503 Shares 7328 views

Router TP-Link TL-MR3220: setup, przegląd i informacje zwrotne

Po raz kolejny firma TP-Link dokonał zamieszanie na rynku urządzeń sieciowych, zapewniając pod jedną etykietą, dwie zupełnie różne produkty. W tym artykule czytelnik zapoznać się z routera TL-MR3220 w dwóch wersjach. Przegląd i opinie właścicieli pomoże potencjalny nabywca wybrać.

Urządzenie pozycjonowanie na rynku światowym

producent routera jest prezentowany w klasie budżetowej, jego cena (około 2000 rubli) jest zgodne z niskim segmencie kosztów. Router jest przeznaczony do użytku domowego oraz małych biur. Główną różnicą pomiędzy urządzeniem konkurentów w klasie budżetowej jest okazją do współpracy z sieciami bezprzewodowymi 3G / 4G. Pełnoprawnym router może pracować jednocześnie z dwoma dostawcami i przekazuje odebrany sygnał Wi-Fi sieci, niewątpliwie przyciągają uwagę odbiorców, dla których stałe połączenie z Internetem jest krytyczna.

I zwrócić uwagę na producenta i siły sygnału. Po wszystkich urządzeń przy maksymalnej prędkości w kanałach bezprzewodowych niewystarczająca dostępność nowoczesnych technologii. Główną rolę odgrywa moc nadajnika i obecności anteny aby wzmocnić sygnał. Ale wszystko po kolei.

Znajomość pierwszy z linii

Standardowa skrzynka pod względem zielono-biały jest częstym konfiguracja: router, zasilacz, kabel patch, zdejmowana antena, płyta CD ze sterownikami i szczegółowych instrukcji obsługi. Producent opakowań wyświetlacz starał się opisać wszystkich technologii i możliwości, które posiada produkt. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca na postępach w polu doprowadziły do tego, że w momencie zakupu dla użytkownika jest zbiorem różnych skrótów i znaków niejasnych, które są trudne do rozszyfrowania.

Router TL-MR3220 zadowoli nawet najbardziej wymagającego właściciela. Po pierwsze, wszystkie porty i interfejsy mają inny kolor kolor, który jest bardzo wygodny podczas wprowadzania urządzenia do eksploatacji. wejście sieciowe do łączenia się z Internetem jest w kolorze niebieskim, a Hub 4-portowy ma pomarańczowy kolor. Mylić interfejsy zasilania, złącze USB i antena nie jest również sukces. Pochodzą one w różnych rozmiarach.

Wrażenia z zaktualizowanym urządzeniu

Choć w drugiej linii TL-MR3220 z routerem TP-Link i radykalnie różni się od pierwszego przedstawiciela jego wyposażenia, funkcjonalności i dostępności różnych interfejsów są podobne. Wielu klientów może myśleć, że producent po prostu dokonał modernizacji popularnego routera, przedstawiając je do użytkowników w futurystycznym ciała. Na początku wygląda to w ten sposób, zwłaszcza jeśli porównamy specyfikacje techniczne.

Jednak po otwarciu obudowy oba urządzenia pokaże, że zmiany zostały wprowadzone i sprzętu. Technolodzy w zaktualizowanej wersji routera postanowił porzucić kondensatory elektrolityczne, zastępując je SSD. Ponadto, w przeciwieństwie do starych modyfikacji, zainstalowane fabrycznie zaawansowanych układów pamięci, procesora i modułów bezprzewodowych.

Roszczenia skuteczności

Oba urządzenia pracują w sieci bezprzewodowej zgodnie ze standardem IEEE 802.11 b / g / n. W związku z tym teoretycznie obsługiwać kanał stopy Wi-Fi do 150 megabitów na sekundę. Standardowy zestaw interfejsów w postaci jednego portu WAN i 4 portami LAN jest obecny w obydwu urządzeniach. Co do portu USB, ale także ma starą i nową modyfikację routera. Jednakże producent umieścić uniwersalny interfejs magistrali w zaktualizowanej wersji nieco niezwykły dla użytkownika – urządzenie z boku.

Przyciski sprzętowe dla władzy, reset włączyć WPS i szybkie rozłączanie są również obecne na obu routerach TL-MR3220 Wi-Fi. Nieznaczna różnica jest tylko w zakresie częstotliwości. Firma TP-Link, zgodnie z wymogami międzynarodowych, znacznie zmniejszyć zasięg. Jednak żaden z wykonania urządzenia lub wygody użytkownika nie jest naruszona.

możliwości techniczne

Jak pokazuje praktyka, dla routera TL-MR3220 firmware jest ważnym elementem, który może całkowicie zmienić funkcjonalność urządzenia. Z jednej strony, wybór odpowiedniego oprogramowania oraz zestaw niezbędnych instrukcji, użytkownik może skonfigurować router raz dla siebie i cieszyć się z pracy. Ale nie jest tak prosta na pierwszy rzut oka. Z nieznanych powodów, producent nie dokonał żadnego oprogramowania, które posiada wszystkie funkcje obsługiwane. Właściciel będzie miał do wyboru co powinni odmówić.

Więc oficjalnie wsparcie wszystkich rodzajów połączeń, pracy ze wszystkimi rodzajami szyfrowania (ale 152 bit nie jest obecna we wszystkich wersjach oprogramowania) oraz inne funkcje mające na systemy bezpieczeństwa w sieci lokalnej. Odnosi się tutaj port forwarding, strefa zdemilitaryzowana, filtrowanie na podstawie adresów, funkcje firewall, i tym podobne.

Jakieś dziwne urządzenia

Przed skonfigurowaniem TL-MR3220 się, użytkownik będzie musiał badać szczegółowo w instrukcji obsługi dostarczonej wraz z routerem. Faktem jest, że po wykryciu połączenia z Internetem router natychmiast uwagę na oficjalnej stronie producenta i znaleźć nowe oprogramowanie, oferuje od razu ustawione. Trzeba albo aktualizacji lub wyłączyć router z Internetu. Brak więcej opcji tam.

Jako użytkowników w ich opinii, jest dość dziwny Router zachowuje i po zmianie kąta anteny. Wygląda na to, że producent celowo tak, że sygnał jest bezpośrednio zależny od kierunku anteny wzmacniającego.

Automatyczna konfiguracja i jego funkcjonalność

Routery TL-MR3220 skonfigurować ustawienia sieciowe można wykonać na dwa sposoby. Domyślnie, właściciel urządzenia ma kreatora konfiguracji. Po przejściu wszystkich niezbędnych cech routera zostanie poproszony kilka pytań i zaleceń można użyć do skonfigurowania urządzenia do sieci bez trudności.

Asystent radzi sobie z pracą specjalistycznego oprogramowania, w którym zostały pierwotnie wykonane z danymi do podłączenia do Internetu lub usług połączeń 3G / 4G. Tworzenie takich dostawców oprogramowania i usługodawców. Głównym celem jest uproszczenie danych firmware ustawienia routera przez użytkownika.

Gdy chcesz stworzyć własną sieć

Miłośnicy ręczne muszą spędzić dużo czasu, aby skonfigurować router TL-MR3220. zainstalowane w routerze firmware nie posiada wbudowanego języka rosyjskiego. Wszystkie pozycje menu, łącznie z notami, są angielski interfejs. A oto szczegółowa instrukcja obsługi, wręcz przeciwnie, pozbawione angielskimi opisami. Okazuje się, że w celu dokładnego dostrojenia routera, należy zapoznać się z instrukcją i nie pozwolić jej z rąk podczas parametrów instalacyjnych. W trybie ręcznym, zanim właściciel oferuje dodatkową funkcjonalność, która pozwala nie tylko do konfigurowania połączenia internetowego i skonfigurować sieć bezprzewodową, ale także ustawić parametry dla wszystkich podłączonych urządzeń komputerowych.

Konkludując

Router TP-Link TL-MR3220 w każdym spektaklu jest w stanie zaskoczyć użytkownikowi nie tylko przystępne ceny i doskonałą funkcjonalność i do którego wszystkie routery są droższe klasy. Fakt ten w pierwszej kolejności, i zwraca uwagę na routerze w klasie budżetowej. Wygląd, praca ze wszystkich istniejących typów sieci i doskonałą transferu danych to drugie kryterium, które jest interesujące dla klientów. Oczywiście istnieją negatywy na brak rusyfikacji na panelu sterowania urządzenia, ale w routerze low-end, aby znaleźć wady takie pytanie nie jest tego warta.