769 Shares 4359 views

Co to jest błąd uwierzytelniania?

Ci, którzy mają smartfona lub tabletu do „Android” będzie zapewne spotkał się z takim utrapieniem jako błąd uwierzytelniania. Android – choć popularnego systemu operacyjnego, nie jest jeszcze bez wad. Nie wszyscy użytkownicy sobie sprawę, co to jest i jak to musi być skorygowany.

Uwierzytelnianie powiedzieć słowo

Z technicznego punktu widzenia, Uwierzytelnianie – proces sprawdzania poprawności klucza zabezpieczeń. Konieczne jest zwiększenie poziomu ochrony danych, które są przesyłane w sieci. I spotkał się z tej procedury przy użyciu Wi-Fi.

Dlaczego jest to konieczne, taki mechanizm? Faktem jest, że Wi-Fi ma stosunkowo duży promień działania, tak, że można go połączyć nie tylko dla użytkownika, który ma zainstalowaną technologię, ale również atakujących. Aby uniknąć niepożądanych efektów, a zastosowanie technologii szyfrowania danych. Elementem tego mechanizmu jest hasłem, które muszą być wprowadzone podczas łączenia się z siecią.

Dlaczego błąd uwierzytelniania

Jednej odpowiedzi tutaj. Na przykład, modele low-end może po prostu generować wewnętrzne błędy, które pociągnie za sobą problemy i kwestie na linii dostawcy. Podobny efekt można uzyskać w przypadku, gdy długo pobieranie dużych plików z dużą prędkością. Ale to jest rozwiązane w większości przypadków ponownego uruchomienia urządzenia, aw niektórych przypadkach – ustawienia routera. Poza tym, możemy wyróżnić dwa kolejne powody, które wyróżniają się:

  1. Niezgodność typów szyfrowania danych.
  2. Niewłaściwy klucz.

W sprawie rodzajów szyfrowania i hasło zabezpieczeń sieci Wi-Fi można powiedzieć, że są one ustawione w parametrach używanych przez router. Dla „Android” jest ważna tylko do wprowadzenia prawidłowego klucza. Nic innego na swoim urządzeniu mobilnym, aby uczynić albo nie być zmienione.

Rozwiązujemy problem z „Android”

Tak więc, jeśli istnieje problem powstaje, brak uwierzytelnienia PDP, zaangażowane głównie w urządzeniu z systemem Android. Najpierw musimy sprawdzić, czy kod został wprowadzony poprawnie. Upewnij się, że adapter Wi-Fi. Do żądanego sieci. Kliknij na nim i przytrzymać palec, aż pojawi się menu, w którym można wybrać opcję „Wyczyść prywatne dane”. W ten sposób przywrócić wszystkie ustawienia dotyczące sieci.

Potem zacznij poszukiwania punktów, do których możemy się połączyć. Znajdziemy naszą sieć i wprowadzić hasło. Ale najpierw trzeba umieścić kleszcza obok wiersza „Pokaż hasło”. Z tego powodu będzie widoczna dla znaków wejściowych. Trzeba sprawdzić i upewnić się, że wszystko zostało wprowadzone poprawnie.

Jest możliwe, że te działania jest więcej niż wystarczająco. Ale jeśli błąd uwierzytelniania na tablecie lub smartfonie jest zachowana, to problem jest z routerem. Musimy przejść do ustawień, aby sprawdzić typ szyfrowania.

Współpracujemy z routerem

Początkowo trzeba podłączyć do urządzenia. Można to zrobić za pomocą komputera stacjonarnego lub laptopa. Ograniczenie od sposobu połączenia (kabel lub Wi-Fi) nie jest. Następnie otwórz przeglądarkę i wpisz w pasku adresu IP punktu dostępowego. Można zauważyć, co do zasady, na urządzeniu, w instrukcji do niego, a nawet nie jego pole. Również nauczyć sieć IP pomoże panel sterowania. Dla większości urządzeń, to 192.168.1.1. Okno otworzy i będzie musiał wprowadzić swój login i hasło. Dane te mogą być także widoczne na urządzeniu. Będziesz mieć dostęp do interfejsu wewnętrznego.

Należy zauważyć, że jego konstrukcja będzie się różnić w zależności od modelu routera, ale w ogóle, to jest podobny. Dalsze instrukcje pisemne można stosować do dowolnego urządzenia będą tylko drobne odchylenia w piśmie, więc konieczne jest orientu w znaczeniu:

  1. Więc poszliśmy do routera. Najpierw musimy znaleźć „Ustawienia zaawansowane” i kliknij na nich.
  2. pojawi się kilka dodatkowych okien. Jako część artykułu interesuje nas tylko to, co nazywa się «WiFi». Zwracamy się do niego i otwórz pozycję „Ustawienia zabezpieczeń”.
  3. Zwykle pierwsza linia idzie „Uwierzytelnianie sieciowe”. Więc to rodzaj szyfrowania, które nie postrzegają „Android” wykorzystywane przez urządzenie. Wybierz WPA-PSK / WPA2-PSK2 mieszane. Ten mieszany typ szyfrowania obsługiwany przez prawie wszystkich nowoczesnych urządzeń. Następnie kliknij na przycisk „Zastosuj” i zrestartować urządzenie.

Jeśli wykonane prawidłowo, błędy uwierzytelniania podczas próby połączenia, aby zobaczyć więcej nie trzeba.

wniosek

Jeśli wydawało się, że poprawne błąd uwierzytelniania jest trudne, wtedy mamy odwagę, aby zapewnić, że to zajmie mniej czasu niż jest to potrzebne do pisania, tak, że nie jest za przeczytanie tego artykułu. Ale jakby nie było, spróbuj odłączyć i podłączyć hasło z komputera stacjonarnego lub laptopa. Być może po prostu wszedł do niewłaściwego klucza. Jeśli jest problem, a potem, być może, że istnieje na poziomie sprzętowym.