584 Shares 5926 views

Jak wypłacane z podatku od sprzedaży mieszkania

Do tej pory istnieje wiele podatków, które są bezpośrednio związane z naszej nieruchomości. Płacić podatki niezbędne do praktycznie wszystkich obywateli, z wyjątkiem pewnych kategorii osób beneficjentów, są one zwolnione z wielu opłat.

Każdy piśmienny człowiek wie, że sprzedaż jakiegokolwiek majątku, musi wnieść opłatę na rzecz Skarbu Państwa. W tej kategorii podpoadaet i podatku od sprzedaży mieszkań, który płaci właściciel 13%. Ale w każdym przypadku ma swoje własne opodatkowanie „zakovyrka” i „luki”, które nie znają wszystkich obywateli. I na próżno, prawa trzeba wiedzieć jest dokładnie taka sama jak poznać swoje prawa i obowiązki przed stanem. W większości przypadków ludzie nie mają dokładnej reprezentacji – za co, w jakim czasie i dlaczego muszą płacić za coś, co już masz. Na przykład, w tym samym mieszkaniu (samochód, domku). Dlaczego sprzedaży mienia ruchomego i nieruchomego, musimy płacić na szczycie niektórych innych podatków? To bardzo proste – tak tam było życie, takie cele umieścić stan, więc zapewniamy krążenie pieniądza w kraju.

Ale czy znasz swoje prawa, można znacznie zmniejszyć wielkość płatności podatkowych. Powiedzmy podatku od sprzedaży mieszkania może wynosić co najmniej 13% w przypadku, gdy właściciel wykaże, że nie otrzymała dochód ze sprzedaży mieszkania, czyli jego początkowy koszt był znacznie wyższy niż cena otrzyma dzisiaj. Ten pierwszy przykład jak zmniejszyć wysokość opłaty. Jest to kolejny punkt, który obniża podatek sama nie jest, a wielkość jego odliczenia podatku. Mówimy od razu, że wkład ten oblicza się na dwa sposoby:

  • Pierwszy – cena od sprzedaży mieszkań w porównaniu do kosztów zakupu mieszkania;
  • drugi – wartość sprzedaży mieszkania minus jeden milion rubli.

Właściciel decyduje, które formuła z niego korzystać. Podatek może być mniejsza (lub nawet zero), aby użyć jednej z tych formuł. Na przykład, jeśli człowiek sprzedaje swoje mieszkanie za 4 miliony rubli, ale kupił go za 4,5 000 000, gdzie rosnące koszty mieszkań był na jej szczyt, może również skorzystać z pierwszej opcji. Mianowicie: (4 000 000 – 4,5 000 000) * 13%. W tym przypadku kwota podatku będzie ujemna, co oznacza, że właściciel nie będzie uiścić opłatę za sprzedaż ich majątku.

Druga wersja mówi, że mieszkanie został podarowany przez człowieka, została sprywatyzowana, odziedziczył, innymi słowy – właściciel prawie nie zapłacić za to, aby dostać mieszkanie w nieruchomości. W tym przypadku lepiej jest użyć drugiego wzoru: suma ze sprzedaży mieszkania odjąć jeden milion rubli; Różnica, który okazał się być pomnożona przez 13%.

Powyższe opcje są odpowiednie tylko dla tych osób, które mają mniej niż trzy lata, że mieszkanie w nieruchomości. Ponownie, zasada ta ma zastosowanie wyłącznie do obywateli rosyjskich, nierezydenci płacić podatku od sprzedaży mieszkań w wysokości 30% od sprzedaży. Podatek od sprzedaży mieszkania nie może zapłacić tych właścicieli, którzy posiadają właściwości więcej niż trzy lata, to nie są pełne właściciele więcej niż 3 lata.

Wiele osób interesuje się pytanie – czy istnieje opłata za mieszkanie darowizny? Tutaj można natychmiast uspokoić zaniepokojonych przyszłym właścicielom. Kiedy darowizna jego własności he dawcy jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych podatek, ponieważ nie otrzymuje dochodu dla tego mieszkania. Nadaje też nie zapłaci podatku, gdy darowizna na wypadek, że jest krewnym dawcy. Ale jeśli taki dar nie został odebrany od krewnego, człowiek, który zaproponował właściwość, że będzie musiał zapłacić podatek.

Przyjrzeliśmy się, jak zapłacić podatek liniowy. W skrócie można powiedzieć, że właściciel, który posiada co najmniej trzy lata nieruchomość jest zobowiązany do uiszczenia opłaty w wysokości 13% wartości sprzedaży. On może wybrać wzór do obliczenia podatku, który będzie idealny dla jego konkretnej opcji. Jeśli człowiek ma mieszkanie w nieruchomości od ponad trzech lat, jest zwolniona z tego podatku.