803 Shares 6199 views

Vlad III Palownik: biografia, ciekawostki i legendy

nabył postać najsłynniejszego wampira świata przez kilka stuleci warstwę różnych mitów, prawdziwe i nie jest bardzo dobry, a naszym zadaniem dzisiaj – aby zrozumieć tajemnicze pojawienie się złowrogiego księcia. On jest związany z walki o sprawiedliwość bohatera narodowego, który nie znał litości dla okrutnej i krwawej władcy, a dobrze znany obraz z książek i filmów czerpie wyobraźnia zapakowana pasje legendarny wampir. Wielu, którzy następnie popularne adaptacje, krew zastygła z przerażenia atmosfery, a motyw wampira, okryte zasłoną tajemniczości i romantyzmu, stał się jednym z najważniejszych w filmie i literaturze.

Narodziny tyrana i mordercy

Więc historia Vlada Drakuly rozpoczęła się pod koniec 1431 roku w Siedmiogrodzie, gdy bohaterski Wojewoda Basarab Wielki znakomicie walczył z Turkami, miał syna. Muszę powiedzieć, że nie było to najpiękniejsze dziecko, i to było z jego odpychającym wyglądzie, niektórzy historycy kojarzą patologiczne okrucieństwo. Mamy niesamowitą siłę fizyczną chłopca z wystającą dolną wargę i zimnych oczu wybrzuszenia odkryto unikalne właściwości: sądzono, że mógł widzieć przez ludzi.

Młoda Dracula, którego biografia była pełna takich opowieści grozy, po którym nawet zachmurzone powód uznano niezrównoważona osoba z dużo dziwnych pomysłów. Od dzieciństwa, mój ojciec nauczył młody Vlad użycia broni, a jego sława jako żołnierza dosłownie grzmiał w całym kraju. Płynął dobrze, bo w tamtych czasach nie było mostu, a więc zawsze miał do pokonania kąpieli wodnej.

Zakon Smoka

Wład Diabeł, który należał do elitarnej kolejności rycerskości Smoka z surowymi zamówień wojskowych-klasztorny, nosili na piersiach medalion, podobnie jak reszta jego członków, jako znak przynależności do społeczeństwa. Ale nie zdecydował się zatrzymać. Dzięki poddaniu na ścianach wszystkich kościołach i na monetach, które krążyły w kraju, istnieją obrazy mitycznych ziejącego ogniem bestii. Nick Dracul Oblivious niewiernych na chrześcijaństwo Książę otrzymał rozkaz. Jest to tłumaczone z pomocą rumuńskich „smoka”.

kompromisów

Władca Wołoszczyzny – mały kraj położony między Imperium Osmańskiego i Transylwanii – był zawsze gotowy do ataku przez Turków, ale starałem się iść na kompromis z sułtanem. Tak więc, aby zapisać stan państwowej kraju, ojciec Vlada zapłacił ogromną daninę do drewna i srebra. Potem były wszystkie obowiązki książęta – synowie zakładników wysyłanych do Turków, a gdy powstań przeciwko dominacji zdobywców, dzieci czekają na zbliżającej się śmierci. Wiadomym jest, że Wład Diabeł wysłał dwóch synów do sułtana, gdzie więcej niż 4 lata, zostali schwytani w sposób dobrowolny, co oznacza, kaucja kruchy pokój, bardzo potrzebne małe państwo.

Mówią, że fakt, że długi pobyt z dala od rodziny i straszliwej egzekucji, był świadkiem przez przyszłego tyrana, który nałożonej na niego specjalny ślad emocjonalny, odzwierciedlone na już rozbitego psychiki. Mieszka na dworze sułtana, chłopiec zobaczył okrucieństwo wobec wszystkich, którzy sprzeciwiali stroptiv i moc.

To był w niewoli, Vlad III Palownik dowiaduje się o zamordowaniu ojca i starszego brata, a potem dostaje wolność i tron, ale po kilku miesiącach pracy w Mołdawii, obawiając się o swoje życie.

Okrucieństwo, począwszy od dzieciństwa

Kroniki historyczne znany incydent, gdy bunt został podniesiony w jednym księstwie, w odwecie za to potomek władcy, którzy zostali zakładnikami, oślepiony. Dla produktów porwania Turks nożem, a za najmniejsze usterki przebity. Młoda Vlad, wielokrotnie zmuszeni pod groźbą przemocy wyrzec się chrześcijaństwa, 4 lata oglądania takiego strasznego widoku. Jest możliwe, że codziennie rzeka krwi i wpływa na kruchą psychikę młodego człowieka. Uważa się, że życie w niewoli i stała się zatem impuls, ułatwiają powstawanie okrucieństwa wobec zwierząt do wszystkich niegrzeczny.

nick Vlad

Urodzony w dynastii, nazwa który później stał się znany jako Besarabii (stary Rumunia), Vlad Tepes jest wymieniona w dokumentach jako Basarab.

I to gdzie dostał przydomek Dracula – opinie różnią. 2 wersje są znane, wyjaśniając, w jaki sposób syn cesarza otrzymał nazwę. Pierwszy mówi, że młody dziedzic został nazwany w ten sam sposób, jak jego ojciec, ale odziedziczył przydomek zaczął dodać literę „a” na końcu.

Druga wersja mówi, że słowo „Dracula” jest tłumaczony nie tylko jako „smoka”, ale jako „diabła”. I było tak dobrze znany ze swojej niesamowitej okrucieństwo Vlada był nazywany przez swoich wrogów i zastraszać mieszkańców. Z biegiem czasu, nazywany Dracul dla ułatwienia wymowy w końcu słowo dodano literę „a”. Kilka lat po śmierci dostaje kolejną bezwzględnego zabójcę przydomek Vlad III – Tepes, co przekłada się z rumuńskim jako „Impaler» (Vlad Tepes).

Deska bezwzględny Tepes

1456 to początek nie tylko krótkim panowania Drakuli w Wołoszczyzny, ale również bardzo trudne czasy dla kraju jako całości. Vlad, wyróżniają się szczególną bezwzględnością, był okrutny dla wrogów i karane za jakiekolwiek nieposłuszeństwo swoich poddanych. Wszystko przestępca zginął straszną śmiercią – są przebity, które różniły się długością i wielkości: dla plebsu wybranych niską zbrodni i stracony bojarzy były widoczne z daleka.

Jak starożytnej legendy, księciem Wołoszczyzny miał szczególną miłość do jęków agonii i zorganizowali nawet przyjęć w miejscach, w których wypadki cierpieli niesamowite tortury. I władca apetytu tylko zintensyfikowane zapach ciała i krzyki umierających rozkładającego.

Nigdy nie był wampirem i nie pić krew swoich ofiar, ale to było jasne, sadysta podobało oglądanie cierpienia tych, którzy nie przestrzegać jego zasad, znane niezawodnie. Często egzekucje były motywowane politycznie, z najmniejszego szacunku śledzić reakcje prowadzące do śmierci. Na przykład, wycofał niewiernych turbany, przybył na dworze księcia, zabił bardzo nietypowy sposób – poprzez wbijanie gwoździ w głowie.

Władca, który zrobił wiele, aby zjednoczyć kraj

Chociaż, jak mówią niektórych historyków udokumentowana śmierć 10 bojarów, w wyniku spisku, który zginął ojciec Dracula i jego starszy brat. Ale tradycja nazywa się ogromną liczbę ofiar – około 100 tysięcy.

Jeśli legendarny władca oglądany z perspektywy męża stanu, którego dobre intencje, aby wyzwolić ojczyzny przed najeźdźcami tureckimi w pełni popiera, możemy śmiało powiedzieć, że działał z zasadami honoru i długu krajowego. Odmawiając zapłaty tradycyjny hołd, Vlad III Basarab tworzy wśród chłopów milicję, która powoduje odwrót tureckich żołnierzy, którzy przybyli do czynienia z buntowniczego władcy i jego kraju. I wszyscy więźniowie zostali straceni podczas święta miasta.

Furious fanatyk religijny

Jest to człowiek bardzo religijny, Tepes fanatycznie pomogły klasztory, dając im dar ziemi. Po zdobyciu silnego wsparcia w obliczu kleru, krwawy władca działał bardzo sprytnie: lud milczał i posłuszni, ponieważ praktycznie wszystkie jego działania zostały uświęcone przez Kościół. Trudno sobie wyobrazić, jak wiele modlitwy zrujnowane dusz powiększać Pana każdego dnia, ale żal nie wlewa się do zaciętej walce krwawego tyrana.

I zaskakująco – tak ogromny jego pobożność połączono z niezwykłą gwałtownością. Chcąc odbudować samą twierdzę, okrutnym katem zebrał wszystkich pielgrzymów przybyłych z okazji wielkiego święta Wielkanocy i zmusił ich do pracy na kilka lat, aż ich ubrania nie są zepsute.

Zasady oczyszczania kraju z elementów antyspołecznych

W krótkim czasie eliminuje przestępczości oraz kroniki historyczne mówią, że złote monety w lewo na ulicę, pozostał w tym samym miejscu, w którym zostały one porzucone. Żaden z żebraka lub włóczęgi, którego w tych niespokojnych czasach, to było dużo, nie odważył się nawet dotknąć bogactwa.

Spójne we wszystkich swoich przedsięwzięciach, władca Wołoszczyzny rozpoczęciem swego planu, by uwolnić kraj od wszystkich złodziei. Polityka ta, która spowodowała każdego, kto ośmielił się ukraść, oczekując szybkiego procesu i bolesnej śmierci, przyszedł do skutku. Po tysięcy zgonów na stosie lub rusztowania nie był skłonny do podejmowania cudzej, i bezprecedensową ludności uczciwość w połowie XV wieku, stało się zjawiskiem, które nie zna odpowiednika w całej historii świata.

Kolejność, w kraju, za pomocą metod brutalnych

Masowe egzekucje, które stały się powszechne – najpewniejszy sposób, aby zdobyć sławę i pozostać w pamięci potomnych. Wiadomym jest, że Vlad III Palownik nie podoba Cyganów znanych złodziei koni i próżniaków, a nadal jest w obozach nazywany jest masowym mordercą, i zniszczył wielką liczbę koczowniczych ludzi.

Należy zauważyć, że zmarł okropną śmiercią wszystkich, którzy wniesiona w dniu gniewu władcy, niezależnie od statusu społecznego czy narodowości. Gdy dowiedział się, że Impaler niektórzy kupcy, pomimo ścisłego zakazu ustanowiły stosunki handlowe z Turcją, jako ostrzeżenie dla reszty z nich umieścić na stosie w ogromnym rynku. Po tym, którzy chcą poprawić sytuację finansową z powodu wrogów wiary chrześcijańskiej nie było.

Wojna z Transylwanii

Ale nie tylko turecki sułtan był nieszczęśliwy ambitny władca, moc Drakuli, a nie przegrana, zagrożonych Transylwania kupców. Bogaci nie chcą widzieć na tronie jest tak rozpowszechniona i nieprzewidywalne książę. Chcieli siedzieć na tronie jego ulubionych – węgierskiego króla, który by nie prowokować Turków, stawiając cały sąsiedni kraj niebezpieczeństwie. Długotrwały ubój Wołoszczyzny z wojska sułtana nie potrzebuje nikogo, a Transylwania nie chciał zawrzeć niepotrzebnej walki, która w razie wojny byłaby nieunikniona.

Vlad Dracula, gdy dowiedział się o planach sąsiedniego kraju, a nawet handel z Turkami, zakaz na swoim terytorium, bardzo zły i uderzył nieoczekiwany cios. Wojsko krwawy władca Transylwanii spalona ziemia, a wraz z ciężarem społeczeństwa, mieszkańcy zostali przebity.

12-letni wyrok Tepes

Ta historia zakończyła się w łzach dla większości tyrana. Oburzeni okrucieństwo renty przedsiębiorcy okazało ostateczności – odwołanie do obalenia Palownik za pomocą słowa drukowanego. Anonimowy autor napisał broszurę opisującą mercilessness władcy, a niektórzy chcieliby dodać o planach krwawy zdobywcy.

Nie należy się spodziewać nowych ataków Graf Vlad Dracula zaskoczeni przez tureckich żołnierzy w zamku, który zbudował biednych pielgrzymów. Przez przypadek, ucieka z twierdzy, pozostawiając do śmierci jego młodą żonę i wszystkich jego poddanych. Wzburzone okrucieństw władcy europejskiej elity i tylko czeka na ten moment i zbiegłym pod opiekę króla węgierskiego, twierdzą jego tron.

Śmierć krwawego księcia

Tepes spędza długie 12 lat więzienia, a nawet stać się katolikiem jego względy polityczne. Biorąc wymuszone posłuszeństwo tyranowi składania do króla uwalnia go i nawet stara się pomóc wspiąć się na stary tron. 20 lat po rozpoczęciu panowania Vlada powrócił do Wołoszczyzny, gdzie czekał na wściekłych mieszkańców. armia węgierska, towarzysząc księciu, został uszkodzony i nie idzie na wojnę z sąsiadami króla postanawia wydać państwo tyran ofiarą swej brutalności. Na wieść o decyzji Dracula uruchamia ponownie, licząc na szczęśliwy traf.

Ale fortuna odwróciła się od niego całkowicie i zaakceptować śmierć tyrana w walce, tylko okoliczności jego śmierci nie są znane. Bojarzy w przypływie gniewu posiekane ciało na kawałki znienawidzonego władcy, a jego szef wysłał do sułtana Turcji. Pamiętając o dobrych mnichów, którzy poparli wokół krwawego tyrana, spokojnie pogrzebać jego szczątki.

Gdy po kilku wiekach Dracula dowiedzieć zainteresowanych archeologów, postanowili otworzyć grób. Ku przerażeniu, że była pusta, ze śladami zanieczyszczeń. Ale w pobliżu znajduje się dziwny pochówku zaginionych kości z czaszki, która jest uważana za ostatnią ucieczką Tepes. Chronione przez mnichów, aby zapobiec pielgrzymkę nowoczesnych turystów, władze przeniósł kości na jednej z wysp.

Narodziny legendy wampira poszukiwanie nowej ofiary

Po śmierci władcy Wołoszczyzny urodziła legendę wampira, który znalazł żadnego schronienia albo w niebie lub piekle. Miejscowi wierzą, że duch księcia wziął nowy, nie mniej straszny przebranie i teraz wędruje w poszukiwaniu ludzkiej krwi w nocy.

W 1897 roku ujrzał światło mistycznego powieści Bram Stoker, opisując Drakula powstał z martwych, po którym krwiożerczy władca doszli skojarzyć go z wampirem. Pisarz wykorzystał prawdziwy list Vlad zachowane w kronikach, ale duża ilość materiału jeszcze wynaleziono. Drakula pojawia się nie mniej bezwzględny niż jego odwrotność, ale rodzajem arystokratycznych manierach i szlachty zrobić gotyckiego charakteru bohatera, którego popularność rośnie tylko.

Książka jest traktowana jako symbioza science fiction i grozy opowieści, w której splatają starożytną mistyczną moc i nowoczesne realia. Jak twierdzą naukowcy, niezapomniany wygląd dyrygent Franz Liszt służył jako inspiracja do stworzenia wizerunku bohatera, a wiele szczegółów zostało zapożyczone z „Mefista”. Stoker wyraźnie wskazuje, że jego magiczna moc dostaje od diabła sam hrabia Dracula. Vlad Tsepesh, zamienił się w potwora, nie umiera, a nie powstanie z grobu, jak opisano we wcześniejszych powieściach o wampirach. Autor czyni jego charakter wyjątkowy charakter, pełzając na pionowych ścianach i zamieni się w nietoperza, zawsze symbolizuje zło. Później ten mały zwierzę nazywa wampira, choć nie ma krwi, nie pić.

efekt niezawodności

Pisarz, studiując rumuńskiego folkloru i historycznych dowodów, tworzy unikalny materiał, w którym ma historii autorskich. Książka jest kroniką dokumentalnego obejmującej pamiętniki, zapisy głównych bohaterów, co dodaje tylko do głębokości narracyjnej. Tworzy efekt autentycznej rzeczywistości, „Dracula” Bram Stoker szybko stał się nieoficjalnym biblią wampirów, w których szczegółowe przepisy nam obce w świecie. Dobrze narysowane postacie obrazy wydają się żywe i emocjonalne. Uważa się, że książka jest nowatorska sztuka, wykonywane w ich oryginalnym formacie.

ekranizacja

Wkrótce adaptacje książkę, a pierwszy aktor, który grał Draculę, staje się jednym z pisarzem. Jego Vlad Tsepesh – wampir ze szlachetnych obyczajów i atrakcyjny wygląd, chociaż Stoker opisywał nieprzyjemnego starca. Od tamtej pory eksploatowane romantyczny obraz przystojny młody człowiek, przed którym bohaterowie spotykają się w zgodzie, aby uratować świat od powszechnego zła.

W 1992 roku reżyser Coppola sfilmował książkę, zapraszając główną rolę słynnego aktora, i bardzo pięknie grał Dracula G. Oldmana. Przed filmowania reżyser wykonane 2 dni wszystkich do przeczytania książki Stokera o maksymalnym zanurzeniu w obrazach. Coppola stosować różne techniki do filmu, jak książki, stało się najbardziej realistyczny. On nawet nakręcony na czarno-białych ramek kamery Pojawienie Dracula, który wyglądał bardzo autentyczne i przerażające. Krytycy uważali, że wampir, grany przez Oldman był tak blisko Vlad Tepes, nawet jego makijaż wyglądał jak prawdziwy prototyp.

Zamek Drakuli na sprzedaż

Rok temu, publiczna miesza się wiadomością, że w Rumunii na sprzedaż popularnych atrakcji turystycznych. Grim forteca Bran, który rzekomo spał podczas jego kampanii wojskowych Tepes, sprzedawane nowego właściciela dla fantastycznej cenie. Zamek Draculi raz chciał odkupić lokalnego rządu, a teraz świat sławny miejsce, przynosząc ogromne zyski, czekając na nowego właściciela.

Według naukowców, w ciągu kilku sekcie umieszczenie wszystkich fanów wampira Draculi nigdy nie działa zatrzymany, choć miejscowi być walczą ze sobą, aby powiedzieć, mrożące krew w żyłach historie o życiu legendarnego władcy tej twierdzy.

Opisane w najdrobniejszych szczegółach Stoker Zamek stał się scena grozy opowieści, które nie ma nic wspólnego ze starożytnym historii rumuńskiego. Obecny właściciel zamku odnosi się do starości, która nie pozwala mu robić interesy. Uważa on, że wszystkie koszty zostaną spłacone w całości, ponieważ zamek odwiedza około 500 tysięcy turystów.

Niniejszy Bonanza

Nowoczesne Rumunia pełni wykorzystuje wizerunek Draculi, przyciągając liczne przepływy turystycznych. Tutaj, mówią o dawnych zamków, które pracowały okrucieństw Vlad III Palownik, nawet pomimo faktu, że były zbudowany dużo później jego śmierć. Bardzo dochodowy biznes oparty na ciągłym zainteresowaniu tajemniczą postać władcy Wołoszczyzny, napływ członków sekty, która Dracula jest duchowym przywódcą. Tysiące fanów odbyć pielgrzymkę do miejsca, w którym się urodził oddychać tym samym powietrzem.

Niewiele osób zna prawdziwą historię Tepes, nabiera wiary stworzonej przez Stokera i wielu dyrektorów wizerunek wampira. Ale historia krwawego władcy, nie unikają czegokolwiek aby osiągnąć swoje cele, zaczyna być zapomniane w czasie. I w imię Dracula przychodzi na myśl tylko spragniony wampirzą krew, co jest bardzo smutne, bo to fantastyczny obraz nie ma nic wspólnego z rzeczywistym tragicznej osobowości i tych straszliwych zbrodni, które złożyły Palownik.