467 Shares 6720 views

Subatrophic gardło: przyczyny, objawy i leczenie

Subatrophic gardła – choroby związanej z zapaleniem błony śluzowej gardła procesu.


W jaki sposób choroba?

Pacjent w trakcie rozwoju choroby odczuwa silny ból, dyskomfort i nieprzyjemne łaskotanie. Bardzo poważna choroba, ponieważ błędne leczenie lub z opóźnieniem procesów chorobowych uznanie gardła występują tkanki zanikowe. Jeśli czas nie prowadzi terapię, oprócz atrofii pojawiają się i rak.

rodzaje zapalenia gardła

We współczesnej medycynie, nie jest następująca klasyfikacja gardła.

Ze względu na charakter choroby, istnieją tylko dwa główne typy choroby:

 • Anginy.
 • Przewlekłe zapalenie gardła.

Jeśli weźmiemy pod uwagę przyczyny choroby, zapalenie gardła ma następujące typy:

 • Bakteryjnych powodowanych przez niektóre bakterie.
 • Traumatyczne.
 • Grzybicze.
 • Wirusowe, pojawiające się na tle wirusa w organizmie.
 • Uczulony.
 • Ostre.
 • Zapalenie gardła wywołane przez czynniki drażniące, takie jak inhalacji brudne powietrze.

Różnorodność przewlekłe zapalenie gardła

Subatrophic przewlekłe zapalenie gardła ma swoje odmiany. Klasyfikacja zależy od tego, jakie zmiany zachodzą w śluzówce:

 1. Simple (nieżytowe).
 2. Przerostowa.
 3. Subatrophic.

Często, pacjent jest diagnozowany mieszany gardła, kiedy wszystkie rodzaje są połączone ze sobą.

Najczęstszym gardła nieżytowe, który jest pokazany na tle SARS.

Subatrophic przewlekłe zapalenie gardła: objawy

Nie ma tu przejaw gardła niemożliwe. Ale znać jego możliwości jest konieczne, zwłaszcza jeśli jest ona bardzo często objawia się SARS. Objawy obejmują:

 1. Pacjent czuje się szorstkie i suche. Niektórzy narzekają, że czują żadnej guzek w gardle.
 2. Obecność uczucie ciała obcego w gardle powoduje chęć oczyścić swoje gardło i je wyeliminować. Jednak, uporczywy kaszel nie rozwiązuje problemu.
 3. Obecność suchego kaszlu, że plag pacjentowi w sposób ciągły.
 4. Pacjent czuje się, że tylna ściana gardła jest stale wypełniony jakiś śluz. Pozbądź Trudno jest zatem przedmiotem pewnej stałej pokrywy na gardle.
 5. Pacjent ma złe oddech. Przez tego objawu jest szczególnie konieczne spojrzenie na tych, którzy utrzymać jamę ustną w porządku.
 6. Zwiększona nerwowość i rozdrażnienie, które występują w wyniku słabego snu ze względu na niewygodne odczucia w gardle.

W przypadku, gdy pacjent cierpi subatrophic zapalenie gardła, pacjent wymaga szczególnej uwagi. Jeśli czas nie leczy choroby, nie jest formą przewlekłego zapalenia gardła. Ponadto, może okazać się w ogóle uruchomiony formie, a to jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Może w przyszłości być nowotwór, a także na rozwój raka krtani, co prowadzi do całkowitego zaniku wszystkich tkanek gardła. Cierpi również zmiany w układzie immunologicznym pacjenta, ponieważ reaguje negatywnie na bakterie chorobotwórcze.

Wzdłuż drogi mogą być inne choroby, na przykład, zapalenia krtani, zapalenia tchawicy, i tak dalej. D.

Leczenie zapalenia gardła

Jeśli nie jest diagnoza subatrophic gardła, leczenie osób dorosłych powinna być ukierunkowana na wyeliminowanie objawów, które powodują chorobę, jak również odtworzenie błony śluzowej. Ważne jest, aby zrozumieć, że self-treat zapalenie gardła jest niemożliwe – tylko pod nadzorem lekarza. W tym przypadku, zapalenie gardła może mieć te same objawy przeziębienia i zdezorientowany, obie choroby są bardzo proste. Dokręcania procesu leczenia, choroba może rozwijać się do postaci przewlekłej, a następnie utwardzania tej choroby jest bardzo trudne.

Subatrophic zapalenie gardła – choroba, która jest związana z chorobą zakaźną. Więc nie rób bez stosowania antybiotykoterapii. Więc musisz być leczone antybiotykami.

terapia lokalna

Dla miejscowej terapii powołuje wdmuchiwania, inhalacje, tabletki, a nawet cukierki od chorób gardła. Pamiętaj, aby korzystać z niezbędnych spraye gardło i oleje, które pomagają zmniejszyć stan zapalny.

Czasami choroba występuje na tle reakcji alergicznych. Dlatego leczenie jest obowiązkowe nie stosować leki przeciwhistaminowe. Leki te pomagają skutecznie łagodzą błony śluzowe i zapewniają okrywającą efekt, że w przyszłości nie pozwoli niektórych swoich drażniących czynników.

Jeśli masz ból gardła, bolesne połykanie, niż leczyć chorobę? Do gardła, można użyć herbatę ziołową. Ten szałwia, rumianek i propolis. Aby przywrócić śluzowej olej z rokitnika jest używany.

W tej choroby, wielu lekarzy przepisać Płyn Lugola. Ale w tym samym czasie i należy używać antybiotyków, które zalecił lekarz.

Przed rozpoczęciem leczenia, ważne jest, aby zrozumieć, że będzie to wymagało dużo czasu i wydajności można osiągnąć tylko wtedy, gdy leczenie jest skomplikowane. Ale przez długi czas, nie można używać tych samych leków, więc lekarz przepisze leki naraz, tak, że organizm nie jest przyzwyczajony do leków.

W takim przypadku, jeśli choroba ma zaawansowanych form, wówczas te obszary są dotknięte, obowiązkowe jest, aby zdezynfekować. Jeśli istnieje przerost, że jest to absolutnie konieczne, aby wypalić te obszary. W tym celu, metod i lazerokoagulyatsii cryodestruction.

System leczenia obejmuje niektóre prawa do pożywienia. W szczególności, pacjent powinien całkowicie zrezygnować z soku pomidorowego, cytrusowych, zwłaszcza napojów gazowanych, rzucić palenie i jeść pikantnych potraw. Jest to konieczne, aby porzucić jedzenie i napoje, które mogą podrażniać błonę śluzową gardła. Jeśli to możliwe, należy przejść do odpoczynku na morzu, pooddychać górskim powietrzem.

W odniesieniu do alergii, należy postępować tak, nie wdychać substancji, które mogą powodować reakcje alergiczne.

Tradycyjne metody leczenia

Jeśli mówimy o tradycyjnej medycynie, tutaj ma pewne przepisy. W szczególności, można użyć zbiór ziół do zaparzania. Warto 1 łyżka. wziąć łyżka tymianku, szałwi i eukaliptusa. Do tej mieszaniny, konieczne było dodanie 0,5 litrów wody. Ponadto, konieczne jest, aby utrzymać mieszaninę do wrzenia i nie więcej niż 15 minut na małym ogniu. Otrzymaną brzeczkę przelewa do kolby próżniowej do zaparzania trawy wystarczającą ilość czasu jest we wrzącej wodzie. Następnie, ta kompozycja jest dodanie miodu i małej ilości kwasu cytrynowego. Taki skład powinien gardła. Precyzyjne dane dotyczące liczby bez spłukiwania. Ważne jest, aby zrobić to tak często, jak to możliwe. Jest to procedura obowiązkowa powinna odbywać się przed snem.

Leczenie z propolisem

Pomimo faktu, że leczenie choroby ważne jest, aby rozwiązać za pomocą antybiotyków, obowiązkowe jest w użyciu i techniki, które były wykorzystywane przez nasze babcie. Leczenie subatrophic gardła Propolis jest używany przez dłuższy czas.

Propolis powinny być przygotowane przed użyciem. W tym celu rozdrabnia się, a następnie zanurzone w zimnej wodzie (250 ml). Wosk Propolis oddziela i znajduje się na dnie szklanki. W przyszłości ten szlam musi być wypełnione alkoholu i zaparzać przez okres jednego tygodnia. Następnie, przefiltrowano. Teraz bierzemy jedną część propolisu i dodać do niego dwie części gliceryny lub masło brzoskwini. Mieszaninę dokładnie miesza. Przed smarować gardło tej kompozycji, trzeba najpierw oczyścić usta i nos śluzu i skorupy pojawił. Dopiero po tym jest nakładana na ścianę 1-2 razy dziennie. Dokonanie takiej procedury kosztuje aż do czasu, gdy wszystkie objawy grypopodobne zniknąć całkowicie. Okres ten wynosi 14 dni. Tak długo wyleczyć subatrophic zapalenie gardła.

Leczenie dorosłych z pomocą propolisu obejmuje również korzystanie z gotowego rozwiązania. Roztwór ten można nabyć w każdym farmacji w stężeniu 10%. Ponadto trzeba wlać 40 kropli wody (kw filiżanki). Następnie wykop składu przygotowany do każdego nozdrza 5 kropli.

Oznacza również idealny do spędzenia płukania. W tym celu, kompozycja musi być trochę trzymać w gardle, a potem wypluć. Możemy wykonać tę procedurę lepiej niż 3 razy dziennie przed posiłkami przez pół godziny.

Konsekwencje choroby

Największe niebezpieczeństwo stanowi subatrophic zapalenie gardła, który może poruszać się w chorobie onkologicznej. W przypadku choroby została przekształcona w przewlekłej postaci, musi być stale obserwowane przez lekarza, który wyznaczy badanie histologiczne błony śluzowej. Ważny czas, aby przywrócić skórę do dalszych infekcji nie rozprzestrzenia i nie trafić na sąsiednie narządy.

profilaktyka

Subatrophic zapalenie gardła – to choroba bardzo podstępna. Dlatego też, jeśli dana osoba jest często złapać przeziębienie lub odczuwa nieprzyjemne wzrosty w gardle, powinno się udać się do lekarza w celu całkowitego wyeliminowania możliwość posiadania choroby. Jeśli choroba nie jest wykrywana, ale istnieją warunki do jego wyglądu, powinno się zwrócić uwagę na działania zapobiegawcze. Są one następujące:

 1. Utrzymania zdrowego stylu życia.
 2. Prawidłowe odżywianie.
 3. Monitorować i utrzymywać system odpornościowy.
 4. Adres przyczyn, które mogą powodować choroby.
 5. Sport i więcej niż spacer na świeżym powietrzu.

Jest to szczególnie ważne, aby przewietrzyć pomieszczenie, w którym dana osoba jest długi czas. Zakażenia gwałtownie rośnie w wilgotnym środowisku i zatkany. Człowiek jest bardzo podatne na takie czynniki korozyjne, to po pewnym czasie zakażenia przejawia się w postaci gardła.

Jeśli masz ból gardła, ból połykania – niż w leczeniu tej choroby jest opisany w tym artykule.