800 Shares 8193 views

Najbardziej dotkliwy mróz: Rekordy i ciekawostki

Nasza planeta posiada wiele tajemnic. Badając niektóre z jego tajemnic, człowiek, wydaje się, że już dawno dotarł do dna, ale znajdują się wokół wszystkich nowych zagadek.

Ciężkie mróz – to jedno z tych zjawisk, że ludzkość zawsze badanych ze zwiększonego zainteresowania. Polak takie niedostępne, a jednocześnie bogaty i hojny, zawsze przyciągało śmiałe i zdesperowany.

W tym artykule przyjrzymy się jedne z najzimniejszych miejsc w rozmowie światu o swoich mieszkańców, a także skontaktować w tej sprawie, jak przeżycia ekstremalnego zimna. Niektóre z najbardziej interesujących faktów, które pomogą Ci uzyskać najbardziej kompletny obraz z rekordowo niskich temperaturach.

rekord świata

Wielu pamięta jeszcze ze szkoły, że najbardziej dotkliwy mróz odnotowano na stacji rosyjskiej „Wostok” na Antarktydzie. Ocena z najfajniejszych miast na świecie nie może zamienić to miejsce, ponieważ nie jest na ogół mała osada. Jednak ludzie żyjący tam na stałe (w systemie zmianowym), w celu przeprowadzenia prac badawczych.

Absolutny rekord, nagrany na Ziemi, było -89.2 stopni. Było to 21 lipca 1989, i od tego, że temperatura nigdy nie została ustalona.

Najbardziej dotkliwe mrozy w historii

Ludzie zaczęli monitorować warunki pogodowe, a pogoda na długi czas. Jednak precyzyjne instrumenty, które pozwalają obiektywnie ocenić sytuację, w dawnych czasach, oczywiście, nie było. Przodkowie pozostawili nam tylko subiektywnego osądu o czasach, gdy mróz był szczególnie lutego

To pozostawia wiele dowodów. Na przykład, wiadomo, że Adriatyk jest całkowicie zamrożone w roku 856. 1010-tym była nieprawidłowo zimno nawet Egipt – Nil był pokryty lodem. Ciężkie mróz, szalejące w 1210 we Włoszech, Icebound nawet kanały Wenecji. Zamrażać 1322 utoruje sankach między Niemiec i Danii, bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim. I po 4 latach niewoli lodu na Morze Śródziemne, które zwykle nie zamarza nawet przy wybrzeżu. 1709 th było zimno rekord francuskich mieszkańców. Według relacji naocznych świadków, utrzymywano temperaturę -24 do kilku miesięcy. Podczas bicie kościelnych dzwonów popękane i zastygł w piwnicach wina. W latach 1953-1954 mrozy nie wciśnięty prawie całą Eurazję, od Francji po Ural ponad pięciu miesiącach temperatury były rekordowo niski. Stawy zamarł całkowicie pokryta lodem Morza Azowskiego. Ostra zima wróciła do Europy w ciągu dziesięciu lat, przekształcając go w lodowatej rzece lustrze Włoch i Francji.

Oczywiście, wiele mroźnych zim doświadczony i Rosja. Nic dziwnego, że wśród tych, którzy przyszli do niej z legend wojenne generała Frost, który walczy po stronie rosyjskiego. Ale dla rdzennych mrozy są tak powszechne, że w okowach lodu rzeka chwyt warte podkreślenia w annałach historii, nigdy nie pojawiła. Ponadto, jeżeli w ciągu roku najsilniejsze mrozy (Epifania) staw pokryte lodem, to robi dziurę, aby móc pływać!

W poszukiwaniu kapitału na zimno

Niektóre rosyjskie osady są zawarte w liście najfajniejsze na świecie. Mieszkańcy nie tylko starać się masowo opuszczają ośnieżone miast i wsi, ale również starają się obronić prawo zażądać jego małym domu zimnego kapitału.

Jednym z głównych pretendentów do tytułu jest uważana Rosja Ojmiakon. W tym mieście są silne mrozy w pierwszych 9 miesiącach roku. Rekord -71,2 temperatury odnotowano w 29 roku ubiegłego wieku. W tych częściach -40 Celsjusza nie są uważane za zdarzenie niezwykłego. Populacja Oimjakon jest niewielka, około 600 osób. Co ciekawe, nazwa jest tłumaczona z miejscowym dialekcie jako „non-zamarzania wody.” Zwykła woda jest tam, oczywiście, zamrażać, ale nazwa osady jest zobowiązany do skrótów klawiszowych, uderzając z ziemi. Można nawet znaleźć ich trakcie i po ciężkich mrozów. Ojmjakon bezpiecznie może być przyznany tytuł „najzimniejszym mieście.” Nawet niższa średnia roczna temperatura w Deyankyre dominuje wioskę, również znajdujący się w Jakucji.

Głównym konkurentem Ojmiakon – miasto Wierchojańsk. Zarejestrowane temperatury stopni -69.8 jest uważane za poważne stawka na zwycięstwo. Historia miasta rozpoczęła się od rozliczenia dla wygnańców. Można myśleć o karze, tak samo straszne, niż łącza w wiecznej zimie? Raz tu wysłać niechciany, a obecnie mieszka w Wierchojańsk co najmniej 1,4 tysiąca osób, najwyraźniej zadowolony los i kochająca matka szorstką kraj. mieszkańcy Wierchojańsk zasługują na prawo do uczcić swój mały domowy najzimniejsze miasto.

Wiele innych miejscowości, które znajdują się na liście najbardziej mroźny, dość szczupły. Dlatego w naszych najlepszych hitów Irkuck liczy 250.000 jako zimna wielkich miast sprawy administracyjnej.

Inne najzimniejsze miejsce

Wiele wsi położonych na wybrzeżu i wyspach Oceanu Arktycznego. Ciężkie mróz znane populacji zaangażowany głównie w przedsiębiorstwach obronnych, badawczych i wydobywczych. Jest to nie tylko Rosja, ale także kraje skandynawskie, USA, Alaska, Grenlandia. Ostry klimat panuje w niektórych regionach górskich (np Mongolia i Kazachstan). Ale termometr jest rzadko spada poniżej 40, więc konkurować z Antarktydy i Arktyki, nie mogą.

zmarzlina

Na północnych wybrzeżach Viluy rzece na Syberii w lutym 1982 roku płyta została nagrana zmarzlina naukowców. Jego głębokość przekracza 1370 metrów. Grube warstwy lodu, które nie topi się, a tam na Tajmyr. W niektórych miejscach osiąga głębokość 600 metrów.

Fauna i flora najbardziej mroźnych miejsc na naszej planecie

Nieoczekiwanie, regiony najbardziej surowy klimat wcale nie są martwe. Dlaczego silne mrozy nie boją się zwierząt i ptaków? Istnieje szereg właściwości ochronnych posiadanych przez zamieszkujących obszary wiecznych zima zwierzęta. Ten gęsty wodoodporny sierść i pióra, gruba warstwa podskórnej tkanki tłuszczowej, specjalny termoregulacji.

Arctic fauna jest bardzo zróżnicowana. kilka gatunków ssaków żyć w tych częściach: Oznaczenie polarne, morsy, lisy polarne i wilki, renifery, Lemmings, Narwale, wielorybów i orki. Jest duża, a liczba ptaków północnych, zimnych mórz i bogate w ryby. bardzo wiele pingwiny żyją na Antarktydzie (nie występują na półkuli północnej).

Antarktyda ma kilkaset mil od bieguna południowego można znaleźć porosty i mchy. Są one powszechne i na przeciwległym biegunie planety. Zajmuje pozycję dominującą mech. Przenieść gorzki zimno i kilka dużych roślin: brzozy, sosny. I podczas krótkiego lata na dalekiej północy, można nawet zobaczyć kwiaty. Ogromne zdolności adaptacyjne roślin pozwala Północna przetrwać długie zimy. Oni nie umierają, nawet w bardzo niskiej temperaturze i poczekać na odwilż, aby złapać ich część promieni słonecznych.

Jak przetrwać zimną lyutom?

Ciężkie mróz jest szczególnie niebezpieczne dla tych, którzy dorastali w łagodnym klimacie. Co znany z Północy, może odgrywać rolę śmiertelny dla niewprawnego osoby. W celu ochrony przed odmrożenia, każdy musi znać kilka prostych zasad. Po tym wszystkim, jak już wiemy, czasami silne mrozy występują nawet w cieplejszym klimacie.

Po pierwsze, nie do przyjęcia spożywanie alkoholu „na ciepło”. Alkohol w żaden sposób zapobiega przechłodzeniu, a to przyczynia się jedynie do tworzenia iluzji krótkim ciepła. Po drugie, ze względu na konieczność pracy na powietrzu w czasie ciężkich mrozów powinny być na przemian z okresami odpoczynku w ciepłym miejscu. Jeśli podejrzewasz, odmrożenia na kończynach i twarzy potrzeba do ogrzania suchego ciepła ofiary i natychmiast wysłał do szpitala. Nie jest konieczne, aby mieć nadzieję, że choroba minie sama. Równie ważne w zapobieganiu hipotermii jest dobrze zorganizowana regularna hartowanie. Poważnie należy podjąć przy wyborze ubrań.

Zdjęcia z najfajniejszych miejsc na naszej planecie pozwalają zobaczyć, jak piękny ten region. Prawdziwi koneserzy nawet najcięższe mrozy nie przeszkadzają podziwiać ich piękno chropowaty.