148 Shares 9418 views

Zinovev Sergey – centralny napastnik

Siergiej Zinowiew – hokeista, który jest prawdziwą legendą w regionie Kemerowo. Spędził długą karierę, który zdobył wiele zwycięstw w klubie i reprezentacji.

Początki kariery

Zinovev Sergey urodził się 4 marca 1980 roku w mieście Prokopyevsk. Od najmłodszych lat rodzice zabrali go do miejscowej sekcji hokeja. Szkoła hokej w mieście jest na niskim poziomie. Dlatego Siergiej musiał żyć i uczyć się we własnym domu, a następnie przejdź do angażowania się w hokeja Nowokuznieck. Trener natychmiast zauważony jego talent. Sergey od dzieciństwa miał wielką wizję dziedzinie i niesamowitą technikę. Hostel w mieście klubu Nowokuźnieck dał mu tylko rok później. W 1998 Zinovev Sergey wyszedł w pierwszym Czas gry w pierwszym zespole. Podczas debiutanckiego sezonu napastnik opuścił polu 31 razy i zdobył sześć punktów. O Sergey natychmiast zaczął mówić jako gracz z wysokim poziomie. W sezonie 1999/2000 zespół „Metallurg”, który zawierał Sergei zakorzenione, stał się brąz laureatem mistrzostwo Rosji. Dla klubu z Nowokuznieck ten wynik jest znakomity. Poza złotym medalem, Sergey otrzymał nagrodę za zasługi dla Kuzbass.

Ciąg dalszy kariery

Zinovev Sergey lewo „Metallurg” był w „Lokomotywa”, „Salavat Yulaev” i „Spartaka Moskwa”. W tych poleceń, nie był w stanie w pełni zrealizować swój potencjał. W 2002 roku aktor przeniósł się do „Ak Bars”. To właśnie w tym klubie, stał się gwiazdą rosyjskiego hokeja. W swoim pierwszym sezonie w zespole Kazaniu w 47 meczach zdobył 31 przeprowadzonych Zinowiew punkt produkcyjny. Pod koniec sezonu, postanowił spróbować swoich sił w oceanie i opuścił klub.

ocean Kariera

Nad oceanem, Siergiej Zinowiew początkowo grał cztery mecze dla klubu „Providence Bruins” w AHL. I po hokeista spędził w sumie dziesięć gier dla zespołu „Boston Bruins”. Oni Sergei nie zdobyć żadnych celów, tylko się jeden pomagać. Trudno było przyzwyczaić się do innego stylu gry. Zajęło czasu, ale nie dano. Również zbliża lockout silnym wpływem Zinowiewa i wrócił do Rosji, aby grać.

Powrót do Kazania

Zinowiew powrócił do „Ak Bars” i po lockout stał się jednym z najlepszych centralnych hity ligowych. Troika Morozov – Zinowiew – Zaripov zdobył większość celów klubu. Aby wdrożyć najbardziej miała najlepszy bilans w lidze. To dzięki pierwszej trójce zespołu Kazaniu w 2006 roku został mistrzem Rosji. Zinowiew był bardzo popularny wśród miejscowych fanów. Ale Zinowiew 2008-2009 sezon, grając 10 gier, powiedział, że chce opuścić klub. Ten hokeista wysłał list do ligi. Po tym Sergey otrzymał status wolnego agenta, pomimo istniejącej umowy. Gdzie gra Siergiej Zinowiew? Kwestia ta jest przedmiotem zainteresowania wielu rosyjskich fanów klubu. „Ak Bars” do niedawna walczył dla tego utalentowanego gracza, ale po opuszczeniu podpisał kontrakt z Moskwy „Dynamo”. Nie pełnił aż do końca sezonu. W lipcu 2009 roku okazało się, że Zinowiew zawarł pięcioletnią kontakt z klubem Ufa „Salavat Yulaev”. W ramach tego klubu w 2011 roku zdobył Puchar Gagarin.

Międzynarodowa kariera

Zinovev Sergey, przez wiele lat był ważnym graczem w drużynie narodowej drużynie hokejowej. Po raz pierwszy przyszedł do narodowej koszulce drużyny na mistrzostwach świata młodzieży. W tym samym roku zadebiutował na głównej kadrze. Na mistrzostwach świata 2008 i 2009 nasza drużyna zdobyła złoty medal.

przejście na emeryturę

W 2014 r Zinoviev połączone kompozycji polecenia nowo utworzonego „Soczi HC”. Jest, oczywiście, doświadczeni gracze, którzy wielokrotnie zdobył mistrzostwo. Jednak umowa z najstarszego zawodnika klub zakończone przed rozpoczęciem sezonu. Po wycofaniu się z Soczi wiele zastanawiał się: „Hokeista Siergieja Zinowiewa gdzie gra?”. Klub Sochi jest najnowszym karierę Sergeya Zinoveva. Palais des Sports Novokuznetsk „Metallurg” został podniesiony koszulkę z nazwą hokeista. W lecie 2016 roku, Siergiej został mianowany dyrektorem generalnym rodzimej „Metallurg”.

Siergiej Zinowiew, mimo licznych konfliktów w klubach i reprezentacji jest zawsze respektowane w świecie sportu. Talent i pragnienie, aby wygrać każdy mecz pomógł mu osiągnąć dobre rezultaty.