798 Shares 7002 views

Dieta na zapalenie pęcherzyka żółciowego: Co jest ważne, aby wiedzieć?

Każda osoba powinna bardzo dbać o swoje zdrowie. A jeśli nie mieli szczęścia do zarobienia chorób, takich jak zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie trzustki i inni., Ale przynajmniej wtedy konieczne do zrobienia, co jest konieczne w celu złagodzenia skutków. Kiedy widzisz te problemy, lub po leczeniu chirurgicznym osoby muszą przestrzegać pewnej diety. Ale zanim zorientować się, jaki rodzaj diety pęcherzyka żółciowego muszą być przestrzegane, powinno być jasne, jaki rodzaj choroby.

Zapalenie pęcherzyka żółciowego – jest zapalenie pęcherzyka żółciowego. Może on mieć charakter ostry lub przewlekły, lub calculous acalculous. Przyczyną zapalenia pęcherzyka żółciowego jest najczęściej zakażenie. Wnika w pęcherzyku żółciowym na trzy sposoby: .. Hematogenically, czyli krwioobiegu lub lymphogenous rosnącym ścieżki: z jelita. leczenie zapalenie pęcherzyka żółciowego mogą być zarówno zachowawcze i chirurgiczne. Leczenie zachowawcze obejmuje zwalczanie stanów zapalnych, jak również zastój żółci. Leczenie chirurgiczne polega cholecystektomii – usunięcie pęcherzyka żółciowego. Pomimo wybranego leczenia, pacjent musi przylegać do określonej diety życiu, zwłaszcza po operacji.

Tak, zasłużyłaś zapalenie pęcherzyka żółciowego. Zasilanie w tym przypadku, trzeba surowo. Zobaczmy, jak to zrobić. Dieta na zapalenie pęcherzyka żółciowego, który jest do przestrzegania, odpowiada tabeli №5, który w tym patologii i przepisać. Tabela ta przyczynia się do normalizacji czynności jelit i wątroby, działa pobudzająco na przewodzie żółciowym. Dobre odżywianie jest bardzo ważne, więc dieta z pęcherzyka żółciowego, odpowiadająca piątej stole, doskonale łączy w sobie wszystkie niezbędne składniki. Jest to przykład pożądanych kombinacji białek, tłuszczy i węglowodanów. Jedzenie w nieobecności pęcherzyka należy w podzielonych porcjach. Wynika to z faktu, że funkcja zbiornika wykonanego żółci pęcherzyka żółciowego, a teraz ten zbiornik. Odebrany żywność nie powinna być zbyt gorąca lub zimna, i powinny zostać usunięte smażone.

Teraz bliżej przyjrzeć się produktów. Głównym elementem niemal każdego posiłku jest chleb. Jest oczywiście możliwe, ale nie wszystkie. Jest to najlepiej żyta lub pszenicy, nie dzisiaj, ale wczoraj. Wszyscy mięso miłość, więc nie bój się, co powinien dać się całkowicie. Należy wybierać odmiany o niskiej zawartości tłuszczu, szczególnie użyteczne są królik, wołowina, chude szynki, kurczaka. I trzeba zapomnieć o wszystkich mięs. Podobna sytuacja jest z rybą: można oprzeć tylko typy. Tłuszcz, wędzenie, solenie należy unikać. Ponadto konieczne jest, aby zapomnieć o żywność w puszkach, a nie tylko ryby, ale także mięsa. Jajka jest możliwe, ale nie bardzo. Jest to szczególnie ważne, ponieważ posiadają one żółtka efekt żółciopędny. Z nabiału prawie nie pojawiają się problemy, ponieważ można jeść i mleko i jogurt i Rjażenka i śmietanę. Ponadto, mają nawet jeść. Ale należy zachować ostrożność z serem: jeść tylko kwaśny. O tłuszczowych krem jest również lepiej zapomnieć. Teraz owoc. Zapomnij o „kwaśny”. Wszystko inne jest całkiem możliwe, i to nie tylko w postaci świeżej, ale również jako kisiel, galaretka, mus, kompot, itd. Innym ważnym punktem, który warto zwrócić uwagę. – Napoje. Kakao, kawy i napojów gazowanych nie powinny być spożywane. Ale od słabej herbaty z cytryną, nie można odmówić. Uspokajająco na dróg żółciowych ma wywar z biodra róży.

Właściwa dieta jest bardzo ważna w pęcherzyka żółciowego. W przypadku leczenia zachowawczego będzie chronić przed nawrotem choroby. Jeśli chodzi o leczenie chirurgiczne, dieta jest absolutnie konieczne, aby nie spowodować poważniejsze problemy z organizmu.