477 Shares 3370 views

Jak zapobiec aktualizacji do systemu Windows 10: Krok po kroku

Poniższy krok po kroku opisano, jak wyłączyć aktualizację systemu Windows 7 do Windows 10. Jednakże, nadaje się dla użytkowników ósmej wersji systemu operacyjnego. Microsoft zawsze wykonywał ciężką strategię marketingową, ale wraz z wydaniem najnowszej wersji marketerów przekroczył linię, co jest niedopuszczalne. Teraz zainstalować nowy system operacyjny może włączyć się automatycznie. Użytkownik nie wpływa na częstość występowania komunikatów przymusu.

pierwsze kroki

Kiedy nagle pojawia się na ekranie okno z informacją o planowanej aktualizacji, trzeba kliknąć na „Anuluj”.

Należy pamiętać, że Microsoft często zmienia pozycję przycisków, kolorów, wzornictwa i napisów na nich. Możliwość odwołania, jednak zawsze pozostaje.

działania przygotowawcze

Zanim zakaz uaktualnienia do systemu Windows 10 w całości, należy pobrać aktualizację pod numerem 3075851 z oficjalnym zasobu Microsoft, jeśli komputer jest uruchomiony siódmą wersję. W przypadku wersji ósmej, pobierz poprawkę 3065988.

Pobieranie i instalowanie tych pakietów, komputer musi zostać ponownie uruchomiony za zmiany dokonane przez aktualizację odniosły skutek.

edytor rejestru

 1. Otwórz Edytor rejestru. Aby to zrobić, chcesz rozszerzyć dialog wykonać i wstawić do swojego regedit.exe pola tekstowego, a następnie wyrazić zgodę na dostarczenie narzędzia podwyższonymi uprawnieniami.
 2. W lewej części okna edytora znajduje się drzewo partycji, jego struktura przypomina folder w „Explorer”. Spacer wzdłuż ścieżki HKLM SOFTWARE polityk Microsoft Windows .
 3. Jeśli istnieje WindowsUpdate folderu, aby go otworzyć. Nie – stworzyć.
 4. Jak zapobiec aktualizacji do systemu Windows 10 przy użyciu Edytora rejestru? W prawym okienku rozwiń menu skrótów użytkową i wybierz „Utwórz 32-bitowa wartość DWORD”. Jak sama nazwa musi być wprowadzony DisableOSUpgrade, aw polu „Wartość” wpisać „1”.
 5. Wyjść z programu, a następnie ponownie uruchom komputer.

Usuń katalog Windows. ~ BT

W jednym z jego aktualizacji systemu operacyjnego wymagane, aby pobrać plik instalacyjny systemu Windows 10, jeśli automatyczny odbiór pakietów nie zostało wyłączone. Folder mieści się łącznie 4 gigabajtów. Jest ukryty przed wzrokiem użytkownika, więc najprostszym sposobem, aby usunąć to nie będzie działać.

 1. W „Run” Wstaw tekst cleanmgr. Naciśnij klawisz Enter.
 2. W oknie dialogowym wybierz dysk systemowy.
 3. Kliknij na przycisk „System Files”. Czekać skanowania zamknięcia.
 4. Po sprawdzeniu w powyższej listy oznaczone „Windows pliki instalacyjne” pole wyboru.
 5. Kliknij przycisk „OK” napis.
 6. Gdy narzędzie zakończy realizację procesów, komputer musi zostać uruchomiony ponownie. Bez tego, że system operacyjny nie będzie w stanie całkowicie oczyścić ukrytego katalogu.

Usuwanie zbędnych ikon

Odpowiedź na pytanie: „Jak zapobiec aktualizacji do systemu Windows 10?” – I zostały podane powyżej. Jednak oprócz głównego ruchu marketingu, Microsoft stara się wpływać użytkownikowi umieszczenie skrótu na pasku zadań systemu operacyjnego, oferując proste, aby zainstalować najnowszą wersję. Praca, oczywiście, że przeszkadza trochę, ale bardzo niewiele osób to dodatkowy element do czyjejś duszy.

Aby usunąć ikonę, kliknij przycisk „Update” Centrum:

 1. Kliknij na link „zainstalowane”.
 2. Znajdź aktualizację na liście z nazwą KB3035583.
 3. Kliknij nazwę prawym przyciskiem myszy i kliknij „Usuń”.
 4. Gdy narzędzie zakończeniu deinstalacji uruchom ponownie komputer.
 5. Ponownie, rozwiń „Centrum Update”.
 6. Kliknij na tekst „Szukaj” i czekać na zakończenie procesu.
 7. Teraz kliknij na „ważny Found” przycisku.
 8. Na liście poszukaj nazwy KB3035583.
 9. Kliknij prawym przyciskiem myszy i kliknij na przycisk „Ukryj”.

Jak zapobiec aktualizacji do systemu Windows 10, jeśli ikona jest przywracany niezależnie i oferuje aktualizacja pojawi się ponownie, mimo że wszystkie kroki zostały zakończone etapy?

 1. Otwórz regedit i podążać ścieżką HKLM SOFTWARE Policies Microsoft Windows GWX.
 2. Wewnątrz niej utworzyć opcję DWORD32. W polu „Nazwa” wypełnić DisableGwx. Wartość ustawiona na 1.

Jeśli wszystko inne zawiedzie

Microsoft stale udoskonala metody dostarczania aktualizacji dla użytkownika końcowego, a jeśli na jednym komputerze na tyle niskie, aby wyłączyć niepotrzebne funkcje, wymagane są inne dodatkowe kroki.

W narzędziu, otwarty regedit katalog OSUpgrade. Tworzenie parametru DWORD. Imię – ReservationsAllowed. Znaczenie – 0.

To również sprawia, sens, aby otworzyć „Centrum Update” oraz zakazu instalowania aktualizacji. System Windows 10 w tym przypadku nie jest do końca ustalone. Jedyną wadą tego podejścia – wszystkie aktualizacje zabezpieczeń, należy pobrać i zainstalować ręcznie.

Sterowniki w wersji dziesiąty

Wielu użytkowników zainstalować system Windows 10, zauważyliśmy, że oprócz jego bardziej sztywnych ustawień zasad patch istnieje taka innowacja jako automatycznej instalacji najnowszych wersji sterowników. I to nie zawsze jest przydatna.

Aby wyłączyć automatyczne potrzebę konfigurowania w edytorze zasad grupy. On jest w każdej wersji systemu operacyjnego, począwszy Professional.

Przed Aktualizacja sterowników zakaz systemu Windows 10, uruchom „Menedżer urządzeń”. Można to łatwo zrobić, naciskając kombinację klawiszy Win + Break na klawiaturze.

 1. Rozwiń właściwości wszelkich sterowników, które później zostaną zaktualizowane ręcznie.
 2. Przejdź do zakładki „Szczegóły”.
 3. Z listy rozwijanej opcji, wybierz „ID”.
 4. W polu informacyjnym wyświetla kilka linii tekstu. Wszystkie one muszą zapamiętać lub zanotować.
 5. Rozwiń Utility "Run". Wpisz gpedit.msc.
 6. W narzędziu, przejdź do ścieżki „Konfiguracja”> „Szablony administracyjne”> „System”> „Instalacja sprzętu”> „ograniczenia”.
 7. Kliknij dwukrotnie na napis „Nie zezwalaj na instalację”.
 8. Wybierz opcję „Enable” w liście rozwijanej.
 9. Kliknąć na przycisk „Pokaż”.
 10. W otwartym oknie wypełnienie danych identyfikacyjnych uzyskanych w kroku 5.

Algorytm opisany powyżej nie jest zalecane, ponieważ wyłączyć automatyczne aktualizacje w systemie Windows 10 poprzez edytor zasad grupy nie jest to możliwe, bez wpływu na tryb instalacji sterownika ręcznego. Jeśli trzeba zaktualizować oprogramowanie systemowe, wszystkie etapy muszą być wznowiona przez usunięcie informacji o urządzeniu z GPEdit. Lepiej pobrać narzędzie Pokaż lub Ukryj z oficjalnej zasobu Microsoft. Po jego uruchomienia musi nacisnąć przycisk Ukryj. Iw otwartym liście wybrać sprzęt, oprogramowanie, które nie powinny być aktualizowane automatycznie. Program wyświetli listę, nie wszystkie sprzętu komputerowego, a jedynie aktualizacji oprogramowania, które mogą powodować zakłócenia w pracy systemu operacyjnego.