882 Shares 4773 views

Paraib Stone: właściwości magiczne (zdjęcie)

Szmaragd Paraib jest jedną z odmian turmalinu. Ma głęboki kolor, niezwykła przejrzystość i niezwykłe właściwości. Ten kamień jest używany w sztuce biżuterii. A wśród właścicieli biżuterii z paraibą są nawet światowej sławy ludzie.

Nawet głębokie pragmatycy, daleko od mistycyzmu i wszystkiego nadprzyrodzonego, czasami uznają, że minerały są obdarzone magiczną mocą. Na przykład, jeśli przez jakiś czas trzymasz perełki z cewką, zaczną promieniować ciepło. Stone paraib nie jest wyjątkiem. Jego właściwości są po prostu niesamowite. Astrologowie twierdzą, że podobnie jak wiele innych typów turmalinu, ma zdolność do harmonizacji przepływów energii, realizowania ukrytego potencjału, nawiązywania kontaktów ze sobą. Rozważmy szczegółowo wszystkie cechy tego niepowtarzalnego kamienia.

Starożytna historia

Na początku lat 80-tych Heitor Dimas Barbosa przybył do Brazylii i zaczął szukać czegoś niezwykłego. Był pewien, że wzgórza Paraib ukrywają się przed ludzkimi oczami jakiś szczególny cud. Pięć długich lat, poświęcony ciężkiej pracy i nieudanym poszukiwaniu. Ale nie stracił serca, nie stracił wiary w swoje marzenie. I został nagradzany odkryciem złóż turmalinu o zupełnie innym, głębokim kolorze. Gatunek został nazwany po prowincji Paraiba, w której został wydany pierwszy.

Czy ta historia jest naprawdę zwyczajna? Czy to nie jest mniejszy cud niż piękny klejnot? Ta opowieść dotyczy wiary we śnie i we własnej sile, o wytrwałości i nadziei, o ściganiu pięknych i nagradzanych dzieł. Prawdopodobnie magiczne właściwości kamienia i doprowadziły go do pioniera. Wszakże, jak wiadomo, paraib pomaga znaleźć coś, co jest ukryte przed oczami innych.

Magiczna moc paraiby i innych turmalinów

Ludzie z czasów starożytnych uważali, że te kamienie są obdarzone dużą mocą. Najważniejsze jest wybranie rodzaju, ponieważ każdy ma swój własny charakter. Uważa się, że turmalin chroni złe duchy i esencje, które przeniknęły do naszego świata z innych światów. Wszystkie te rodzaje zła splamione amulety tymi minerałami. Szczególnie silny pod tym względem jest kamień paraib. Chroń turmaliny i złe oko. Dekoracje przewoźnika z tym klejnotem nie przerażają intryg chorego życzliwego i negatywnej energii zazdrosnych ludzi.

W niektórych krajach na wschodzie, turmalin jest uważany za męski kamień. Daje swojemu posiadaczowi odwagę, odwagę i zdrowie. W większym stopniu odnosi się do kamieni czerwonych . Niektóre wyznania używają klejnotów w religijnych rytuałach. Potężna energia pozytywna tych kamieni chroni przed złem, zapobiega oszustwom, wypędza złe myśli. Paraiba i inne rodzaje turmalinu są ozdobione przyborami kościoła, wynagrodzeniami ikon, rytualnymi rekwizytami.

Cechy Paraiby

Podobnie jak wszystkie turmaliny, ten klejnot jest obdarzony magicznymi właściwościami. Jego paleta odnosi się do górnego spektrum, odpowiedzialnego za energie duchowe. Jeśli czerwone odcienie tourmalin zbliżone do koloru Ziemi są odpowiedzialne za instynkty i zdrowie fizyczne, kamień paraib znajduje się bliżej sfery duchowej. Jest odpowiedzialny za marzenia, duchowe poszukiwanie, samoświadomość, wysokie aspiracje. Nawet nie ma wyjątku, że laboratoryjny hydrotermalny kamień paraibowy (HT).

Właściwości

Najczęstsze są kolory zielone, niebieskie, niebieskie i turkusowe. Są to spowodowane obecnością manganu, miedzi i magnezu w składzie mineralnym. To właśnie te elementy decydują o kolorze. Mistyczne właściwości przypisywane tym kamieniom zależą od ich koloru. Tak zielone odcienie są uspokajające. Pasują do wściekłych i emocjonalnych ludzi, pomagając im budować harmonijny związek z innymi. I niebieskie kamienie pozwalają rozwijać uczciwość, determinację, samokontrolę. Są często podawane tym, którzy nie mają takich cech charakteru.

Najczęstszym jest niebieski kamień paraib. Zdjęcia biżuterii z tym klejnotem czasami budzą wątpliwości, że przed nami turmalin. Niektóre próbki przypominają szmaragdy, aleksandrytowe lub nawet kolorowe diamenty. Te kamienie są często mylone z cenne i ze względu na imię. W końcu zielony kamień Paraib nazywa się brazylijskim szmaragdrem. Ale w rzeczywistości są różnymi minerałami, z których każda ma swoją magiczną moc.

Opinia astrologów

Eksperci twierdzą, że kamień paraib jest doskonały dla tych, którzy urodzili się pod znakiem Ryby, Skorpion i Rak. On harmonizuje energię, daje wiarę w siebie, daje inspirację i pomaga przezwyciężyć trudności w drodze do jego snu. Podobnie jak inne niebiesko-zielone kamienie, paraiba jest dobrze dostosowana do osób urodzonych pod auspicjami elementów Woda i Powietrze. Ale w poszukiwaniu magicznego talizmanu należy również zwracać uwagę na własne uczucia. Jeśli kamień jest naprawdę twój, poczujesz to jak tylko weźmiesz go w swoje ręce.

Właściwości lecznicze

Niektórzy twierdzą, że najcenniejszą rzeczą jaką posiada kamień paraib jest właściwości magiczne. Zdjęcia kryształy, nawet tych, które nie zostały wykonane z kamieniami, przypominają nam coś mistycznego i magicznego. Specjaliści z dziedziny medycyny alternatywnej są pewni, że paraiba posiada unikalne właściwości lecznicze:

 • Poprawia pracę centralnego układu nerwowego.
 • Wzmacnia odporność.
 • Normalizuje sen.
 • Optymalizuje metabolizm.
 • Poprawia apetyt.
 • Eliminuje obawy.

Szczególnie mocne właściwości przypisuje się neonowym odmianom klejnotów. Uważa się, że te kamienie niewiarygodnego piękna są najpotężniejszymi amulety, które zachowują zdrowie.

Przeciwwskazania

Kamień Paraib, którego magiczne właściwości i piękno przyciąga na nią uwagę, nie pasuje do wszystkich. Jest wiele przypadków, w których jego moc może mieć negatywne konsekwencje. Nie należy używać, jeśli wystąpią następujące czynniki:

 1. Podnieść temperaturę ciała.
 2. Obecność rozrusznika serca.
 3. Problemy z gruczołem tarczycy.
 4. Nietolerancja osobista.
 5. Urazy tkanek miękkich.

Z największą ostrożnością należy traktować amulety i ozdoby z paraibą przyszłymi i karmiącymi matkami. Nie nosić go i tych, u których jest on przygnębiający.

Amulety i amulety

Sztuczne kryształy są często znalezione na rynku. Chociaż ich formuła całkowicie zbiega się z naturalnym analogiem, ale magiczna moc nie jest tak świetna. Jeśli marzysz o potężnym magicznym amulecie, daj pierwszeństwo naturalnym klejnotom. To prawda, ich koszt jest dość wysoki – od wszystkich odmian turmalinu paraiba jest najdroższa. Na rynku prezentowane są zarówno niecięte kryształy, jak i kamienie przetworzone przez jubilera. W szerszej gamie prezentowanych biżuterii. Złoto zwiększa magiczne właściwości tego kamienia. Pamiętaj o tym, wybierając amulet.

Pielęgnacja kamienia

Jeśli masz szczęście, aby zdobić ozdobę tym cudownym klejnotem, zapamiętaj kilka prostych zasad, które pomogą zachować jego piękno i magiczne właściwości. Kamień Paraib nie powinien być przechowywany na stałe w świetle. Szczególnie śmiertelnym dla niego jest przedłużone narażenie na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Z tego jego piękny kolor może być nudny, co również osłabia siłę minerału. Pamiętaj, że jak każdy aktywnie działający amulet kamień ten wymaga regularnego czyszczenia. W tym celu okresowo umyj go pod strumieniem bieżącej wody – będzie nosić ze sobą całe zgromadzone ujemne. Ale kontakt z ogniem ten klejnot jest przeciwwskazany.

A co mówią psycholodzy?

Efekt placebo i nocebo zostały uznane przez naukę przez długi czas. Psychologowie uważają, że talizman faktycznie chroni właściciela, który wierzy w jego magiczną moc. Przypominają cudom tym, którzy wierzą w nie. I radzę otoczyć się pięknymi rzeczami. Jeśli kamień przyniesie radość, wywołuje pomyślne myśli, pobudza przyjemne wspomnienia w duszy, być może jest to magia.