625 Shares 6837 views

Jak akvaprint własnych rąk w domu

Każdej powierzchni w potrzebie dekorowania. Więc może rozwiązać posiadaczy drogich samochodów i innych prestiżowych urządzeń. Nawet skomplikowany kształt może być pokryta eleganckim wzorem, dokonać rzeczy indywidualność. Służy akvaprint technologii. Będzie to projekt nie tylko metody, ale również okazją do otwarcia małego biznesu. Zwłaszcza, że akvaprint w domu jest całkiem realne.

Jak stworzyć rysunek

Obraz stosowane przez tę technologię, może sprawić, drogie i prestiżowy samochód jeszcze bardziej elegancki wygląd. Oczywiście, aby otrzymać taką usługę, wystarczy zwrócić się do mistrzów w centrach technicznych. Ale, po zapoznaniu się z poniższym materiałem, należy stwierdzić, że cały proces jest całkiem możliwe do wykonania w domu. Dobór kolorów i obrazów jest wystarczająco duży. Na przykład, można dokonać powłoki pod skórę gadów, futra i kamuflażu. Bardzo popularne imitacje drewna, stali, kamienia, aluminium i tytanu. Aby utworzyć akvaprint ręce, trzeba przestronny pokój. Jego powierzchnia nie powinna być mniejsza niż dwadzieścia metrów. Konieczne jest, aby oddzielić miejsce, gdzie do przechowywania wszystkich materiałów. Koniecznie obecność w obszarze roboczym wszystkie media: wodociągowa, wentylacyjnych i sanitarnych. Należy zwrócić uwagę na to, że nie ma kurzu w pomieszczeniu, a temperaturę utrzymywano pomiędzy 18 a 24 stopni Celsjusza. Wilgotność powinna wynosić od czterdziestu do siedemdziesięciu procent.

technologia cecha

Sposób powlekania powierzchni złożonych, otrzymanych nazwą Aqua wydrukowane (zanurzania lub drukowania), został opracowany przez Japończyków 80 lat dwudziestego wieku. Jak sama nazwa wskazuje, wymaga wody, wlewa się do specjalnego pojemnika i doprowadzono do temperatury około dwudziestu stopni. Podstawą tego procesu – stosowania na praktycznie każdej powierzchni specjalną folią. Natychmiast spełnia dwie funkcje: służy do dekoracji i zabezpieczenia przed wpływem temperatury (w przedziale od minus czterdziestu pięciu do + sto pięćdziesiąt stopni Celsjusza), pękanie drgań. Ponadto, powłoka dekoracyjna pomaga uniknąć negatywnego wpływu różnych rozpuszczalników, wody morskiej i promieniowania ultrafioletowego. A zatem można ozdobić metalu, plastiku, szkła, porcelany, drewna, ceramiki.

wymagane materiały

Akvaprint do podejmowania własnych rąk w domu, trzeba: dużą wannę z podgrzewaczem wody, filmu, spray, termometr, sprężarki powietrza i zegarem. Dla początkujących, mistrzów, którzy będą angażować się w druku na mokro w domu, w komercyjnie dostępnych zestawów. Jeśli masz zamiar włączyć tę rzecz w swoim własnym biznesie, to lepiej kupić specjalne wyposażenie dla akvaprintinga. Do pracy z farbami, lakierami i aktywator wymagane kompresora i pistoletów natryskowych.

Przygotowanie powierzchni do malowania

Przed utworzeniem akvaprint swoje ręce, trzeba do leczenia pacjenta, który ma ozdobić. Początkowo jest wycierane z rozpuszczalnikiem do odtłuszczania. Jeśli wybierasz się do dekoracji wnętrza pojazdu, należy najpierw usunąć kompozycję gumy. Zajmują one powierzchnię plastiku. Jeśli pozycja jest polerowana, to jest dość proste do wycierania. Kolejny krok – przetwarzania papieru ściernego, aby usunąć wszelkie nierówności i zrobić coś idealnie gładka. Aby przygotować powierzchnię przedmiotu do zastosowania podkładu trzeba podkładu na plastik. Można go kupić w specjalistycznych sklepach. Ponadto, podkład nakłada się na samochodzie i poczekać, aż całkowicie wyschnie. Dopiero potem znowu oshkurivayut powierzchni. Część malowane w głównym koloru bazowego.

Krok po kroku

Aby uzyskać akvaprinta wanna, własnymi rękami, można utworzyć specjalny zbiornik. Dla małych części w początkowej fazie działalności wystarczy wziąć miskę lub wiadro. Zdolność konieczne do zbierania wody i podgrzać. Temperatura może wynosić od dwudziestu dziewięciu do trzydziestu jeden stopni. Teraz trzeba specjalną folię do akvaprinta, kupić go w filiach możliwy. Ona nosi kolejny rysunek. Należy wyciąć i zrobić nacięcia wzdłuż krawędzi dwóch centymetrów. Teraz trzeba zdefiniować krawędź kleju. Można go znaleźć za pomocą prostego manipulacji: należy zwilżyć palec wskazujący i kciuk i szczypta nich film. to wtedy trzeba zanurzyć partię że lepkie. Po narysowaniu konieczne jest ustalenie, na powierzchni folii, aby usunąć wszystkie pęcherzyki (można użyć suszarki do włosów). Od powyżej, konieczne jest, aby zastosować aktywator w sprayu, pod jego wpływem materiał przechodzi w stan płynny i rozszerza się na krawędziach kontenera. Teraz musimy szczegółowo, który jest planowany do ozdobienia kąpieli w powstałej kompozycji. Po dekorowaną powierzchnią do płukania, suchy. Potem ozdobiony przedmiot powinien być pokryty lakierem ochronnym. Tak więc okazuje akvaprint własne ręce. Jest to kwestia, z jaką siłę do radzenia sobie i początkujący. Rezultatem jest bardzo piękne i wysokiej jakości rzecz.