271 Shares 3600 views

Kurylowa herbata krzepka – lecznicza siła bulionu

Egzotyczne suplementy diety przywiezionej produkcji niemal wyparły z naszych umysłów rośliny lecznicze rosnące na terytorium Rosji. Niestety, takie zaniedbywane "uzdrowiciele ludowi" obejmują krzaczasty krzew lub tajemniczą herbatę kurilową, roślinę leczniczą z rodziny Rosaceae.

Głównym obszarem rozwoju herbaty Kuril jest terytorium z Uralu na Dalekim Wschodzie. Wyrasta na Wyspach Kurylskich, których mieszkańcy z liści rośliny wytwarzają zwykłą herbatę. Być może dlatego, że krzewy krzewy i otrzymały takie imię. Ten niski krzak znajduje się na zboczu gór lub w dolinach rzek, wolą mokre miejsca lub brzegi lasów. Roślina jest kochająca świat i rozkwitnie tylko w otwartym słońcu lub w jasnym odcieniu. W celu uzyskania surowców leczniczych hoduje się w szkółkach. W ostatnich latach pojawiła się również krzak herbata kurilowa na powierzchniach domowych, gdzie kwitnie całe lato, aż do początku zimnej pogody. To prawda, gdy sucha pogoda wymaga podlewania.

Zaparzona herbata z kurczaka jest jasnożółta i przyjemna, aby spróbować. Ale co najważniejsze – jest to cały szereg właściwości leczniczych, które manifestują się w działaniu przeciwbakteryjnym, hemostatycznym, wykrztuśnym, przeciwbólowym i kojącym.

Herbatę Kuril (której zdjęcie można znaleźć nawet w niektórych medycznych podręcznikach) uważa się za prawdziwy magazyn substancji biologicznie czynnych ważnych dla zdrowia i zdrowia Elementy mineralne. Jako surowce do leczenia zakażeń wirusowych i chorób przewodu pokarmowego wykorzystywane są liście, kwiaty, młode pędy, a nawet krzewy krzewiastych krzewów. Mają właściwości przeciwalergiczne, cholerne, przeciwcukrzycowe i immunostymulujące. Preparaty, na podstawie których jest krzewem herbacianym kuril, biorą się z krużdżycowym zapaleniem płuc, gruźlicą i innymi poważnymi chorobami.

Szczególną mocą leczniczą jest wywar z tej niesamowitej rośliny. Jest skuteczny w dyzenterii i biegunce, jest doskonałym środkiem wykrztuśnym i apetytem. Lekarze mianują go gorączką jako środek diaforyczny lub choleretyczny w chorobach zapalnych wątroby, chorobach neuropsychiatrycznych jako kojącym lekarstwie, a także chorobach krwi.

Wszystkie substancje użyteczne są produkowane głównie w krzewieckich krzewach podczas ich intensywnego kwitnienia, więc surowiec jest zbierany w czerwcu. Pędy w 20-30 sm są odcinane, suszone w temperaturze 50-70 stopni i używane do przygotowywania bulionów. Jeśli nie ma możliwości przechowywania samego surowca, zawsze można kupić herbatę kurdyjską w aptekach. Stosuje się odbarwienie i zewnętrznie – do garglowania i do leczenia rany i oparzeń.

Do przygotowania 1 kubek wrzącej wody wlewa 1 łyżkę. Łyżeczkę surowców leczniczych i gotować przez 30 minut na łaźni wodnej. Następnie filtr (bez chłodzenia) i doprowadzić do pierwotnej objętości. Odcedzić napój przed posiłkiem 10-15 dni, biorąc trzy razy dziennie na 2 łyżki. Łyżki. Możesz pić i zwiększyć apetyt oraz diaforykę i poprawić pracę serca.

Używaj krzewu z kurila i do przygotowywania naparów: wlać 0,5 litra wrzącej wody 2 łyżki. Łyżki surowców, gotować przez 5 minut, ostudzić, filtrować i trzy razy dziennie przyjmują pół kubka przed posiłkiem. Taka herbata jest nie tylko użyteczna, ale niezwykle smaczna.