158 Shares 6888 views

taśmociąg: praca, obwód i urządzenie. Działanie taśmociągów

Dziś trudno wyobrazić sobie produkcję wysokiej wydajności bez użycia przenośnika. Dla przepływu towarów, w tym luzem, należy użyć dołączonej taśmy. Można powiedzieć, że to urządzenie do ciągłego działania, które ma korpus nośny (elastycznych taśm). Weźmy bliżej przyjrzeć się w tym samym czasie, co system taśmowy, jaki jest jej cel, zakres stosowania, a także jakie są subtelności obsługi tego sprzętu.

Zakres i cel

Dziś jest to jeden z najbardziej obiecujących form transportu, który jest niemal niezbędnym dla dużego ruchu. Ponadto taśma przenośnika jest niezbędnym elementem każdego ciężkiego i lekkiego wytwarzania. Jest on stosowany w metalurgii, do transportu materiałów sypkich w przemyśle spożywczym, medycynie i tak dalej. Zasada działania i urządzenie we wszystkich przypadkach praktycznie identyczne. Różnice mogą być w postaci taśmy, jego wydajności i elastyczności, jak również mocy napędowej. W większości przypadków tego typu przenośnika można częściowo zautomatyzować produkcję i zmniejszyć ilość pracy ręcznej. Z tego uznawanych maszyny przenośne rygorystycznych wymagań. W większości przypadków dotyczy to trwałość, wydajność i wymienność zużytych kaset. Zespoły zdolne do pracy w temperaturze w zakresie od -50 do +45, które jest spowodowane przez specyfikacje korpusu nośnego.

urządzenia roboczego i przenośnik taśmowy

Tape – ciało działa przenośnika, wstępnie naprężone i podłączone. Siła tarcia między taśmą, a bębnem napędowym jest uruchamiany. Ponadto, czynnikiem decydującym jest siła tarcia, dzięki czemu ruchomy korpus nośny i przyczepność. Aby wykluczyć ugięcie taśmy wzdłuż zestawu rolkowego przenośnika, na którym opiera się, jak i poza nim. Jak widać, urządzenie Urządzenie jest bardzo proste. Interesującym punktem jest zużycie paska wymiana prędkości. Odbywa się to w następujący sposób: a linia produkcyjna w miejsce dokowania i ciała nośnej paruje się do niego przez naklepki lub wulkanizacji, założyć nową taśmę. Po bębna napędowego dokonuje pełnego cyklu, to jest przymocowany do drugiego końca. Takie podejście jest dobre, ponieważ praktycznie nie ma przestojów podczas pracy, ponieważ instalacja jest wykonywana w ciągu kilku minut, chociaż wiele zależy od rodzaju ciała trakcyjnej. Zestaw do czyszczenia pasa szczotki i są używane, aby uniknąć pochylać rolki centrujące. Układ przenośnika taśmowego jest taki, że urządzenie może być stosowane w wielu gałęziach przemysłu. Teraz przejdźmy dalej.

Zalety wykorzystania przenośnika taśmowego

Rozważmy główne korzyści z danej jednostki. Głównym plusem taśmociągu jest to, że może on być stosowany do transportu towarów na bardzo duże odległości. W niektórych przypadkach, korpus nośny może być nawet do 3-5 kilometrów. Żaden inny przenośnik nie może być tak długo. Wynika to z większej wagi, wyrafinowany design i, co najważniejsze, na wysoki koszt sprzętu. W przypadku przenośnika taśmowego nie ma problemu. Kolejną niezaprzeczalną zaletą jest wysoka wydajność. Czasami może osiągać prędkość 6-10 m / s, o szerokości taśmy 2.4-3.0 m. W tym przypadku, wydajność może przekraczać 20-30 tysięcy ton na godzinę. Ponadto, przenośnik dotyczy uniwersalnych linii przenoszenia. Wynika to z faktu, że można poruszać różne ładunki. Inną ważną zaletą – zdolność do poruszania się towary w pozycji pochylonej. Wraz ze wzrostem kąta zmniejsza długość i prędkość przenośnika.

Wady przenośnikach taśmowych

Warto powiedzieć, że istnieją znaczące wady ograniczające zakres urządzeń transportowych tego typu. Główną wadą – wysoka cena taśmy i klipy. W większości przypadków, trakcja i skrzyni ładunkowej kosztuje około 30% całkowitego kosztu instalacji tyle. Chociaż wiele zależy od przeznaczenia i cech technicznych (materiał, ilość warstw, itp). Inną wadą jest to, że przenośnik taśmowy bębna przesuwa taśmę poprzez tarcie. To ogranicza kąt wznoszenia się tak, że nie może przekraczać 20 °. Ponadto bardzo trudno przenieść pyły ładunki, które w czasie ruchu może częściowo odparowywać i rozproszenia. I trudne do pracy w ekstremalnie niskich temperaturach, jak w przypadku zbyt wysoka. efekty termiczne zmiany właściwości giętkiej taśmy i prowadzi do zniszczenia.

Działanie taśmociągów

Jak zauważył nieznacznie wyższe BOS może pracować przy dużych prędkościach. To sprawia, że system transportowy bardziej produktywne niż innych jednostek transportowych. Główną cechą tej operacji polega na tym, że możliwe jest tworzenie skomplikowanych tras. Na przykład, może to być trudne, ścieżki z krzywych poziomych i nachylonych części. Nawet w ekstremalnych warunkach eksploatacyjnych (zmiany temperatur, duża zawartość pyłu i tym podobnych) przenośnika zapewnia niezawodną pracę bez awarii. W większości przypadków, z należytą starannością można dokładnie przewidzieć podczas uwalniania niewydolności narządowej trakcji. Dzięki temu urządzenie do pracy bez przestojów. Do tej pory nie opracowano ogromną liczbę dysków, które zapewniają LC pracy. Poprzez zwiększenie długości znajduje się kilka silników, które zapewniają prawidłowe działanie. Kiedy jeden siłownik, drugi będzie działać. W tym przypadku, chociaż zmniejszy wydajność, ale nie będzie w stanie bezczynności.

Urządzenie i konstrukcja i napinania stacji napędowej

Pas napędowy zawiera silnik, reduktor i szereg sprzężeń. W miejscach, gdzie walca gnącego ustawionych lub usunięte baterie, tworząc gładkie przejście. Cała konstrukcja wraz z siłownikiem montowane na fundamencie, który musi zostać ustanowione z wyprzedzeniem. Napęd z członu napędowego oraz skrzyń ładunkowych oraz w części, w której napinacz i zbiornik, określanych jako stanowiska naprężenia. Pomiędzy tymi dwiema stacjami jest środkowa część przenośnika jest wykonana z wielu odcinków liniowych. Te ostatnie składają się z identycznych sekcji, połączonych za pomocą śrub liniowych. A teraz porozmawiajmy o tym, co są przenośniki i co ich zasadnicza różnica. Istnieje kilka interesujących punktów.

Klasyfikacja taśmociągów

Istnieją pewne znaki, które zawieszone tych urządzeń można podzielić na kilka grup:

  • do zastosowań: istnieją ogólnego przeznaczenia, special i podziemny (przewóz osób katuchie i mobilnych);
  • na torach tworzą proste (prosty odcinek), kompleks (z pochyłą nachyloną torze), a w przestrzeni lub zakrzywioną (zginanie korpusu nośnego płaskie);
  • w kierunku obciążenia: Podnoszenie i składanie;
  • kształcie taśmy i rozmieszczenie ładunków: jest płaska i pasek zębaty w różnych modyfikacjach;
  • tor nachylenia: poziomy, nachylony, nachylone stromo (pod kątem większym niż 22 stopni) i pionowy.

Zrozumiałe jest, że, ponadto, system przenośnika taśmowego polega na różne przyczepność i skrzyni ładunkowej. Kanały są gumowanej tkaniny, lin stalowych, drutu i stali. typ taśmy wybrano postępowanie od warunków, w jakich będzie działać. Na przykład, organy stali napędowe stosowane do pracy w wysokich temperaturach (aż do 850 stopni), tak jak przewód, który może transportu ładunków w temperaturze operacyjnej 1100 stopni Celsjusza.

Przenośniki kopalniane

Oddzielnie trzeba powiedzieć kilka słów na temat urządzeń z systemem transportu podziemnego. Warto zauważyć, że program jest taśmociąg tego typu jest nieco inna. Kilka razy zwiększa niezawodność. Wynika to z faktu, że korpus nośny jest wykorzystywany do przewozu osób i ciężkie towary drobne, a wszystko to odbywa się w ciasnych warunkach. Napęd, na przykład, ma dwa napinania bęben, co pozwala, aby urządzenie nie tylko bardziej wydajne, ale również w celu zapewnienia odpowiedniej niezawodności.

wniosek

Do tej pory popularność taśmociągów stale rośnie. Z tego prostego powodu, stale opracowuje nowe rodzaje organów nośnych. W szczególności ważne jest, aby utworzyć części o wysokiej odporności temperaturowej. Na przykład, konieczne jest, aby zwiększyć żywotność rolek, które są stale w porządku. Można powiedzieć, że praca taśmociągu jest uważany za dość tanie. Jeśli przenieść ładunek w odległości do 30 km z wykorzystaniem LC, będzie to znacznie bardziej ekonomiczne niż robi to po drodze.