477 Shares 8221 views

Posadzka z keramzytu z rękami: instrukcje krok po kroku ze zdjęciami

Kiedy zaczynają rozważać kwestię izolacji podłogi, eksperci od razu zniechęcać wdrażania złożonych systemów, ponieważ najczęstsze materiały izolacyjne są także w stanie poradzić sobie z tym zadaniem.

Więc nie wydawać pieniądze i energię na urządzeniu złożonych struktur, i to ma sens, aby dowiedzieć się jak zrobić jastrychu z keramzytu z rękami.

Ten produkt jest tak prosty w obsłudze, że każdy może obsłużyć stołu urządzenia, nie trzeba specjalnego sprzętu lub narzędzi.

Jedyną rzeczą, którą trzeba zwrócić uwagę – to jest grubość warstwy. To nie powinna być mniejsza niż trzy centymetry. Co do zasady, keramzyt jest używany, gdy chcemy wyrównać podłogi we wszystkich pokojach.

Takie problemy często trzeba rozwiązać, a materiał jest często używany do izolacji podłóg w domach prywatnych, mieszkań i innych pomieszczeń. lekki beton blok podejmowania jeszcze bardziej popularne urządzenia izolacyjnego podkładów, jak cała struktura nie przytłaczać płyt stropowych, o indywidualny margines. Jeśli chcesz zorganizować grubość wylewki 10 cm, powinny być wykonane nie tylko z czystej mieszaniny piasku i cementu, a także z dodatkiem lekkich kruszyw – keramzyt. Często używane jako karty pianki lub arkuszy gipsowych.

Jeśli stropy nie wzbudzić zaufanie, a Ty zdecydujesz się ocieplić podłogę samodzielnie, jastrychu z keramzytu – to jest to, czego potrzebujesz. Czy trudno jest zrobić to własnymi rękami?

Jastrychu pomocą gliniec

Spójrzmy na sposób wykonywania jastrychu z keramzytu z rękami. Proces nie jest skomplikowana, ale wymaga uwagi i wysiłku. Gliniec – wspólny kulki z gliny, poddaje się obróbce cieplnej. Innymi słowy, wypalonej gliny.

Poziom przyszłej podłogi

Najpierw należy wyznaczyć linię, która będzie konieczne przeprowadzenie wyrównania podłogi. Wygodny w użyciu lasera lub poziom wody. W wyniku tego, że ściany w pomieszczeniu powinno być pozioma linia, która będzie dopasowana do powierzchni.

Eliminacja wad podłożu

Gdy poziom przyszłej podłogi stosowane do ściany, trzeba pozbyć się różnych defektów. Nie jest konieczne, aby mieć nadzieję, że sama wylewka wypełnia wszelkie nierówności, drgawki, a rozdrobnione jak keramzytu być umieszczone na podłodze, więc jest szansa, że nie będzie w stanie pozbyć się wszystkich niedociągnięć. Dlatego lepiej nie inwestować czas i zasoby, i zamknąć ich ciekły roztwór podobny do tego, który byłby gotowy do jastrychu.

beacons instalacyjne

Kolejnym ważnym etapem jastrych – wyrównywanie sygnalizatory instalacji. będzie musiał ustalić, która jest najwyższym punktem podłoża. Dokładnie w tym momencie powinno być ustanowienie pierwszej latarnie. Jest to najważniejszy moment jest Posadzka z keramzytu z rękami.

Latarnie – wspólne szyny z metalu, tworzyw sztucznych czasem. Są umieszczone wzdłuż lub w pokoju, dzieląc go zatem na sekcje. Pomiędzy latarnie wlewa betonowego bloku.

Aby upewnić się, że wszyscy przewodnicy byli w tej samej płaszczyźnie pod nimi otaczać drewniane kliny lub tylko kawałki desek lub sklejki. Można jednak zrobić jeszcze łatwiej: rozpuścić gipsu z wodą i to nalany masę rozłożyć slajd wzdłuż proponowanej instrukcji instalacji site. Nawigacyjnego umieścić w górę i równomiernego rozprowadzenia roztworu w poziomie.

Aby wyrównać długie sygnalizatory wygodny w użyciu regułę lub poziomu dwóch metrów długości. Przy określaniu odległości między prowadnicą jest na podstawie wielkości zasady: radiolatarni ustawionych tak, że to było wygodne, aby umieścić narzędzie na dwóch sąsiednich przewodników lub trzy. Jeśli, na przykład, szerokość pomieszczenia czterech metrów, to należy umieścić sygnalizatory w odległości nie większej niż 70 cm, ponieważ wtedy poziom będzie nie pokryta dwa, ale trzy przewodniki, które będzie miało pozytywny wpływ na szybkość i jakość wykonywanej pracy.

Napełnianie podstawę z keramzytu

Gdy sygnały nawigacyjne są odsłonięte i ustawione, konieczne jest wypełnienie rozszerzoną podłogi gliny. Możemy założyć, że podłoga wylewka z rękami prawie kompletne. Gliniec wylewa się wyłącznie na wybranych obszarach, które ograniczają sygnalizacyjne. Zasypka jest uważany za najłatwiejszy krok w jastrychu. Przede wszystkim – do monitorowania wysokości rozszerzonej warstwy gliny. Powinno być równomiernie rozmieszczone, aby wciąż mieć miejsce związać się, czyli do mieszaniny cementu i piasku. Innymi słowy, warstwę glinki powinna być taka, że górna krawędź do rezonatorów jeszcze 25-20 mm. Po rozprężeniu glina wypełnia równomiernie pomiędzy rezonatorów przygotowania „mleko” cementu. Je i wypełnij nasz grzejnik.

Rola zaczynu cementowego

Rozwiązanie to jest materiał przeznaczony do łączenia się z izolacji. W efekcie możliwe będzie chodzić na warstwę keramzytu bezpiecznie. Ponadto, roztwór obejmuje granule specjalną folią, który skutecznie chroni je przed wilgocią i wilgoci z ciekłym jastrychu zostanie wchłonięty betonowego bloku. Jest to konieczne, ponieważ w przypadku, gdy wylewka straci wilgoci, jakość zawiesiny cementowej będzie nieuchronnie zmniejszać się. Następnie będzie pęknięcia, wiórów i innych wad. Innymi słowy, tak Posadzka wykonana z rękami Keramzit tracić siły.

Stosunek mieszania zawiesiny cementowej

Należy rozumieć, że jest to ten sam zaprawy cementowe piasek tylko w postaci ciekłej. Nie może obejść się bez eksperymentów. Do mieszaniny cementu i piasku trzeba wlać trzy razy więcej wody niż normalne więzi. Następnie należy wypełnić w otrzymanym roztworze oddzielić małą część glinki i wyglądają na zachowanie mieszaniny. Jeśli jest rozlana przez betonowego bloku, a osad zniknął, po czym dodano wody za dużo. W przypadku resztek mleka z górnej warstwy izolacji, można stwierdzić, że woda nie jest wystarczająca. Konieczne jest znalezienie kompromisu.

Po cała powierzchnia zostanie wypełniona mlekiem cementowym, należy podać go do całkowitego wyschnięcia. Trwa co najmniej jeden dzień. Dopiero wtedy można rozpocząć kolejny etap prac, który jest faktycznie Posadzka z keramzytu z rękami.

Przygotowanie roztworu do krawata

W celu przygotowania roztworu stosuje się do wiązania marka cementu poniżej M400 i budowlanych piasku, który miesza się w stosunku 1: 3, odpowiednio. Tak więc lepiej jest użyć specjalnej konstrukcji z mieszadłem, a nie regularny łopatę.

Należy pamiętać, że zazwyczaj dodaje się dwa litry wody mieszaninę Dziesięć kilogramów. Jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie wlać do wody, a nie na odwrót, chociaż instrukcje dołączone do cementu często ustawiona „złego” sposób.

Z mieszalnika mieszaninę dokładnie miesza się w ciągu 5-10 minut. Następnie pozostawiono na 5 minut do osadzania, a po pięciu minutach ponownie mieszano około 2-3 minut. Teraz można korzystać z rozwiązania.

Po wlaniu roztworu na podłodze

Po wlaniu roztworu na podłodze, to jest rozłożona za pomocą kielni, zwykle przy zastosowaniu, jeżeli jest to konieczne, aby równomiernie rozprowadzić kompozycję na podłodze. Zazwyczaj umieścić na radiolatarni i rozciągnąć masę cementową po okolicy, starając się utrzymać na powierzchni podjętą pozycję ściśle poziome, a nie było pagórki i wgłębienia. To jest dokładnie to, co zrobić z keramzytu jastrychu z rękami.

Jak szybko przygotować roztwór

Czy istnieje prostszy sposób umieścić rozszerzoną izolację gliny pod wylewki. Preparat podstawy jest wykonane w taki sam sposób, jak opisano powyżej. Jedynym rozwiązaniem wytwarza się w różny sposób. W wodzie pojemnika wlewa się i wylewa betonowego bloku. Następnie wlewa się mieszaninę cementu i piasku, który dokładnie i szybko mieszano i umieszczony pomiędzy rezonatorów.

Zatem nawet szybciej jastrych wykonany własnymi rękami: Keramzyt – materiał, który pomoże przyspieszyć ten proces. Jednakże, jeśli wybierzesz tę opcję, to jest bardzo trudne do odgadnięcia z proporcji jego składników. W takich przypadkach zaleca się używać gotowych mieszanek, które są sprzedawane w sklepach dla majsterkowiczów i rynków. Są wlewa się do pojemnika, który jest już wypełniona wodą, a następnie dodano do bloku betonowego. W inny sposób, metoda ta nazywana jest też „mokry”.

Istnieje opcja „na sucho”, a jest to również Posadzka z keramzytu. Cechy technologii polega na tym, że woda jest dodawana jest znacznie mniejszy. Jeśli takie rozwiązanie jest, aby wziąć w rękę i ścisnąć ją w pięść, to nie musi kapać ciecz. Ale rozpad mieszaniny jest również niedopuszczalne. Gdy taki roztwór rozdziela się między nadajników, jest konieczne, aby dokładnie zagęszczony. Szybko wysycha i pozwala, aby rozpocząć kolejny etap prac budowlanych bez czasochłonnego suszenia.

Tak skończy standardowego jastrychu z keramzytu z rękami. Instrukcje mogą się różnić w zależności od konkretnych okoliczności, ale zasada jego powstania jest taka sama dla większości pomieszczeń, w których istnieje zapotrzebowanie na podszewce płci.

Oszczędności – atutem w naszych trudnych czasach. Nie bój się, że nie dostać jastrychu z keramzytu: urządzenie związuje ręce – to prosty proces, najważniejsze – do przestrzegania technologii i nie zapomnij o kilku ważnych punktach. Wtedy będzie to długi czas, aby służyć Ci wiernie, a nie będziesz musiał ciągle naprawy podłogi.