627 Shares 4844 views

Neopren garnitur – główne gatunki

pianka jest dogodne środki ochronne, które umożliwia pływak pozostać w zimnej wodzie przez kilka godzin bez ryzyka wystąpienia hipotermii. Zobaczmy, co należy zwrócić uwagę na priorytet przy wyborze takiego sprzętu.

Co jest z neoprenu?

Neopren – specyficzny gumowa mikroporowata, gdzie każda komórka jest wypełniona drobnymi pęcherzykami powietrza, dzięki czemu, w rzeczywistości, pod warunkiem, ze cieplnej jakości materiał izolacyjny.

Obecnie stosowanie grubości neoprenu od 3 mm do 9 do wytwarzania w strojach do nurkowania. Rezultat – użytkownik może wybrać najlepszą opcję w zależności od strefy klimatycznej i temperatury wody. Im grubsza kombinezon z neoprenu, bardziej komfortowe pływak zatrzymać się w zimnej wodzie.

projekt

W zależności od struktury zidentyfikował szereg odmian kombinezony neoprenowe:

  1. Monolityczny kombinezon – obejmujące tułów, nogi, ramiona, w obecności kapturem i głowy pływaka.
  2. Skrócony neoprenu garnitur – modyfikacja monokostyuma z krótkimi rękawami, nogawkami. Ubranie specjalne dla tej kategorii nadają się do nurkowania w ciepłych wodach.
  3. Odpowiadał oddzielny plan – składa się z kilku części – kurtka z zamkiem błyskawicznym i kombinezon z ramiączkami.
  4. Połączone model – może być przedstawiony jako kombinacja elementów charakterystycznych dla wszystkich wyżej wymienionych zmian.

„Mokre” garnitur

Ta kategoria produktów obejmuje neoprenowy kombinezon do nurkowania skóry i nurkowania. „Wet”, na przykład kombinezony nazywane, ponieważ woda przenika przez materiał mankietu zamki i szybko ogrzewa się poprzez kontakt z ciałem.

Tutaj ważne jest, aby nie mylić z wielkością. Po tym wszystkim, właściwości izolacyjne tych procesów są bezpośrednio zależne od niezgorszy ciała neoprenowej.

„Suchy” garnitur

Jest on stosowany do nurkowania, w warunkach obniżonej temperatury. Większość kostiumów planu są całkowicie uszczelnione. Izolacja jest zaopatrzona od wstrzyknięcia powietrza pod warstwę materiału z reduktorem.

Takie stroje są wykorzystywane przez doświadczonych nurków. Aby zapewnić maksymalną izolację termiczną suit „Dry” neopren jest zazwyczaj szyte na zamówienie. Przy różnicy parametrów charakterystyki produkt ma pływak podnosi ryzyko przedostania się wody za pomocą warstwy materiału, które mogą prowadzić do poważnych problemów gdy w zimnej wodzie.

"Semi-dry" garnitur

różni się on od poprzednich przykładów wykonania, podwyższona uszczelnienia kołnierza ochronnego i mankiety nadgarstków i kostek. Funkcja ta znacznie spowalnia krążenie wody w artykule, który przyczynia się do jej ciała ogrzewania.

„Semi-dry” garnitury są ustawione jako uniwersalne. Grubości materiału 6,5 mm, co zapewnia właściwy poziom izolacji, jak w zastosowaniu produktu w wodach ciepłych i zimnych umiarkowanie.

W rezultacie,

Wybierając stroje z neoprenu dla dzieci i dorosłych, ważne jest, aby zwrócić uwagę nie tyle od rodzaju produktu, jak wybór odpowiedniego rozmiaru. Luźne rękawy i zamek błyskawiczny – to wszystko tworzy luki, które pozwalają na przenikanie zimna do wnętrza kombinezonu.

Jak wybrać skuteczne środki do ciała izolacji termicznej pod wodą, to najłatwiej jest skupić się na specjalnych stołach pasuje producentów, które określają dokładne parametry poszczególnych produktów.

Niezawodna odzież ochronna powinna ruszać na użytkownika, ale został przeniesiony przez organizm. Posiadacze nietypowych kształtach zawsze mają możliwość dostrojenia gotowy kostium lub produkowania go na żądanie.