427 Shares 9500 views

suplementy żelaza w niskiej hemoglobiny u dorosłych: przegląd, instrukcje użytkowania i sprzężeniem zwrotnym

Brak żelaza w organizmie człowieka mogą być przyczyną wielu problemów. Nowoczesne leki o niskiej hemoglobiny pomoże wypełnić ważny element zapasów.

Co to jest anemia

Choroba charakteryzuje się niskim poziomem struktury hemoglobiny. Wystąpienia niedokrwistości, w którym dostarczanie tlenu do tkanek pogarsza komórek. Istnieją leki, które zwiększają stężenie hemoglobiny w organizmie człowieka.

Istnieje kilka odmian niedokrwistością warunkach, w których brak jest białka, związki żelaza lub kobalaminy.
Najbardziej rozpowszechnioną formą niedokrwistości z niedoboru żelaza jest uważane za spowodowane przez niedopasowanie popytu i odbierać FE-jony.

Istnieją dwa poziomy choroby:

  1. Utajony niedobór żelaza, w którym zmniejsza się stężenie hemoglobiny i ferrytyny i transferyny zawartość, bez objawów klinicznych niedoboru Fe.
  2. Faktycznie niedokrwistości warunki z oczywistych cech metalu niedobór narządów człowieka, kiedy to skład naruszenie cząsteczek hemoglobiny.

Wartość żelaza w organizmie

Jest to konieczne dla czynnika ludzkiego. Około 70% substancji jest zawarte w hemoglobinie. Narządy wewnętrzne nie może syntetyzować jonów żelaza, są dostarczane wyłącznie z posiłkiem.

Białko hemoglobina wiąże cząsteczki tlenu w erytrocytowym komórek.

Niewystarczająca zawartość żelaza wywołuje głód tlenu. Redukcję obniżona hemoglobiny i leki, które zawierają jony Fe.

Struktura hemoglobiny

Struktura hemoglobiny zawiera cztery podjednostki białkowe zawierające hemu,. Protomery występuje pomiędzy związkiem hydrofobowym jonowej wodorowymi typu na podstawie dodatkowej.

Kompozycja hemu obecny dwuwartościowego jonu metalu, który jest wbudowywany w grupie protetycznego.

Objawy niedokrwistości

suplementy żelaza w niskiej hemoglobiny u dorosłych przewidzianych dla niedociśnienie, bladość, żył nasennych, osłabienie, senność, zawroty głowy, obniżenie wydajności, kołatanie serca, duszność.

Powodem do podjęcia leczenia jest zmiana skóry z nadmierną suchość, łuszczenie. Płytka paznokcia staje się prążkowane i łamliwe, a włosy nie wystarczy mocy, to ich strata i sekcja. Niedobór żelaza może być identyfikowane przez zniekształcenia kształtu preferencji smakowych.

W badaniach laboratoryjnych, dolna granica krwi normalnych hemoglobiny się 130 g na litr korpusu wtykowego, a 120 g na litr dla samic.

Światło anemię stopień HB jest wartość, która jest większa od 90 gramów na litr, ale mniej niż 110 gramów na litr, z umiarkowanym indeksuje Hb od 70 do 90 gramów na litr, a w ciężkiej poziomu hemoglobiny poniżej 70 gramów na litr.

Oferuje szeroki wybór leków

Aby wyeliminować anemiczny niedoboru żelaza lekarz dobiera leki, które zwiększają stężenie hemoglobiny, na podstawie cech przemiany jonów żelaza Asymilacja cechy, składu i kształtu dawkowania.

Stwierdzono, że podawanie domięśniowo leku daje gorsze wyniki, niż po podaniu doustnym postaci tabletek. Jest to wyjaśnione w sposób asymilacji jonów metali, które rozpoczyna się w jelitach. W pierwszej metodzie, podawanie występuje niepożądane reakcje.

preparaty żelaza z niską hemoglobinę dorosłych powinno zawierać optymalną zawartość pierwiastka w czystej formie, która jest w zakresie od 80 do 160 mg. Taka ilość równoważną 320 mg siarczanu, to jest wystarczające do uzyskania pożądanego efektu terapeutycznego. Odchylenie od wybranej dawki lub odstawieniu leku może spowodować niepożądane skutki.

Ważnym warunkiem prawidłowego leczenia jest przestrzeganie integralności tabletek w recepcji. Nie żuć i połykać natychmiast wodą. Zazwyczaj ciekłe leki żelaza niższa postać tabletki wydajności.

Złożone preparaty witaminowe i nieorganiczne nie są w stanie w pełni zrekompensować brak elementu w organizmie z powodu niskiej zawartości.

Najbezpieczniejsze są uważane za zamknięte i powlekane wyroby z żelaza, aby zwiększyć stężenie hemoglobiny. Taki kształt zapobiega nabłonek błony śluzowej przewodu pokarmowego od niepożądanych skutków leczenia.

Leki stosowane w niedokrwistości

W zależności od rodzaju niedokrwistości za pomocą różnych leków. Mogą to być środki zawierające żelazo lub witaminy, substancje w postaci kobalaminy, foliowy, kwas askorbinowy, alfa-tokoferrola lub pirydoksyny, ryboflawiny.

Gdy aplastyczna postać choroby stosowane glikokortykosteroid leki, leki oparte steroidy anaboliczne, androgeny, cytostatyki.
Leki erytropoetyną celu stymulacji hematopoezy i wzrostem stężenia hemoglobiny.

narzędzia żelazne

Są one najczęściej stosowane w leczeniu stanu anemię. Do grupy tej należą preparaty żelaza do poprawy niskiej hemoglobiny. Zazwyczaj jest to leki soli, które są dobrze wchłaniane przez ściankę jelita do późniejszego włączenia w strukturę hemu. Tworzenie hemoglobiny powoduje poprawę transportu tlenu.

Istnieją leki z trzema lub żelaza żelaza. Aby poprawić dostępność pierwszej postaci aminowej związku potrzebną do jonów Fe2 + są transportowane do szpiku kostnego. absorpcji żelaza z wartościowości II zwiększa się pod wpływem kwasu askorbinowego, który zapewnia włączenie i przenoszenie jonów do struktury hemu.

Z fizjologicznego punktu widzenia, preparaty tabletek są bardziej korzystne. Pozajelitowe podawanie leku stosowanego do ciała, użytkownik szybko nasycenia, kiedy to patologia jelit oraz leczenie brak poprawy w postaci ciała stałego.

Wysokie dawki leków stosowanych do wytwarzania zwykłych wartości hemoglobiny, a następnie podnieść się dawkę podtrzymującą. Zmniejszona ilość leku odbywa zapobiegania anemii.

Leki z żelaza dwuwartościowego

Osoby z anemią często poprosić lekarza pytanie o to, co do zwiększenia stężenia hemoglobiny we krwi. Preparaty są siarczany z suplementów witaminowych. Najnowsze przyczynić się do poprawy absorpcji i dostępności.

Najczęściej stosowany lek „Sorbifer Durules” w obecnej kompozycji żelaza siarczanu żelazawego i witamina C.

Innym powszechnym sposobem jest Tardiferron „tabletki”, w którym kwas askorbinowy zastąpione foliowego. Brać leki rano i po południu, 30 minut przed posiłkiem. Tabletki powinny być spłukiwane z 200 ml wody.

Za pomocą preparatów kapsułek obejmują:

  • „Ferrofolgamma” siarczanem żelaza dwuwartościowego, cyjanokobalaminy, witamina C
  • „Ferretab” z fumaranu i kwasu foliowego.
  • "Fenyuls" z FeSO 4, B9, B5, C, B2 , B6, witaminy.

Lek „Aktiferrin” w postaci kapsułek, kropli i syrop leczeniu niedokrwistości u dzieci.

Tani lek zwiększa hemoglobiny „Hematogen” w swoim składzie zawiera białko albuminy i FeSO 4.

„Totem” lek w roztworze zawierającym żelazo (II), glukonian miedzi, manganu.

Draże „Prolongatum gemofer” siarczan Fe obecny.

Leki z jonu żelazowego

Należą do nich leki zwiększające stężenie hemoglobiny we krwi. Przegląd leki z tej grupy, określenie postać dawkowania i funkcja aktywnych składników w ilościach z uwagi na anemię.

Leki z aktywnym metalem jest żelazo żelazowy jest obecny w postaci wodorotlenku polimaltozata. Zatem, kompozycja zawiera:

  • lek „Maltofer”, która jest wytwarzana w postaci syropu, zastrzyku i tabletek.
  • medicine „Fenyuls”, produkowane w krople i syrop.
  • oznacza „lek” Ferrum – Tabletki, syrop i roztworu do wstrzyknięć.

Lek „Biofer” dodatek wodorotlenku polimaltozata zawiera kwas foliowy. Dostępny w postaci tabletek.

W strukturze leku „Ferlatum” roztwór aktywny składnikiem jest białko bursztynian.

Podawany domięśniowo preparatów żelaza z niską hemoglobiny u dorosłych, jeżeli istnieją pewne wskazania. Charakteryzują się one zmniejszenia wchłaniania jonów żelaza w przewodzie pokarmowym, w różnych chorobach przewlekłych postaci jelit, przewlekłe zapalenie trzustki, zespół niedostatecznego przyswajania.

Leki do podawania pozajelitowego powinny być przeprowadzane w zaostrzenia owrzodzenie dwunastnicy i żołądka, wrzodziejące zapalenie okrężnicy, nadwrażliwość na indywidualne związki żelaza, usunięcie części żołądku lub jelicie cienkim.

Dla szybkiego nasycenia metalowy korpus tkance dużej utraty krwi, przed rozpoczęciem operacji związanych z hemoroidami, leczenie fibromioticheskih formacji i inne patologie wyznaczonych wprowadzenie leku do mięśni. Ilość żelaza w leku, który stosuje się do wstrzyknięć, nie powinna przekraczać 100 mg dziennie. To wystarcza do pełnego nasycenia, cząsteczki transferyny według metalu.
W postaci roztworów do iniekcji, uwalnianie leku "Venofer", "Argeferr", "Likferr", "Kosmofer".

Działania niepożądane w leczeniu

preparaty żelaza o niskiej hemoglobiny u dorosłych może wywoływać efekty uboczne, które spowodowane są wrażliwością każdego pacjenta i postaci leku.

Niektóre narzędzia mogą powodować różnego rodzaju procesów natury alergicznej spowodowanych nietolerancją składnika aktywnego.

Śluzówce narządów układu trawiennego są drażniące środki zawierające żelaza, ale efekt nie jest objęte osłoną ochronną. W tym scenariuszu wystąpić objawy ból w okolicy nadbrzusza, a także trudności w opróżnianiu okrężnicy.

Otrzymywania tabletki i ciekłe preparaty, powodować ciemnienie na szkliwie zębów.

Dożylne Sposób zastosowania rozwiązań powoduje zakrzepowe stan, w którym stan zapalny naczyń w obszarze wtrysku.

Efekt terapii

suplementy żelaza w niskiej hemoglobiny u dorosłych zaczynają mieć wpływ tylko trzy tygodnie po otrzymaniu leku, w której znajduje się mała odrodzenie Hb. Skuteczność efektu farmakoterapeutyczna leku jest uważany za pozytywny, gdy normalne wartości hemoglobiny do 60 dni. Po dawce jest dostosowana do leczenia podtrzymującego.

W leczeniu pacjentów niedokrwistości z niedoboru żelaza są podawane równolegle z lekami spożycie pokarmów roślinnych, soków, które są obecne w dużych ilościach substancji witaminowych. W celu odzyskania ciała należy do białek z mięsa i produktów mlecznych.

Najważniejszą rzeczą – lekiem z wyboru w leczeniu niedokrwistości powinna zajmować się lekarza prowadzącego. Własna nie da niezbędnych ulepszeń, ale będą powodować niepożądane reakcje, które pogarszają choroby.