagają one minerały. Jeśli zwierzę dostaje jedzenie nie wystarczą, istnieją różne zaburzenia w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych. Szczególnie duże znaczenie dla zdrowia, fosforu, wapnia i magnezu. Biorą one udział w niemal wszystkich procesach metabolicznych. A w niektórych chorobach pokazano uzupełnienie tych minerałów. Najlepszy pod tym względem jest lekiem „Kalfoset”. Instrukcje użytkowania opisuje go jako bardzo skuteczne w zatrucia, niedowład i różnych naruszeń układu mięśniowo-szkieletowego.

Co to jest lek „Kalfoset”

Dla psów środek ten jest rzadko stosowany, ponieważ leczenie jest Roztwór do podawania dożylnie lub domięśniowo. Nie każdy właściciel ma możliwość. Ponadto, istnieją pewne zasady leku, które są trudno być w domu. Dlatego leczenie psów „Kalfosetom” Tylko w klinice. Ale każda apteka weterynaryjna zapewnia lek jest dostępny do sprzedaży i można go kupić bez recepty. Jednak w produkcie wytworzonym w butelkach szklanych w temperaturze 50 do 100 ml. I po otwarciu sklepu może być tylko przez miesiąc. Okazuje się, że nie jest korzystne stosowanie psy „Kalfoset”. jego cena wynosi około 700 rubli, oraz do leczenia zwierząt domowych, potrzebny jest tylko jedno wstrzyknięcie w dawce 3-10 ml. Ale często używane „Kalfoset” w gospodarstwach rolnych i gospodarstwach rolnych. Dlatego każda apteka weterynaryjna sprzedaje ten lek. Jest to ciecz przezroczysta żółtawy przeznaczony do iniekcji.

Formułowanie i charakterystyka efektu

„Kalfoset” – kombinacja soli magnezu, wapnia i fosforu. Są tam w formie strawne i mają pozytywny wpływ na organizm. Jaki jest skład leku „Kalfoset”? Instrukcje użytkowania znajdują się następujące informacje:

 • glukonian wapnia ;
 • glicerofosforan wapnia ;
 • chlorek magnezu ;
 • pomocnicze.

Skuteczność w leczeniu wielu chorób działania głównych składników jest świadczona. Dlaczego potrzebujemy tych minerałów do organizmu zwierzęcia?

 • Wapń jest ważnym dodatkiem do udziału w pracy układu nerwowego i układu mięśniowo stymuluje serca i zmniejszenie przepuszczalności ścian naczyń. Ma działanie tonik, pomaga oczyścić organizm z toksyn i bierze udział w procesie krzepnięcia.
 • Fosfor jest także jednym z głównych składników kości i zębów. Jest również zaangażowany w wielu procesach metabolicznych.
 • Magnez jest niezbędna dla aktywności wielu enzymów związanych z metabolizmem wapnia i fosforu i ma działanie przeciwdrgawkowe.

Gdy preparat jest stosowany

Wiele chorób organów wewnętrznych, związanych z Wadą wapnia ciała, magnez i fosfor. To właśnie w tych przypadkach i wyznaczył weterynarzy „Kalfoset”. Instrukcje użytkowania są zalecane do stosowania w schorzeniach:

 • w zespole drgawkowe i pobudzenia mięśni, które są spowodowane niedoborem wapnia;
 • z krzywicy u młodych zwierząt;
 • zapalenie szpiku i inne choroby układu mięśniowo-szkieletowego;
 • z niedowładem zaburzeń metabolizmu wapnia i fosforu, magnezu;
 • zatrucia w trakcie ciąży;
 • w różnych alergii: pokrzywka, wyprysk, i inne skazy;
 • w leczeniu zatrucie fluorem, ołowiu i innych toksyn.

„Kalfoset”: instrukcje użytkowania

W większości przypadków lek jest podawany zwierzęciu w klinice weterynaryjnej. Rozwiązanie służy do iniekcji, które są wykonane według specjalnych zasad. Jeszcze trzeba wiedzieć, jakie dawki stosowane „Kalfoset”:

 • w odniesieniu do krów, koni i bydła, wstrzyknięto roztwór w ilości 80-100 ml w podzielonych dawkach;
 • kozy, świnie, psy i wystarczająco duże, 15-25 ml w zależności od wagi zwierzęcia;
 • młode zwierzęta i małe zwierzęta kutas wykonywane tylko pod nadzorem lekarza, a nie można wprowadzić więcej niż 3-5 ml.

Zastrzyk jest przeprowadzane raz, ale w niektórych przypadkach jest to możliwe, aby go powtórzyć następnego dnia.

Skutki uboczne i przeciwwskazania

Jeśli używasz leków przepisanych przez lekarza w zalecanych dawkach, jest ono przenoszone do zwierząt dobrze. W niektórych przypadkach możliwe reakcje alergiczne w postaci świądu i wysypki. W przypadku przedawkowania może dojść jerky zwierzęcia skurcz mięśni, stymulację nerwów, braku apetytu i nudności. Czasami mogą wystąpić zaburzenia rytmu serca. Częściej jednak efekty te są wynikiem niewłaściwego stosowania leków.

Oprócz dawkowania należy wziąć pod uwagę właściwości jego wprowadzenia. Lek jest stosowany do iniekcji podskórnej lub domięśniowej. Zatem niemożliwe jest wprowadzenie ich dużej ilości w jednym miejscu. W związku z tym, pożądana dawka jest podzielona na 2-4 iniekcji w tym samym czasie. Jeśli lek jest podawany dożylnie, to powinno być wykonywane bardzo powoli. Ale nawet w tym przypadku, nie wszystkie zwierzęta mogą być przypisane do „Kalfoset”. Instrukcje użytkowania zabrania jej zastosowanie w przypadku hiperkalcemii, ciężką niewydolnością nerek, migotaniem przedsionków i kwasicy.

Przestrogi

Podczas stosowania leku w leczeniu zwierząt muszą przestrzegać higieny osobistej. Lek nie jest toksyczny, ale wskazane jest, aby upewnić się, że nie wchodzi do ust i oczu. Produkcja zwierząt gospodarskich poddanych „Kalfosetom”, mogą być spożywane. Wskazane jest, aby stosować leku jedynie na receptę, zwłaszcza u małych zwierząt. To nie może być stosowany w połączeniu z preparatami naparstnicy i witaminy D. Ale w ogóle, „Kalfoset” łatwo tolerowany przez zwierzęta i dobra, aby pomóc im radzić sobie z brakiem minerałów.