708 Shares 3270 views

Volokolamsk – zabytki, aby zobaczyć

Jakoś nowoczesnych turystów, będzie długo oczekiwany urlop, najczęściej preferują znajome, bardzo znanych i modnych miejsc. Przyznaj się, czy nie jest jeszcze zmęczony prawie identyczne zdjęcia na tle wieży Eiffla, egipskie piramidy, Brama Brandenburska czy pomnik Małej Syrenki w Kopenhadze? Może warto zdywersyfikować swoją działalność, a aby to zrobić bez konieczności opuszczania ich domowego ogniska? Mytishchi, Krasnogorsk, Volokolamsk … Atrakcje znajdujące się tam, to z pewnością godne uwagi. Liczne zabytki architektoniczne i naturalne w tych skromnych miast, zdolne imponuje nawet najbardziej doświadczonym podróżnikiem.

Volokolamsk. Atrakcje. informacje ogólne Volokolamsk geograficznie znajduje się 124 km od stolicy nad brzegiem rzeki Gorodnya, który jest pełen płynącej dopływem Lamy. Miasto ma dość długą i bardzo ciekawą historię, a pierwsze wzmianki o nim można znaleźć nawet w rocznikach 1135. Historycy chwili powiedzieć o pewnej maszyny Portage na Lame. Ten wpis czyni skromny ośrodek administracyjny jednej z najstarszych w całym regionie moskiewskim.

Możliwe było prześledzić historię i wygląd tytule, która rozwinęła się od nazwy miejscowej rzeki, a słowo „umiera”, czyli sposób zwieńczona Novgorod, przewoził przez rzekę do sądu Voloshnyu. Skromny miasto Portage szybko zamienia się ważnym centrum handlowym w regionie. Że przeniósł mu kupców podróżujących z Moskwy do Riazań ziemi iz powrotem.

Do tej pory zabytków Volokolamsk masowo odwiedzanych przez turystów. Kredyt na to nie tylko historia, ale również niesamowite położenie. Położony na wzgórzach miasta i jego licznych przedmieściach mają reputację bezpiecznego ekologicznie okolicy, więc wielu mieszkańców stolicy próbują tu podczas świąt lub wakacji letnich, ale integralną częścią krajobrazu dawna przytulny dom górski.

Volokolamsk. Atrakcje. zabytki architektury

Położenie geograficzne specjalnej miasta, i dlatego jest bardzo specyficzną strukturę. Obszar Volokolamsk – kilka wzgórza oddzielone wąwozy strumieni. W centrum znajduje się na wzgórzu tzw ziemnych Kreml Zmartwychwstania katedrze 15 wieku. Kościół jest otoczony ze wszystkich stron przez małe jedno- lub dwupiętrowych budynków w stylu klasycznym 19 wieku.

Złapany w tym miejscu można odwiedzić i drugi ważny miejscowy punkt orientacyjny w Moskwie stylu barokowym – zbudowany pod koniec 17 wieku kościół wstawiennictwem. W 16 wieku we wschodniej części miasta, to jest znana daleko poza granicami naszego kraju Vozmitsky klasztoru, ale do tej pory udało się zachować tylko skromny kościół Narodzenia NMP.

Moskwa … Atrakcje him ostatnio faktycznie stale w centrum uwagi zwiększonego zainteresowania ze strony turystów. A jeden z nich jest uważana za najważniejsze aspekty Joseph-Volokolamsk klasztoru, znajduje się 18 km od Volokolamsk. Co jest tak interesujący? Chodzi o to, że może słusznie uznać za jeden z najbogatszych w Rosji instytucji kościelnych 16 wieku.

Volokolamsk. Atrakcje. pomniki przyrody

Podróżni, którzy są zmęczeni zgiełku stolicy, na pewno przypadnie do gustu przytulnych uliczek i zacienionych placach miasta. Jednak utrzymywał przez dłuższy czas (z wyjątkiem, gdy turyści pochodzą z powodów czysto religijnych) nie jest konieczne.

Po zapoznaniu się z centrum, turyści powinni udać się na przedmieściach, a mianowicie na pobliskim osiedlu zwanym Yaropolets lub na terytorium NMP Klasztoru. Tutaj można siedzieć na ławkach w parku, piknik, cieszyć się naturą i obejrzeć wiele ptaków i owadów.