418 Shares 2101 views

Jak sam wzmacniacz sygnału wi-fi? Kilka sposobów

Jest wiele różnych powodów, z powodu których tablet lub laptop nie złapie sygnału wi-fi. Prawdopodobnie przyczyną jest sam notebook, w którym jest używana słaba antena, która nie pozwala na pełne wykorzystanie Internetu, ale najczęściej problem leży w samym routerze. Łatwo sprawdzić, bo jeśli telefon, tablet i laptop w domu nie złapią sygnału dobrze, cały problem znajduje się w urządzeniu nadawczym. Ogólnie rzecz biorąc, tanie routery z słabymi antenami często nie mogą "przebijać" betonowej ściany. W takim przypadku słaby sygnał czasem nie ma sensu. Aby rozwiązać ten problem, potrzebujesz wi-fi wzmacniacza. Możesz to zrobić samemu.

Gotowe wzmacniacze sygnału wi-fi

Przynajmniej jest kilka sposobów, aby sygnał wi-fi był silniejszy. Najprostszą opcją jest zakup gotowego wzmacniacza. Takie urządzenie może transmitować sygnał przez konstrukcje żelbetowe i do 200 metrów. W otwartej przestrzeni takie wzmacniacze transmitują sygnał przez 2 kilometry. Ponadto takie urządzenia mogą odbierać sygnały z dużej odległości. Po zainstalowaniu tego w domu (na dachu) można dogonić do dwudziestu sieci, a niektóre z nich można ogólnie bez haseł. W wyniku połączenia Wi-Fi wzmacniacz sygnału pozwoli Ci połączyć się z bezpłatnym Internetem. Temat ten jest obecnie aktywnie dyskutowany. I rzeczywiście, niektórzy użytkownicy, którzy nawet nie dostają Wi-Fi nawet do drzwi, usuwają hasło i udostępniają ich sieć dla tego typu odbiorników.

Utwórz wi-fi wzmacniacz sygnału własnymi rękami

Istnieje wiele rzemiosła, które samodzielnie tworzyły wzmacniacze. Spójrzmy na najczęstsze opcje pracy. Możesz tworzyć takie wzmacniacze sygnału wi-fi własnymi rękami w ciągu zaledwie 10 minut od improwizowanych materiałów.

Pierwszą i najprostszą opcją jest użycie dysku. Ma idealny promień dla naszego celu. Więc weź CD BOX i odciąć wieżę, ale nie całkowicie. Należy pozostawić około 18 mm. Teraz, z plikiem na iglicy, robimy małe sadzonki do mocowania.

Kolejnym etapem jest utworzenie kwadratów miedzianych. Szukamy drutu o długości 25 centymetrów i wysuwając dwa kwadraty przez zginanie końców. Te struktury miedziane są analogowe do anteny, mocuj je na igielnym pudełku i kleju.

Końcówki anteny muszą być lutowane i lutowane do kabla koncentrycznego prowadzącego do naszego modemu. Na dole tej instalacji włóż dysk CD-ROM, który będzie tutaj jako odbłyśnik.

Podłączanie wzmacniacza

Teraz, gdy wzmacniacz już mamy, musi być odpowiednio podłączony. W tym celu zdejmij pokrywę routera i poszukaj karty PCMCIA z anteną. Najlepiej, starą antenę należy naprawić, a nową należy lutować. Warto tylko wziąć pod uwagę fakt, że podczas lutowania w wysokiej temperaturze może dojść do złamania cienkiej okablowania z płyty. Antena może być również podłączona za pośrednictwem złącza SMA, do którego jest podłączona stara antena.

Spróbuj, teraz możesz przetestować całą moc nowo utworzonego wzmacniacza wi-fi.

Wzmacniacz z puszki

W tym przypadku nie będzie tak wiele o wzmacniaczu, jak o reflektorze sygnału. Zasadą następującej konstrukcji jest koncentracja sygnału odbioru / transmisji w określonym kierunku. To znaczy, aby uzyskać silniejszy sygnał, antena będzie potrzebna do wysłania do miejsca, w którym sygnał Wi-Fi jest słaby.

Więc na początek znajdź słoik z dowolnej objętości, odciąć dno i prawie na górze. Ale nie wyciąć górnej części na końcu, pozostaw niewielką mocowanie z boku otworu. Ten otwór będzie zawierać antenę routera.

Więc mamy cylinder, który trzeba wyciąć, tuż za otworem w górnej części puszki. Mamy więc gładką owalną powierzchnię, która doskonale odbija fale. Umieść całą tę konstrukcję na antenie routera i przekręć ją w bok, gdzie trzeba wzmocnić sygnał wi-fi.

Warto zauważyć, że skuteczność tej metody jest nieco niższa w porównaniu do poprzedniej. W takim przypadku nie wzmacniamy sygnału w jakikolwiek sposób, ale koncentrujemy się tylko w jednym kierunku. Najprawdopodobniej, w innych miejscach w pokoju staną się słabsze.

Która opcja jest lepsza?

Jeśli nie znasz umiejętności elektroniki radiowej i nie wiesz, jak lutować, a co podłączyć do żetonów, pomysł utworzenia anteny dla routera nie jest dobry. Co najmniej można zrobić wzmacniacz z piwem. Będzie działać, ale oczekiwać, że takie urządzenie nie jest warte.

Drugą opcją jest zakup gotowego wzmacniacza Wi-Fi dla laptopa sprzedawanego w sklepach elektronicznych. Takie urządzenia są też dużo na Aliexpress, gdzie nie są tak drogie. Dodatkowo można nabyć dodatkowe korzyści z zakupu takich urządzeń. Biorąc pod uwagę moc takiego wzmacniacza sygnału wi-fi, można go wykorzystać do złapania wielu innych sieci, w tym sieci bez hasła.

Metody oprogramowania

Na niektórych forach omówiono możliwość tworzenia wzmacniaczy oprogramowania wi-fi przez siebie samego. To prawda, że skuteczność takiej metody można kwestionować w sposób bezpieczny. W końcu, jeśli antena na routerze jest słaba, oprogramowanie wbudowane na komputerze nie może znacznie wzmocnić sygnału. Możliwe jest, przy pomocy nowego oprogramowania, silniejszy sygnał, ale różnica nie będzie znacząca.

Wnioski

W tej kwestii tworzenia wi-fi wzmacniacza własnymi rękami można uznać za wyczerpany. Oczywiście istnieje wiele innych artyzmów, takich jak puszki do piwa, ale różnią się od siebie niewielką.