336 Shares 9192 views

Jak zacząć uczyć lepiej? Zasady samodyscypliny i ustalania celów

W szkole, jak wiemy, wszystkie dzieci są pod kontrolą: na biurku są one wymagalne do nauczycieli i dyrektorów szkół, pilnować i zmuszony do nauczenia się czegoś nowego domu rodziców dziecka. Jednak w naszym kraju szkoły pozostawiając prawie pełnoletności (17 lat), a potem, że wszystkie formy są usuwane z ludzką kontrolą. Poczucie wolności, studenci często nie uznają to za konieczne, aby angażować się w samorozwoju, w wyniku czego stopniowo ograniczyli poziom społeczny. Jednak wiele, na szczęście, od czasu do czasu, aby zmienić zdanie i zadać sobie pytanie: „Jak mogę zacząć się uczyć lepiej? Co zrobić, żeby chęci do uczenia się nowych rzeczy i stać się lepiej przyjść do mnie? "

Oczywiście, samokontrola i samodyscyplina – najtrudniejszy, że dana osoba będzie realizować w życiu. Z tym poradzić nie każdy, ale postaramy się ujawnić niektóre z sekretów ludzi sukcesu, którzy wzięli przewagę nad nimi, zmusił się, aby stać się lepszym i bardziej wykształcony. Z góry może być również zauważyć, że dążenie do samokształcenia jest rodzajem fundamentu. W przyszłości będzie łatwiej organizować swoją pracę, a nie polegać na innych.

jak lepiej więc, aby rozpocząć naukę w czasie, kiedy po prostu poczuć wolność od kontroli i nie chcą nic zrobić? Oto kilka prostych metod zwalczania lenistwa.

  • Po pierwsze, musi być prawdą oświadczenie celu. Wyrażenie „Muszę nauczyć się” nie jest właściwe, ale „do końca roku bez trzech” lub „stać prosto A w liceum” – jest całkiem do przyjęcia dla studenta.
  • Skutecznym sposobem by zacząć uczyć się lepiej – motywacji. Może to być zarówno materiał i bardziej abstrakcyjne, takie jak „Gdybym dokończyć semestr bez trzech, moi rodzice wysłali mnie na odpoczynek na wyspie,” lub „Muszę stać się jednym z najlepszych uczniów jego szkoły, ponieważ jest on taki jest wysyłany do piątego roku studiów wymiana Francja / USA / Japonia „i tak dalej.
  • Bardzo dobra broń w walce z lenistwem jest układ pracy dla studenta. Jest zapewnienie Area-urząd dla siebie (pokój lub część sypialni), tam będzie tylko książki, zeszyty, inne biura i, oczywiście, wygodne biurko i krzesło biurko. Jako wizualizacji można umieścić mały transparent z napisem: „Chcę studiować ciężko!”. Jeśli potrzebujesz komputera i Internetu – instaluje go tam, ale zamek w urządzeniu wszystkie SPOŁECZNOŚCIOWE, gier i innych aplikacji. Niech dostęp do nich będzie wyłącznie za pośrednictwem laptopa lub tabletu, które znajdują się w innych pomieszczeniach mieszkania.
  • Wielu studentów zadać sobie pytanie: „Jak mogę zacząć się uczyć lepiej?”, Ale wygląd w jej niezgodności z jego samego popytu. Więc zwrócić uwagę na jej ubrania – musi być silny, w stonowanych kolorach, bez dodatków. Niekoniecznie, oczywiście, na co dzień ubrany w garnitur (choć przydatne), po prostu pozbyć się zaniedbania w swoim własnym stylu. Goście mogą zmienić „rozdarta i postrzępioną” dżinsy wspólną – niebieski lub czarno-pomarańczową koszulkę beżowego koszuli. Dziewczyny, pożądane jest, aby dołączyć do pastelowe kolory przy wyborze ubrania, i zwracać uwagę na eleganckie i stylowe dekoracje – małe kolczyki, zegarki z cienkim paskiem (zamiast liczne bransoletki i pierścionki w uszach Łacińskiej).

Jeśli próbuje dowiedzieć się, jak rozpocząć dobrym uczniem, a potem połowa pracy została już wykonana. Po tym wszystkim, aby uświadomić sobie problem – to znaczy być w połowie drogi do jej rozmiar.