343 Shares 8886 views

Lek „Timpanol”: instrukcje użytkowania dla zwierząt

przynajmniej raz w życiu każdego rolnika miał do czynienia z sytuacją, kiedy bydło znacznie nadmuchuje stracił guma znika odbijanie i żołądek przestaje działać prawidłowo. Dlatego ważne jest, aby regularnie monitorować jakość żywności. W przypadku choroby należy natychmiast rozpocząć leczenie, aby uniknąć katastrofalnych konsekwencji.

W tej sytuacji wielu hodowców uratowany „Timpanol” – kompleks lek, który pomaga zmniejszyć ilość gazu i zmniejszyć wzdęcia żołądka i start i wznowić przeżuwa.

świadectwo

„Timpanol” Instrukcja opisuje sposób zaradzić skutecznie stosowane w leczeniu ostrego żwacza wzdęć u bydła, owiec i kóz. Chorobie charakteryzującej się szybko rozwijającej wzdęcia i blizny brzusznej. Powodem tego stanu leży w dużej ilości miejscowo legkobrodyaschih paszy, zepsute lub spleśniałe kiszonki i siana. Ostry przebieg choroby jest niebezpieczne, ponieważ jeśli brak zapewnienia opieki w nagłych wypadkach, może być śmiertelne dla zwierząt. Oprócz leczenia żwacza wzdęć weterynarze przepisują „Timpanol” w ostrym wzdęcia koni, królików i szynszyli.

właściwości

Kiedy wprowadza się do przygotowania „Timpanol”, którego cena jest bardzo demokratyczny – tylko około 50 rubli za 200 ml – pomaga zapobiegać gazowanie przyczynia się do niszczenia mas uformowanych w paszy pęcherzyki gazu ruminatornym i antyseptyczne działanie.

„Instrukcje Timpanol” użytkowania pozycjonowany jest jako lek, który zwiększa wydzielanie i motorykę narządów trawiennych. Ponadto, narzędzie obniża tonu proventriculus zwieracza, dzięki czemu ruchy pokarmu przez jelita szybciej.

struktura

Co to jest „Timpanol”? Instrukcje użytkowania, aby wskazać następujące składniki: infuzja piołunu i hellebore, kwas mlekowy, alkohol poliwinylowy i silikonowego środka przeciwpieniącego. Tak szeroki zakres składników leczniczych w celu osiągnięcia wysokiej skuteczności leczenia. Dzięki naturalna kompozycja „Timpanola” skutków ubocznych jest praktycznie zredukowane do minimum. Preparat jest w postaci jednorodnej emulsji szarości lub żółto-zielony kolor. Otrzymany osad podczas magazynowania jest normą, znika po wytrząsaniu z butelki.

dawkowanie

Leczenie „Timpanolom” należy przeprowadzić natychmiast po pierwszych objawów choroby. Lek ten stosowany jest w postaci rozcieńczonej, ale jego wstępnie mieszane z wodą w proporcji 1:10 lub 1:15. Otrzymany roztwór powinien być wstrząśnięty jednorodności.

W celu przeprowadzenia leczenia bydła „Timpanol” wprowadza się bezpośrednio do jamy blizny z wykorzystaniem butelki z gumy lub sondy pokarmowe. Środek leczniczy koniom przez sondę nosowo-gardłowy. Często używamy trokar, gdy lek jest podawany przez nakłucie w ścianie brzucha zwierzęcia.

Efekt recepcji zazwyczaj objawia się po 20 minutach. Jeśli leczenie nie daje wynik pozytywny, a objawy nie ustępują w najbliższej przyszłości, stosowanie leku jest powtarzany. „Timpanol” odbiór dawka jest inna. Tak więc, konie i krowy lek podawany w ilości 0,4-0,5 ml na 10 kg masy ciała. Dawkowanie w przypadku owiec i kóz wynosi 0,5-1 ml.

Jakie są przeciwwskazania ma „Timpanol”? Instrukcje użytkowania Według przyjętej w zalecanych dawkach lek nie jest obarczona powikłań i skutków ubocznych. Jednakże, w rzadkich przypadkach, ze względu na zwiększoną wrażliwość na składniki mogą być reakcje alergiczne. Łączenie leku z innymi lekami nie jest zabronione.