856 Shares 8832 views

Shin osoba: możliwość protetyki

Ludzki Shin część kończyny, która jest umieszczona między uda i stopy. Natura stworzyła segment tak, że może wytrzymać ogromne obciążenia z tytułu Dwunożność homo sapiens. Dwa bardzo mocne kości: na zewnątrz – fibula, intra – Tibia – forma goleń. Zdjęcie przedstawia wzajemne rozmieszczenie i strukturę kości.

Układ mięśniowy części korpusu, która jest klasycznie podzielić na trzy grupy: prostowników stóp i palców nóg (z przodu pasma), a następnie mięśnie zginacza rozdzielania i proniruyuschie stos (zewnętrzny lub bocznego w grupie) i w końcu zginaczy (grupa tylnej).

Czasami pojawiają się sytuacje, kiedy na skutek różnych procesów patologicznych i urazów jest tylko jeden ratunek ludzki amputacja goleni. Pacjent traci nogę, a wraz z nią zdolność do samodzielnego poruszania się. Medycyna oferuje wyjście z tej sytuacji – protetyka.

Procedura ta – o zwrot brakującej kończyny segmentu lub w całości przy pomocy specjalnych urządzeń do maksymalnej możliwej odzyskania anatomicznej formy i funkcji obszaru ciała. Zgodnie z urządzenia w tym przypadku odnosi się do protez, gorsetów, ortezy (urządzenia ortopedycznego), a specjalne obuwia ortopedycznego.

Takie urządzenia powrócić częściowo lub całkowicie łożysko i funkcji motorycznych uszkodzonego segmentu, pomagając tworzyć najlepsze warunki do rehabilitacji, minimalizując ryzyko wystąpienia powikłań.

Proteza kolana jest jednym z najczęstszych rodzajów protez. Niewielka ilość tkanki mięśniowej, kościste wzniesienia na przedniej powierzchni kości piszczelowej, a częste zaburzenia odżywiania w sztuce bardzo skomplikować proces tworzenia komfortową i wydajną konstrukcję.

Z punktu widzenia anatomii i fizjologii resztkowej zdolność do wytrzymywania obciążenia przypadającego na człowieka goleni, znacznie różni się dla różnych poziomów amputacji. Główną zasadą jest to, że w stosunku do zdrowych tkanek niż sztucznej protezy jest załadowany więcej, fizjologiczny turze projektu. Dlatego chirurdzy wybrać ten poziom amputacji podudzia: duża ilość mięśni pomaga ukryć krawędzie kości, kikut jest całkowicie zanurzony w kapsule przyjmującej protezę, a obciążenie jest rozłożone maksymalnie na sztucznych części.

Proteziruya ludzkie piszczele, stosować się do następujących zasad. Stump muszą w pełni zgodne z kapsuły odbiorczego. Następnie, obciążenie musi być równomiernie rozłożone na wszystkie struktury anatomiczne na powierzchni pnia. Ponadto, występy osi kolanowych i skokowych musi być identyczna.

Żaden człowiek nie jest w stanie istnieć wygodnie bez możliwości swobodnego przemieszczania się. Ludzki goleni jest integralną częścią układu mięśniowo-szkieletowego. Utrata tego segmentu sprawia, że osoba niepełnosprawna, zaprzecza zdolność do poruszania się. Możliwości medycyny w ogóle i protetyka w szczególności w tym przypadku nie można przecenić.