684 Shares 3554 views

zator powietrzny – poważna choroba

zatorowość zatytułowany zrozumieć powstawanie jakichkolwiek dużych skrzepów Przenoszenie lub wad w naczyniach krwionośnych. zator powietrzny jest wynikiem penetracji bańki powietrza do krwioobiegu. Ta bańka jest przesuwany wzdłuż tętnicy, a następnie przechodzi przez mniejszych naczyń krwionośnych , które ostatecznie zawęża do naczyń włosowatych. W pewnym punkcie, bloki zatoru powietrznego tętnicy, zatrzymując w ten sposób przepływ krwi do różnych obszarów ciała. Takie zjawisko często obserwowane w szybkim wyskakujących okienek człowieka po nurkowaniu głębokim morza na powierzchni wody. W związku z tym organizm nie może poradzić sobie z wycofywaniem nadmiar azotu z krwi i tworzy pęcherzyki powietrza w tkankach i naczyń krwionośnych. Te pęcherzyki azotu powodują choroby dekompresyjnej (dekompresji). W tym stanie, może wystąpić śmiertelne, zwłaszcza jeśli duża bańka gaz dostaje się do mięśnia sercowego. Gdy ten zatrzymuje przepływ krwi z prawej komory do płuc. Tętniczy zator powietrzny czasami pojawia się w wyniku krążenia pozaustrojowego i innych zabiegów chirurgicznych w naczyniach krwionośnych. Uwięzione powietrze w tętnicy, może spowodować śmierć w przypadku zablokowania naczyń wieńcowych i mózgowych w tętnicach.

Ponadto zator występujących w tętnicach mogą wystąpić zator żylny i powietrza, co jest konsekwencją wprowadzenia pęcherzyków powietrza dożylnie. stwarza również zagrożenie dla życia pacjenta, ponieważ może zablokować przepływ krwi w płucach.

Objawy zatoru powietrznego podczas dekompresji są:

– ból stawów;

– osłabienie kończyn;

– zawroty głowy;

– poważne zmęczenie;

– drętwienie i mrowienie w kończynach;

– wysypka skórna i utrata przytomności;

– w ciężkich przypadkach – kompletny paraliż.

W większości przypadków występowanie dużych zatorów powietrza w tętnicach mózgowych kończy się natychmiastową utratę przytomności i często powoduje drgawki. W tym stanie, to może mieć udar. zator powietrzny w serca lub tętnic wieńcowych, które odżywiają serce może spowodować atak serca. Jego przyczyny i rozległe zatory w tętnicach mózgowych.

To stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i zatorowości płucnej – zator naczyń krwionośnych znajdujących się w płucach. To powoduje silny ból w klatce piersiowej i komplikacje z oddychaniem. Zator tętnicy płucnej może być spowodowane nagłym zablokowania zator tętnicy płucnej. Warunek ten jest wspólny i poważnym powikłaniem u pacjentów z układu oddechowego.

Zator może być skrzeplina (zakrzep), ale również mogą być:

– tłuszcz (jeśli oddzielne pęknięć waga szpiku tłuszczu czasami przenika przez uszkodzenia naczyń w strumieniu przepływu i zatykania naczyń krwionośnych w obszarze ich podejścia do różnych tkanek, a zwłaszcza w mózgu i światło; leku zator występuje, gdy wstrzykiwane roztwory olejowe, domięśniowo lub podskórnie, w losowej penetracji igła do naczynia we krwi);

– owodniowy (owodniowego) płynu w trakcie ciąży;

– ciało obce (na rany);

– szpiku kostnego;

– pasożyty, bakterie, fragmenty guzem nowotworowym.

Prawdopodobieństwo śmierci zatoru płucnego zależy czop zatorowy, jej średnicy i liczby zablokowanych tętnicach płucnych. Ważnym czynnikiem jest ogólny stan zdrowia pacjenta. W różnych poważnych chorób płuc i serca, zatorowości jest najbardziej niebezpieczne. W przypadku wystąpienia zatoru w głównego pnia płucnego, śmierć może nastąpić w ciągu 1 godziny.

Około 50% wszystkich chorych z zatorem tętnicy płucnej, który nie został dostarczony na czas pomocy, nie jest re-zator. W 50% przypadków taki nawrót zagraża życiu pacjenta. Najbardziej skutecznym sposobem, który zmniejsza prawdopodobieństwo nawrotu jest stosowanie leków przeciwzakrzepowych (leki, które zmniejszają krzepliwość krwi).

Problem spowodowany jest pilność zator nasilenia choroby, wysoka śmiertelność procentową i trudności diagnostycznych, takich powikłań.

Leczenie pacjentów z zatorowością odbywa się na oddziale intensywnej opieki medycznej. Jeśli podejrzewasz, że choroba ta wymaga natychmiastowej hospitalizacji pacjenta.