818 Shares 2971 views

Lotnisko Naryan-Mar: opis i historia

W Okręgu Autonomicznego Nienieckim prowadzi własne lotnisko Naryan-Mar. Ta platforma wspólnego rozmieszczenia aviasudov wojskowych i cywilnych należy do Ministerstwa Obrony Rosji. Lotnisko jest klasa „B”. Wyposażone w systemy lądowania drugiej i trzeciej kategorii oświetlenia i urządzeń. Lotnisko może Yak-42 i An-12, a także lżejsze i helikoptery – wszystkie typy.

historia

W lotniska Naryan-Mar Pierwsze samoloty zaczęły napływać w 1933 roku działkę budowlaną lotniska rozpoczęła się w 1940 roku przeprowadziła popularne siły, soboty i niedziele. Zaplanowano, że fundusze na budowę zostaną przydzielone od stanu, w czterdziestym pierwszym roku, ale były ciągłe opóźnienia, co znacznie komplikuje pracę. Kiedy zaczęła się wojna stała się priorytetem jest budowa lotniska.

W rezultacie, na lotnisko rozpoczął pracę pod koniec roku i dołączył do 772 th Air Base Belomorflota. Samoloty są Narjan Mara przeprowadzono badanie w Arktyce. Długość drogi startowej – 900 metrów, była w odległości 1200 m od Domu Sowietów. W czterdziestym trzecim roku, budowa lotniska była kontynuowana.

Praca przeniosła się bardzo szybko. Wkrótce położył rowów odwadniających, suszone lotnisko. Mokradła piasek i miał drewniany płot. dowodzenia i pokrycia terenu dla samolotów został zbudowany. W 1950 roku, cztery domy do usług lotniczych pojawił się na lotnisku.

Dwa lata później, nie było powodzi, po których władze musiały dodatkowo zbudować hotel, 8-apartament budynku mieszkalnego i dział transportu. Powstał schronisko dla naprawy statków powietrznych i innego sprzętu. Pierwszy samolot wylądował na lotnisku był AN-2. W 1955 roku lotnisko Narjan Mar nabyte radar, dzięki któremu wzrosła słyszalność aviasudov do 60 kilometrów. W 1956 eskadra dodano AH-2B.

Drewniane molo nad jeziorem został zbudowany na lotnisku. Nowoczesne lotnisko pojawił się popyt Ministerstwa Obrony dopiero pod koniec 1960 roku. Pierwszy pas startowy był pokryty stalowymi amerykańskich zespołów, a następnie zostały one zastąpione przez radzieckiego PAG-14.

Od 1981 Naryan-Mar lotnisko (przyjazd odpowiednio dostępny) został wykorzystany do transportu pasażerskiego. W 1981 roku nadano mu zacisk przystosowany do obsługi usług. W lecie dziewięćdziesięciu trzech lat otworzył nowy budynek.

Co infrastruktura ma Narjan marca?

Airport (rozkład lotów można znaleźć w usłudze katalogowej) ma tylko jeden pas startowy. Jego długość – 2562 m, szerokość – 40 m. Pas startowy przecina dwa nieutwardzonych pasów startowych, które są przeznaczone dla samolotów-2 i wszystkich typów śmigłowców.

Ze względu na właściwości taśmy na nim mogą być obsługiwane przez samoloty typu Boeing-737 „”, „Bombardier” i Jak-40. Oprócz tego, wszystkie lżejsze aviasudna powietrze. Jeśli to konieczne, do lotniska można wziąć samolot TU-154 i IL-76.

oferowane usługi

Lotnisko Naryan-Mar ma małą infrastrukturę. Pasażerowie mogą umieścić swój bagaż w schowkach. Jest parking w pobliżu budynku lotniska. Wewnątrz aviavokzala wyposażonej sali rekreacyjnej zarówno dla matki i dziecka, istnieje odrębna wygodne VIP-hall.

Uruchomić centrum medyczne i biur. Dla pasażerów i personelu kawiarni, gdzie można kupić gorące jedzenie i napoje. Czas lotu odbija się na specjalnej płycie Narjan Mar lotniska.

mały incydent

Dzięki usług oferowanych pasażerom, którzy zostali zmuszeni do zaprzestania trzykrotnie tutaj z powodu awarii, byliśmy w komfortowych warunkach. W 2013 roku lotniskowiec „Northstar” musiał wrócić do Naryan-Mar z powodu awarii w lewym silniku.

W 2014 roku TU-134 latający spółka łódź "Katekavia" made trasie Perm. Ostateczna pozycja była Narjan marca Niespodziewanie samolot zjechał z pasa startowego podczas lądowania. Obrócił się o dziewięćdziesiąt stopni, ale ofiarami nie byli pasażerowie. Na pokładzie samolotu leciał 57 osób, załogi włącznie.

Jak dostać się na lotnisko

Można dostać się na lotnisko na autobusy miejskie №4 i 4a. Aviavokzal jest zaledwie trzy kilometry od najbliższej miejscowości. Na lotnisko można dojechać taksówką.