159 Shares 9593 views

Najlepsze posesje dla fotografowania w naturze. Photosession w naturze: pomysły i oryginalne obrazy

Photosession w naturze – rodzaj strzelaniny, który ma do przejawienia kreatywności i wyobraźni. Robiąc ankietę na ulicy, która nie ogranicza się tylko do przestrzeni i wnętrza, fotograf otwiera tysiąc nowych miejsc i możliwości, różnych pozach i nowych tematów. Natura otwiera przed autorką wiele unikalnych miejsc i jasnych barw, co pozwala na niemal dowolny pomysł.

Cechy fotografii w naturze

Fotografowanie w naturalnych środowiskach tworzy wyjątkową atmosferę łatwości, która jest tak ważna dla małych dzieci i osób wolnych formatów. Ta sesja zdjęciowa jest przeznaczona dla wszystkich, od niemowląt po osoby starsze. Różne pomysły i postacie dla fotografii w naturze mogą się różnić, niezależnie od wieku i pozycji. Często zarezerwowana jest na różne uroczystości, spacery weselne, imprezy dla dzieci i urodziny, rocznice, pikniki i romantyczne spotkania. Nietypowym prezentem na wakacje może być sesja zdjęciowa w naturze. Pomysły i oryginalne obrazy pozostaną w pamięci przez długi czas, spodobając się znakom na zdjęciach podczas każdego oglądania.

Lokalizacja

Lokalizacja badania powinna być zaplanowana z wyprzedzeniem, która zależy bezpośrednio od pory roku. Każdy sezon ma swoje specjalne uroki i urok. Na przykład jeśli jesienią lub latem możesz stworzyć unikalne zdjęcie w lesie, to zimą wydaje się trudne ze względu na dużą ilość śniegu i trudny ruch wzdłuż ścieżek leśnych. Jednak zimą można zrobić doskonałe zdjęcia na lodzie mrożonych rzek i jezior, których latem nie da się osiągnąć. Miejsce pracy może być absolutnie dowolnym miejscem, w tym parkami, w których kwitną drzewa, pola, morze, jeziora i góry.

Funkcje fotografowania w zależności od pory roku

Jeśli proces tworzenia zdjęć odbywał się w okresie zimy, należy chwytać każdą chwilę, skupić się na naturze i otoczeniu pokrytym śniegiem. Dzięki naturalnej bieli śnieg może ukryć wszystkie braki terenu, ukryć błoto, kurz i gruzu. Fotografowanie zimowe umożliwia tworzenie żywych obrazów, w tym ramek, w których bohaterowie leżą w śniegu, rzucają i jedzą lodowce. Wiosną, kwitnące kwiaty i kwiaty umożliwiają tworzenie bogatych i świeżych zdjęć. Zrobić niezapomniane zdjęcia na tle morza lub innej przestrzeni wodnej umożliwia fotografowanie w naturze latem. Pozycje i zdjęcia na plaży zawsze okazują się wyjątkowe i wyjątkowe. Deszcz i czerwone i żółte kolory jesieni nadają fotografii szczególny rodzaj i smak, dzięki czemu autor może stworzyć niezwykle piękną historię. Zdjęcia na tle burz i burzliwego błyskawica fascynują widokami i są pamiętane za ich urzekające. Musisz skupić się na naturze i wybrać właściwą postawę. Fotomnazy kobiet w ciąży w przyrodzie – doskonała okazja do odosobnienia i rekreacji całej rodziny. W rezultacie uzyskasz unikalne zdjęcia.

Co nosić podczas sesji zdjęciowej?

Wstępnie trzeba przemyśleć obrazy i pozować do zdjęć w naturze. Należy zwrócić uwagę na kostiumy i ubrania, w których odbywa się strzelanie. W zależności od pory roku można korzystać z szafy i wiele rzeczy. Najważniejsze jest to, że zawsze istnieje wybór pod ręką. W procesie fotografowania specjalne aplikacje można znaleźć w jasnych i bogatych kolorach ubrań i dekoracji, kontrastując z naturą: czarną i czerwoną, pomarańczową i zieloną, purpurową, żółtą, białą i jasnobrązową.

Jak prawidłowo umieścić w ramce?

Niezależnie od faktu, że stwarzane dla fotografowania w naturze różnią się od miejsca i celu strzelania, ubrania, upominki i nastrój, zasady stwarzania pozory pozostają niezmienione.

  1. Należy unikać zgięcia i plecy. Można to osiągnąć, umieszczając jedną nogę tak, aby wspierała kręgosłup.
  2. Wszystkie ułożenia powinny być wygodne.
  3. Łopatki i buty nie powinny być skierowane w jednym kierunku. Doprowadzi to do dodania dodatkowych dodatkowych kilogramów w ramce.
  4. W trakcie pozowania należy przestrzegać asymetrii. Na przykład, jeśli jedna noga jest prosta, druga musi być nieco wygięta, co powoduje efekt relaksacji i komfortu.
  5. Relaks i spokój podczas stwarzania są kluczem do udanej i skutecznej ramy.
  6. Jeśli chcesz zrobić zdjęcie, na którym znajdują się dłonie w pobliżu twarzy, upewnij się, że palce są wolne od stresu.

Naturalna pozycja obejmuje podstawowe podstawy do zdjęć. Wolność, lekkość i naturalność są głównymi elementami tworzenia udanego zdjęcia.

Stwarzając na tle natury

Proces budowania kompozycji ramy w naturze zaczyna się od wyboru miejsca. Istnieje wiele odmian pozycji i produkcji wyrażających nastrój, charakter i zachowanie modelu. Są zarówno proste stwenki do zdjęć w przyrodzie, jak i złożonych, w tym różnych etapów, sztuczek i efektów specjalnych.

Sukces w przekazywaniu piękna otaczającej przyrody jest postawą stojącą. Tutaj główny nacisk położony jest na dekoracje, rozprzestrzenianie się drzew i powodzi rzecznych. W przypadku bohaterów zdjęcie ma drugą rolę, na przykład natura zajmuje 70% ramki, a model umieszczony w środku lub na boku wypełnia tylko 30%.

Jeśli planujesz robić zdjęcie na polu zimowym lub w lesie rozrzuconym jesiennymi liśćmi, a ty musisz przekazać stan smutku lub smutku – najlepsza postawa jest o połowę zwrócona na fotografa i ręce złożone na klatce piersiowej. Twarz może być przechylona do piersi, oczy lekko otwarte i spoglądają w dół lub tuż nad poziomem horyzontu.

Pozycja, gdy model znajduje się w pobliżu jakiegokolwiek obiektu, umożliwia osiągnięcie łatwości. Technika wykonania jest prosta: trzeba polegać na obiekcie stojącym, w roli, w której mogą działać drzewa, słupy lub skały. Nogi są przekreślone w tym samym czasie, jedna ręka leży na biodrze, druga – zrelaksowany. Latem i wiosną emocje są pozytywne i wyraźne. W tym przypadku zdjęcia z trawą, zielenią i kwiatami są dobre. Na przykład można siedzieć wygodnie na boisku, podnieść trawę, aby nie zamykać modelu, i podnieść garść kwiatów. Pleciony wieniec i łagodny uśmiech na takim zdjęciu nie pozostawiają obojętnego konesera fotografii.

W przypadku, gdy konieczne jest podkreślenie osoby, postawy o charakterze portretowym są najczęściej używane. Pamiętaj, aby trochę odłożyć na bok lub podnieść głowę, a nie bezpośrednio patrzeć w obiektyw. Stanowisko z lekkim pochyleniem do przodu zawsze wizualnie czyni tę figurę bardziej miękką i szczuplejszą. Siedząc, ręce mogą być złożone na kolanach, a włosy można składać na jedną stronę. Istnieje również sposób, aby utworzyć ramkę od tyłu – głowa i pas są na pół obrotu od fotografa. Widok skierowany na odległość daje obraz tajemnicy.

Jak uniknąć błędów w pozowaniu?

Wybierając poses do zdjęć w przyrodzie, należy zwrócić uwagę, aby były proste i łatwe do wykonania. Aby uniknąć cieni, należy zachować słońce, jasno oświetlające otwartą przestrzeń. Często uśmiechy w ramce wyglądają na tępe i sztuczne. Aby tego uniknąć, model powinien pamiętać o szczęśliwych i radosnych momentach życia. Ta metoda pozwala na stworzenie szczerej i bezproblemowej radości. Te wskazówki pomogą uniknąć wielu nieprzewidzianych sytuacji i zepsutych kadr.

Podsumowując, warto zauważyć, że fotografowanie w naturze jest magazynem pomysłów i nowych obrazów. Najważniejsza rzecz – właściwy wybór miejsca i stanowiska do fotografii.