881 Shares 4085 views

Paznokieć pod narośli i paznokci – leczenie i zapobieganie

Choroby płytek paznokciowych na nogach bardzo często idą albo niezauważone, albo po prostu działa. Prowadzi to do niepożądanych skutków, powoduje ból, kalectwo i straszny zapach stóp. Aby nie wywołać taki stan paznokci, trzeba poznać „wroga” w twarz, a także dbać o paznokcie i stosowania środków zapobiegawczych.

Jak gwóźdź

Jednym z najczęstszych i najbardziej nieprzyjemnych chorób jest gromadzenie się pod paznokciem. Ale żeby zrozumieć, jak niebezpieczne takiego zjawiska, konieczne jest, aby wiedzieć trochę o strukturze paznokcia. W rzeczywistości jest to nie tylko zewnętrzna część wystająca ze skóry do paliczków, którego jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania, umyć, farby i wykończenia. System gwoździa jest znacznie bardziej skomplikowana. Trochę głębiej naskórek jest korzeniem, z którego rosną płytę, w rzeczywistości, są paznokcie. Naukowcy doszli do wniosku, że rozwój ciała zależy od wielu czynników, ale w zasadzie, to żyje własnym samodzielne życie. Przy najmniejszym płyty nieprawidłowości, które występuje wraz z rozwojem guzków zdeformowanych paznokci. Prowadzi to do tego, że zarówno rośnie do skóry lub całkowicie oddzielony od niego.

narośla odmiany

W zdrowej osoby paznokcie są gładkie, niemal przezroczysty, z miękkim różowym odcieniu. Jeśli jednak pojawiają się na powierzchni rowków, wysokich wzrostów lub tzw zjawiska „paznokieć pod paznokciem”, może to być niepokojące dzwon, który wskazuje na nieprawidłowe działanie niektórych narządów. Wraz z tych nieprzyjemnych zdarzeń są także wspólne brodawki i mogą być nie tylko w pobliżu paznokci, ale pod nią. I chociaż takie zjawisko na powierzchni samej skórze nie jest złośliwa narośl i nie towarzyszy bólu ani swędzenia, ale nagromadzenie pod paznokciem w stopę może przynieść wielkie niedogodności i dyskomfort. W tej dolegliwości płytki paznokciowej jest podnoszony i oddziela się od złoża i przyciemniony. Rzadsze wzrost jest moli i torbiele.

leczenie

Zgodnie z ogólną zasadą, w celu wyleczenia takiego jak paznokciem pod paznokieć, dermatolodzy wykorzystywać terapię ozonową, wszystkie rodzaje farb przeciwgrzybiczne, maści i kremy, mydła kąpieli sody, a także antybiotyków ogólnoustrojowych. W trakcie leczenia należy zawsze nosić wodoodporny tynk. Taki problem jak gwóźdź pod paznokciem, może być leczona za pomocą tradycyjnej medycyny. Oto kilka skutecznych środków.

  • Glistnika. Sok z tej rośliny dwa razy dziennie, smarować obszaru.
  • Czosnek, który pocierać brodawkę raz dziennie.
  • Sok z mniszka lekarskiego może zmniejszyć młodych brodawki. Je dwa razy dziennie smarować obszaru.
  • kwas octowy, który jest kroplami spadła raz dziennie bezpośrednio na brodawki.

profilaktyka

Aby zabezpieczyć się przed takimi problemami jak paznokciem pod paznokciem, należy przede wszystkim zadbać o swoje zdrowie. W szczególności dotyczy to złe nawyki i prawidłowe odżywianie. Należy również wybrać odpowiednie buty, to nie powinien ściskać nóg, powinno być komfortowe i wygodne. Codzienna higiena może zapobiec wielką liczbę grzybowych chorób nóg. Wraz z myjące, skóry, stóp i paznokci powinien nawilżać. Regularna konserwacja zapewni zdrowie i chroni przed wieloma chorobami.