697 Shares 9938 views

Nawadnianie kroplowe z rękami na złom. Jak zrobić ogród ściekową nawadnianie w kraju własnymi rękami?

Często ogrodnicy mają do czynienia z problemem braku lub nadmiaru wilgoci, która nawadnia rośliny. Jeśli mówimy o najgorętszym okresie sezonu, rośliny należy podlewać codziennie, najlepiej produkować takich manipulacji w godzinach wieczornych. Jednak nie wszystkie przypadki można zapewnić taką możliwość. W tym przypadku powinien być wyposażony nawadniania z rękami na złom. To pomoże rozwiązać problemy wyrażane. Taki układ nie tylko oszczędność czasu, ale także wytrzymałość, mniejsze zużycie wody i zapewnia wystarczającą ilość wilgoci, która nawadniania roślin.

Cechy konstrukcyjne nawadniania

Przed rozpoczęciem pracy należy zapoznać się z możliwościami technologicznymi i przygotować wszystkie materiały i narzędzia. Ważne jest, aby zaplanować i obszar do nawadniania. Zbiornik wody powinna znajdować się w dużej odległości od powierzchni, na której ciecz przechodzi wzdłuż rurociągu.

Do zbiornika jest podłączony przewód rurociągu, gdy zostanie dostarczona teowniki z niego wodę. Do układania rurociągu potrzebne rury z tworzywa sztucznego, którego średnica powinna być równa 5 cm. Filtr będzie potrzebny, trójniki do łączenia przewodów i armatury zaopatrzone dźwigów.

Master musi dbać o obecności taśmy lub węża ogrodowego. Jeśli będzie rozstrzygać kroplówkę z rękami z materiałów złomu, ważne jest, aby myśleć o tym, co do wyboru objętość zbiornika na wodę. Parametr ten zależy od powierzchni obszaru.

Zaleca się chronić pojemnik z wejściem ultrafioletowe, inaczej woda może się korzystne warunki dla powstania i wzrostu alg, które mogą zatkać rury.

Nie używaj wanna jako przezroczystego pojemnika z tworzywa sztucznego, ponieważ jest najbardziej podatna na pojawienie się glonów zielonych. Wyposażanie kroplówkę z rękami z materiałów złomu, powinien przygotować rury z tworzywa sztucznego, który będzie wykonywał węża ogrodowego. Na rurociągu zbyt doskonały takich produktów. Mają wiele zalet, w tym łatwość instalacji, z wyjątkiem korozji, plastyczność i małym kosztem.

Kreator Zalecenie

Jeśli zamierza się użyć do nawadniania upraw nawozów należy zaopatrzyć się rozpuszczalnych w wodzie związków, które są pozbawione drobnych cząstek. Jeśli nie uznają tę zasadę, system nawadniania może być zatkany.

Budowa systemu nawadniania kropelkowego

Jeśli będzie rozstrzygać kroplówkę z rękami na złom, trzeba najpierw przygotować powierzchnię poprzez zaznaczenie go. Następnie można przystąpić do instalacji. MG powinien odciąć rurociąg zespół węża. Za pomocą łącznika i przewód połączony z instalacji wodociągowej. Kran do wody w zbiorniku musi być dołączone nieznacznie powyżej poziomu dolnego do szczątków lub osadu nie może dostać się do węża. Na koniec rury musi być zamknięty zawór.

Jeśli stosowane jako zawór wtyczki, pozwoli to na płukanie rurociągu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Pomiędzy wanny z wody i centralnej rury do instalacji filtra będzie utrzymać zanieczyszczeń i osadów, zapobiegając zatykaniu.

Cechy dzieła

Jeśli potrzebujesz kapać z materiałów pod ręką taki system jest dość prosty zorganizować. Przewód centralny musi nosić ze sobą część długości jest usytuowane prostopadle w stosunku do uprawy. Otwory węża i przez zawory zainstalowane z uszczelkami Podlewanie taśmę dla każdego łóżka. Taśma powinna być umieszczona wzdłuż długości łóżka.

Po wykonaniu połączenia elementów są zaopatrzone w zatyczki na końcach. Do tego celu najczęściej przygotowane kawałki wyprzedzeniem taśmy o średnicy 1 cm. Taśma powinna być zagięte na końcu, gdy segmenty należy przygotować, aby umieścić na nim. Pierścienie pomóc naprawić taśmę wzdłuż całej długości systemu. Jeśli się tak nawadniania w kraju z własnymi rękami, umożliwi nawadniać pomidory, ogórki, które są umieszczone w szklarni lub rośliny uprawne, które są na zewnątrz.

Alternatywny przykład wykonania systemu nawadniania kroplowego

Można użyć tradycyjnych plastikowych butelek dla układu opisanego systemu. Jednak takie podejście jest optymalna tylko na terytoriach ponadgabarytowych. Taki system jest zdolny do dostarczania odmierzonej nawadniania roślin na 4 dni. Przez tę technologię, co do zasady, wczasowicze Ośrodek, którzy mają możliwość zająć się ogrodem tylko w weekendy. Można wybrać jedną z dwóch opcji. Do mocowania butelki powinny rozwijać, którego wielkość zmienia się od 1,5 do 2,5 litrów.

Pierwsza metoda

Nadal zastanowić się, jak zrobić nawadniania własnymi rękami. Szyjka należy zamknąć pokrywę pojemnika i na boki, aby kilka otworów, ich liczba zależy od struktury gleby. Jeżeli gleby piaszczyste, wystarczy trzy otwory, jeśli grunt jest glina, konieczne jest, aby 4 otworów. Butelki wykopane w ziemi, należy głębiej do 15 cm. Opakowanie umieszczony między lądowania szyi w górę. Woda będzie płynąć poprzez szyjkę, otwory umożliwiają zwilżyć korzeni. Pokrywa zaleca się, aby otwór, który eliminuje zgniatania pojemnika po woda płynie.

Drugi sposób

Kroplówka polewania własne ręce i mogą być wyposażone w drugim technologii, która jest najlepsza dla roślin, kochający ciepłą wodę. Butelki powinny być zawieszone nad ziemią przez drewniane słupy lub drutów. Aby to zrobić, filary na krawędziach kopać łóżek, z których pierwszy zostanie ustalona przez butelkę. U podstawy otworu pojemnika odbywa się, po butelki z przewodem zawieszony z szyjki skierowaną w dół. Nawadnianie odbywa się przez otwory w pokrywie, mogą być umieszczone i na bokach szyi. Jeśli rośliny potrzebują dużo wody, można użyć butelki pięć-litrowych, które sprawiają, że jeden otwór.

wniosek

Homemade kroplówka nawadnianie z rękami wystarczy wyposażyć. W tym przypadku nie będzie dużej ilości wysiłku i pieniędzy i nie potrzebują. Zorganizuj swój własny proces jest bardzo prosty, a wśród zalet systemu można zidentyfikować i bardziej wydajny. Nawadnianie będzie mniejsze części, w ten sposób, glebę w ilości wystarczającej stopniowo nasycone wilgocią. Urządzenie to jest w stanie ułatwić pracę i skrócić czas potrzebny do pracy przy żniwach. Wielu amatorów do pracy w terenie bramkowe wybrać dokładnie nawadniania kropelkowego, który z powodzeniem stać się substytutem dla wszystkich innych systemów.