301 Shares 8089 views

Przypomnijmy klasykę. Fabuła „Martwe dusze”, poemat, NV Gogol

Stern realista kierunek krytyczny, a drugi – mistyk, satyryk narażając wrzody i wady swojego czasu, a cienkie, teksty przenikliwy; patriota, boleśnie kochający naród rosyjski, rosyjski, ale utrzymać bliskie więzi z ojczystym Małej Rosji, Ukrainy … to jest to, Nikolay Vasilevich Gogola, jednego z najciekawszych i najbardziej tajemniczych pisarzy 19 wieku.

Wiersz „Martwe dusze”

Więc podsumowanie. „Martwe dusze”, słynne dzieła Gogola, opowiadać zatem dość trudne. To zbyt pełne filozoficznych i społeczno-oskarżycielskie słowa znaczeniu. I liryczne dygresje, ich przeraźliwy, żałosny ton serca nie da się opisać – Gogol był jednym z tych pisarzy, którzy muszą czytać, jak mówią, w oryginale. I jeszcze …

Retell podsumowanie „Dead Souls” rozpocznie się oczywiście do słynnej wizyty w stolicy prowincji NN pewien Pan „mierny”: nie jest zbyt gruby, ale nie cienkie; nie młody, ale nie stary, nie przystojny, ale nie brzydki. Działa bohatera Pavel Iwanowicz Chichikov, kolegiatę asesora. Przybył tutaj w swoich prywatnych spraw, osiedlił się w hotelu, w którym każdy pokój uruchomić karaluchy wielkości śliw i zaczął kwestionować właściciela o tym, co jest robione na terenie miasta i okolic.

Ponadto, w podsumowaniu „Dead Souls” obejmuje historię wizyty Chichikov do urzędników miejskich. Gogol jeden lub dwa słowa daje Etykiety dokładnej charakterystyki wszystkich swoich władców, rysunek ogólny obraz przejściu zwyczaje i praktyki panujące w NN. Okazuje się, że nie ma kwitnącej przekupstwo, dwulicowość, wzajemna odpowiedzialność, Frank kradzieży środków publicznych, oraz wiele innych nieprawości. Jednak to nie dba o Chichikov. On musi wiedzieć, co wielkie właściciele mieszkają w dzielnicy, czy istnieje plaga w ich stronę, epidemie i inne klęski. Z urzędnikami Paweł Iwanowicz zachowywał się bardzo grzecznie, uprzejmie, grzecznie. O sobie mówi niewiele, powiedział tylko, że ofiara niesprawiedliwości i chce pracy w tych obszarach, aby osiedlić się w spokoju. Każdy oficer, wie jak znaleźć klucz, bo wszędzie przyjęty z otwartymi ramionami i przyjemności.

Wygrywa przychylność i niektórych właścicieli ziemskich, którzy są zaznajomieni z miasta, a następnie zdecydował się odwiedzić i nowych przyjaciół. A następnie podsumowanie „Martwych dusz” – opowieść o podróży bohatera rodzimej Rosji.

Chłop Rosja powoduje Gogola i mamy mieszane uczucia. Z jednej strony, szerokość i przestrzeń swoich przestrzeniach przypominają nam o niezwykłej sile i talent narodu rosyjskiego. Alternatywnie, Frank bieda i ubóstwo wsie, brud i otępienie sceneria jest ustawiony na smutnym nastroju. Pańszczyzna naprawdę straszny w swoim codziennym życiu.

Chichikov wizyty okazuje Kowalska majątek, pudła, Nozdryov i innych właścicieli ziemskich. Wszystkich traktuje z dziwną prośbę – aby sprzedać go martwego chłopów tak, jakby były żywe. Każdy właściciel ziemi ma swoją własną, specyficzną reakcję na propozycję. Jeśli Kowalska kilka zaskoczony i daje Chichikov „duszę”, a następnie Pudła Sobakevich Eliasz musi pocić i wydawać pieniądze, aby dostać to, czego chcą. I Gogol istnieje wielka szansa, aby pokazać całą „piękno” straszną twarz pańszczyzny, aby udowodnić, że nie jest martwe chłopi i żyć obszarników i biurokraci są te „martwe dusze”, „nebokoptitelyami”, które, jak pasożyty dołączone się do ludzi i żyć jedzenie jego „sok” – Labour ludowej.

właściciele obraz zbudowany na zasadzie gradacji – od cloying Kowalska, człowieku „ani ani drugie”, aby Eliasz – „rozerwać na ludzkości”.

On odgrywa szczególną rolę w wierszu „Martwych dusz” 11 głowie, której streszczenie może być zredukowana do opowieści o życiu Chichikov. Gogol objawia nam nie tylko istotę jego oszustwa, ale szczegóły opowiada o swoim dzieciństwie, latach szkolnych i młodzieży. Pasja dla „grosze” dla akumulacji wcześnie skorodowane jego dusza zmieniła się w podłym, bez skrupułów łajdaka, czarny charakter, który zatrzyma się na działaniach moralnie bez skrupułów w celu osiągnięcia pożądanych korzyści i zysków. Ponieważ w powieści „Martwych dusz”, podsumowanie 11 rozdziałów można uznać za ideologiczny i artystyczny ośrodek pracy.

Chichikov pomysł nie powiodło się. Zamiast ao sukcesie musiał uciekać z miasta. Ale bohater nie traci serce. Jego „bird-trojki„rasy poprzek połacie Rosji jako nieuniknionego losu, jako znak początku nowego stulecia – wieku kapitalizmu, drapieżnictwo, moralnego upadku, upadku moralności. A on Chichikov – bohater naszych czasów, kapitalista zastąpić obecny gra z feudalnych obszarników.