544 Shares 2515 views

Usunięcie macicy z przydatkami z – histerektomia

Usunięcie macicy z przydatkami jest dość powszechne działanie, którego realizacja jest usuwany jest nie tylko główny korpus samicy, ale jajnik i rura. Jest ważna nie tylko fizjologiczny aspekt tej operacji, ale ważniejsze jest to psychologiczny bok. Rzeczywiście, wiele kobiet czuje po takim zabiegu w coś wadliwego, gorszej.

Usunięcie macicy z przydatkami przeprowadzone dwoma sposobami: stosując laparoskopowego pochwy operacji. W pierwszym przypadku, macicy usunięto przez nacięcie brzucha. Okres rehabilitacji jest najkrótszym czasie. W drugim przypadku, jak sama nazwa wskazuje, macica jest usuwana przez pochwę.

Choroby onkologiczne wpływa nie tylko na ciało, ale również otaczające tkanki. Dlatego, rak macicy, a jego szyja jest konieczna amputacja dotkniętych witryn i choroby. Charakter tej operacji zależy od szybkości poglądów proliferacji komórek nowotworowych i nowotworowych. Gdy błona śluzowa macicy, raka macicy, szyjki macicy i jajowodów wymagać amputacji tych organów.

Usunięcie macicy z przydatkami z również odbywa się w niektórych przypadkach, po doznaniu endometritis towarzyszą obfite krwawienia. Wycięto włókniaka i jego mięśniaków, chociaż większość z tych typów choroby mogą być leczone za pomocą metody lek.

macicy Ekstrirpatsiya ma kilka odmian.

Kompletne. Polega ona na usunięciu macicy i jej szyi.

Częściowe. Usuwa tylko macicy. Usunięcie jajowodów i szyjki macicy nie jest wykonywana.

Radykalne. Amputacji macicy, szyjki macicy, tkanki łącznej i górny obszar pochwy.

Menopauzie. To pozwala uniknąć pewnych komplikacji, które pojawiają się podczas usuwania macicy przed menopauzą. W okresie menopauzy kobiety odczuwają dyskomfort psychiczny, który wyraża się w częste zmiany nastroju, depresji i stanów lękowych. Wskutek osteoporozy, kobiety często tracą popęd płciowy. Ból może wystąpić podczas seksu czy pochwa wykonana nieco krótsza podczas operacji. Kobiety, które nie są jeszcze okres klimaktichesky są hormonalne wsparcie po zabiegu.

Pochwy. Górny obszar pochwy nacięcia i przez to części jest przeprowadzane usunięcie macicy z przydatkami. Wskazania do tej operacji jest utrata macicy, małe rozmiary ciała. Zaletą tego typu operacji jest to, że organizm nie pozostają blizny po gojenie się ran. Okres rehabilitacji przebiega szybko i bez komplikacji.

Laparoskopia. Usunięcie macicy i przydatków przenoszone przez sekcję w dolnej części brzucha. Macica jest usuwany za pomocą specjalnego urządzenia – laparoskopu. Ginekolog używa tego urządzenia do badania narządów wewnętrznych miednicy małej pacjenta. Lekarze używać specjalistycznych narzędzi podczas operacji.

Po histerektomii mogą wystąpić pewne komplikacje. One przejawiają się w postaci ciężkiego krwawienia, wydzieliny ropnej z stawów, zapalenie węzłów chłonnych w pachwinie, gorączka i dreszcze, nie podatnym na lek silny ból, ostry ból i zaczerwienienie w goleń, co jest oznaką zakrzepu krwi, ciężką wypróżnienia. Jeżeli istnieją dowody zespołów powinny skonsultować się z lekarzem. Ekstrirpatsii konsekwencje macicy z przydatkami z powodu fizjologicznych cech pacjenta.

Po przejściu histerektomii życie nie kończy. funkcja reprodukcyjna umiera, ale reszta ciała funkcjonuje normalnie.