813 Shares 4413 views

Podkreśla Fakty list, opis i cechy

W świecie istnieje wiele ciekawych rzeczy. O wiele nie wiemy. I to jest – to powód, aby poznać nasz świat trochę bliżej. To może być początek ciekawej krótkich faktów, które mogą zaskoczyć wielu.

Człowiek – główny tajemnica natury

To jest naprawdę. Człowiek – to wspaniałe stworzenie, obdarzony potężnym inteligencji i jej jakości, możemy powiedzieć z pewnością, nie zostały ujawnione w całości. Ale nie jest ciekawy krótkie fakty o naszych ciałach, które mogą zaskoczyć.

Na przykład tylko częścią ciała, która nie ma dopływu krwi jest rogówka. Ona odbiera tlen bezpośrednio z powietrza.

Zdolność ludzkiego mózgu jest więcej niż 4 terabajtów. Impulsy nerwowe pochodzące od niego, porusza się z prędkością 274 km / h. A przecież mózg w ciągu dnia generuje dużo więcej niż impulsy elektryczne wszystkich telefonów komórkowych na świecie.

Nawet w organizmie człowieka zawiera ilość siarki, która byłaby na tyle, aby zabić wszystkie pchły na zwykłej ulicy psa. Tłuszczu zgromadzonego w organizmie przeciętnego, mógłby 7 mydełka zwykłej. Atomem węgla wystarczy do produkcji 900 ołówków.

Niektóre statystyki

Należy kontynuować listy ciekawych faktów o niskim mężczyzną. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie – unikalne istoty z własnymi cechami. Niewiele osób wie, ale serce kobiety bije szybciej niż mężczyzn. Praworęczny, według statystyk, żyją przeciętnie 9 lat dłużej niż leworęczny. I około 2/3 ludzi całuje głowę przechylony na prawą stronę.

Ciekawe jest również to, że możemy zapomnieć o 90% snów. Ale do końca swojego życia, każdy z nas pamięta kolejność 150 bilionów bitów wszelkiego rodzaju informacji.

Wiadomym jest, że sprężyny częstość oddechów 1/3 większą niż jesienią. 80% naszej ciepłoty ciała z dala od głowy, całkowita długość naczyń krwionośnych 100 000 kilometrów, podczas gdy liczba enzymów, które działają w naszym ciele, jest siedemset. I więcej osób – jedyne stworzenia na tej planecie, w stanie spać na plecach. I zasnąć, potrzebują średnio 7 minut.

Wszystko jest niesamowite! Kilka ciekawych faktów wydaje krótkie nierealne. Co dowodzi raz jeszcze – ludzie są dziwne stworzenia, choć pozornie znajome.

o dzieciach

Dziecko – mały człowiek, ale od osoby dorosłej to coś, co odróżnia. I aby to udowodnić, kilka interesujących faktów na temat dzieci – krócej, ale nie mniej od tego wspaniałe.

Na przykład, średnia 4-letnie dziecko zadaje 450 pytań dziennie. A także w tym samym wieku, staje się świadomy siebie jako osoby danej płci, i zachowywać się zgodnie z ich członkostwa.

Niewiele osób wie, ale dzieci mają naturalny odruch, jest umiejętność pływania. Po kilku miesiącach, to znika, „zapomniał”, więc dzieci muszą nauczyć się go ponownie później.

Przy okazji, aby dowiedzieć się, czy dziecko świadomość pojawiła może być całkiem proste. Wystarczy narysować na jego punkcie czole. A następnie umieścić go przed lustrem. Jeśli dziecko potarł czoło, próbując pozbyć się etykiety, to znaczy, że już posiada świadomość i realizowane – ze swoim wyglądem, że coś jest nie tak. Dzieciak dostał tylko dotknąć lustro, jak wszystko, co przychodzi mu drogę? Tak więc, do tej tożsamości nie został rozwinięty.

Wreszcie inny ciekawy fakt: kiedy dziecko Navajo śmieje się po raz pierwszy w życiu – w rodzinie zorganizować uroczystość. Człowiek, który rozbawiony dziecko leczone.

O pierzastych przyjaciół

Dobrze, niech człowiek i wspaniały stworzenie, ale nie jedyna rzecz, która powoduje obawy. Weźmy, na przykład, ptaki. Czy to nie zdumiewające, że potrafią latać? Jednak na tym małym jednej myśli. Istnieją inne ciekawostki o ptakach (krótka).

Rzeczywistość, na przykład, w przypadku, gdy ptactwo samica zniosła jajko niezwykłego. Wewnątrz stwierdzono 9 żółtka! Ale o wiele bardziej zaskakujące, jak duże jajka prowadzone Aepyornis – już wymarłego ptaka z Madagaskaru. Waga jednego to 7,5-8 kg!

Temperatura ciała ptasie 7-8 stopnie większe niż ludzie. Ponieważ ptaki nie pocą, a ľ wdychanego powietrza przez nie do chłodzenia. Ciekawe jest również to, że ptaki pióra ważyć więcej niż jego szkieletu.

Najszybszy owłosione stworzenie świata – sokoła wędrownego. Jego prędkość maksymalna wynosi 320 km / h.

A jednak mało kto wie, ale w świecie są trujące ptaki. Łącznie – sześć gatunków, głównie Drozdov muchołówki Pitohu życia w Nowej Gwinei. Na ich ciało zawiera silną truciznę w świecie, zwany batrachotoksynę. Ale kwota nie jest w stanie zabić człowieka. Maksymalna kaszel przyczyną.

Nasze koty

Ten ulubieńcami wielu z nas. A więc po prostu trzeba powiedzieć najciekawsze krótkie fakty dotyczące kotów.

Średnio zakład ten wydać 2/3 dni snu. średnia długość życia kota – 15 lat. Więc spać futrzane zwierzęta aż 10 lat!

Ze względu na charakterystykę wzrostu łap kota nie może zejść z drzewa do góry nogami. „Tworzenie kopii” jest tylko przedmiotem.

Koty zrobić około 100 różnego rodzaju dźwięków. Na wyświetlaczu emocji, nawiasem mówiąc, spełniają te same obszary mózgu, jak w przypadku człowieka. A jednak jest szybki zwierzęta! Maksymalna prędkość wynosi 50 km / h.

Przy okazji, czy ktoś wie, jak pojawiły się koty? Jest to interesująca legenda żydowska: Noe modlił się do Pana, który pomógł chronić żywność na arce szczurów. Co Bóg zrobić? Uczynił kichnięcie lwa. Iz kot wyskoczył, broniąc jedzenia później.

A przecież każdy wie, że w Egipcie nie było kult kotów. Ale niewiele osób wie, jak był silny. Na przykład, gdy dom kot umarł – jego właściciele opłakiwał PET i ogolone brwi na znak żałoby. Trzymali pogrzeb budzić. Kot zostało zabalsamowane. A następnie umieszczona w grobowcu rodzinnym lub cmentarza. Nie jest zaskakujące, że ponad 300.000 zmumifikowane koty zostały znalezione w 1888 roku. I to tylko na cmentarzach.

O naszych mniejszych braci

Należy zauważyć, uwagi i inne krótkie interesujących faktów o zwierzętach – nie tylko o ptaki i koty.

Na przykład, pamięć rybki ma długość od 3 sekund. Kurczak ponosi rocznie około 190-200 jaj. I tylko jedno plemię hammerhead może być niezwłocznie 30-40 rekiny.

Bardziej użyteczne wiedzieć, że w rzece o nazwie Amazon zamieszkaną przez unikalny różowego delfina. Oraz w południowo-wschodniej części Azji – największa ćma na świecie o rozpiętości skrzydeł 30 cm. To się nazywa Pawica Atlas.

A tak na marginesie, o wielkości. Największa żywa istota na świecie – jest płetwal błękitny. jego długość ciała wynosi 33 metrów, a masa – 150 ton.

miast

Mega również powinno wpływać uwagę, mówiąc interesujących faktów na temat wszystkiego. Krótka informacja może sprawić, że ludzie myślą! Na przykład, słynny Central Park w Nowym Jorku, jego powierzchnia jest dwa razy większy niż księstwa Monako.

Najmniejsze miasto na świecie – Hum znajduje się w Chorwacji. On nawet wymienione w Księdze Rekordów Guinnessa, ze względu na jego status. W 2001 roku liczba mieszkańców było 17 osób.

Najbardziej stylowy miasto na świecie – to jest Londyn. Najdroższe – Zurych, Szwajcaria. Większość przestępca – Syudad Juarez, znajduje się w Meksyku.

Poniżej wszystkich miast na naszej planecie jest Neve Zohar. Jest w Izraelu. Znajduje się mniej niż 395 metrów od poziomu morza. A najbardziej „wysoki” metropolia znajduje się w Peru w Andach. Ten La Rinconada, znajduje się na wysokości 5,1 km nad poziomem morza.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Istnieje jeszcze wiele innych interesujących faktów. Musimy tylko krótko mówić o niektórych.

Według statystyk, 2 osoby od 5 poślubić swoją pierwszą miłość. Pocałunek średnio, ludzie spędzają około 2 tygodni w czasie w moim życiu.

Mężczyźni w całej jego egzystencji, spędzając około 3350 godzin na golenie, podczas których usunięto średnio 8,4 metrów włosia.

Jednak każdy z nas dzieli swoje urodziny z innymi więcej dwadzieścia milionów mieszkańców Ziemi. I jeden mężczyzna w 500 różni heterochromia.

Nawiasem mówiąc, bardzo niewiele osób wie, ale w danym momencie na Ziemi około 0,7% populacji jest w stanie upojenia alkoholowego.

I wreszcie – to fakt o naszym kraju. Każdy będzie przydatna pamiętać, że Rosja – jedyny kraj na świecie, graniczące 12 morzach.