563 Shares 9616 views

Jak czyścić komputer: instrukcje krok po kroku

Każdy system operacyjny Windows jako jego pracy gromadzi się duża ilość zanieczyszczeń. Należą do nich pliki tmp, wpisy rejestru utworzone przez program, ale nie używany, dzienniki, dzienniki, miejsc pamięci podręcznej. Wszystko to przyczynia się do zmniejszenia szybkości komputera. Ten artykuł dostarczy informacji na temat czyszczenia komputera przed kurzem, przyspiesza czas reakcji aplikacji sprawiają, że praca jest bardziej komfortowa z OS.

Jeśli nie wykonywać tych czynności w sposób regularny, aby spowolnić prędkość otwierania menu kontekstowych, foldery, uruchamianych programów. Wolne miejsce na dysku twardym zostaną zachowane, aby zmniejszyć, w wyniku zamrożenia lub nawet niemożność uruchomienia systemu operacyjnego.

Wbudowane narzędzia systemu Windows

Rozpocząć opowieść o programach, które można czyścić komputer, powinno być z wbudowanym użyteczności. To działa mniej skutecznie niż produkty innych firm. Na to warto zwrócić uwagę na użytkowników, którzy rzadko korzystają z komputera, jak również tych, którzy nie mają żadnych praw lub instalowania oprogramowania. Domyślnie narzędzie zawarte w nowoczesnych wersjach systemu Windows. W celu uruchomienia go na dowolnym systemie operacyjnym, wystarczy w polu okno „Uruchom” wpisz „cleanmgr” linię. Teraz wystarczy kliknąć na „OK”. Na wyświetlaczu pojawi się okno główne narzędzia. W nim trzeba wskazać, które części programu będzie nadal działać.

Analiza HDD zajmie kilka minut. Na jego szybkość zależy od wielkości dysku twardego, odsetek defragmentacji, czas, który upłynął od czasu ostatniego podobnej operacji. Po zakończeniu skanowania, narzędzie dostarcza raport powierzchowne i poprosi o wybranie grupy plików do usunięcia. Obok każdego elementu jest pole wyboru, lecz przeciwnie, jest napisane liczbę megabajtów zajętych przez informacje.

Do czyszczenia komputera, zaznacz pola wyboru obok nazw wszystkich grup. Kliknij „OK” i potwierdzić swój zamiar. Aby usunąć wiele niepotrzebnych informacji z partycji HDD w oknie głównym narzędzia, trzeba kliknąć na „Oczyść pliki systemowe”. Stosując metodę opisaną powyżej, będzie musiał wydać nie więcej niż 10 minut, aby wykonać wszystkie czynności. Jak wcześniej wspomniano, standardowych narzędzi systemu Windows, co oznacza, że w skanerze nie znaleziono żadnych szczątków.

Produkty innych firm

Jednym z najbardziej popularnych programów do optymalizacji komputera – CCleaner. Wielu użytkowników preferuje go do niej, jak do czyszczenia pamięci komputera za pomocą tego narzędzia może być tylko kilka kliknięć. Interfejs aplikacji jest tak proste i jednoznaczne, więc nawet niedoświadczeni użytkownicy nie będą musieli przestudiować podręcznik.

instalacja

CCleaner – całkowicie darmowy produkt, więc należy go pobrać tylko z oficjalnego źródła. Poza tym jest w stanie uzyskać najnowszą wersję narzędzia, będziesz wiedzieć dokładnie, czego się nie zarazić swoją wirusa PC. Program nie wymaga instalacji, zanim czyszczenia komputera. Okna po uruchomieniu instalatora będzie ostrzegać użytkownika o zagrożeniach związanych z plików wykonywalnych pobranych z sieci globalnej. Podjąć następujące kroki:

  1. Wybierz „Tak”.
  2. Pojawi się okno. W nim trzeba wybrać język w obsłudze interfejs, który jest korzystny.
  3. Po kliknięciu na słowach „Dalej”, użytkownik staje się dostępny zadana. Wszystkie parametry będą widoczne dla każdego użytkownika, który nigdy nie zainstalowano programu w systemie Windows.
  4. Teraz wystarczy kliknąć na słowach „Install” i czekać na zakończenie procesu. Instalacja jest szybka. To trwa minutę lub dwie.

Jak czyścić komputer: Usuwanie dokumentów tymczasowych

„Czyszczenie” napis jest w głównym oknie programu. Po kliknięciu na niego narzędzie wykona analizę, której funkcja jest podobna do wbudowanego organizowany przez instrument. Wykresy po lewej wymieniono nazwy grup plików, które następnie zostaną usunięte. Niektóre z nich są zaznaczone domyślnie. Ustaw haczykiem niepotrzebnych plików. Kliknij na etykiecie „Analyze” i czekać na zgłoszenia będą zbierać dane. W momencie zakończenia funkcji wpływa na głośność systemu odpadowego.

Po zakończeniu skanowania, pojawi się okno ze szczegółowym raportem. Będzie to możliwe, aby zobaczyć lokalizację wszystkich usuniętych dokumentów i oddalił ilości danych. Do czyszczenia komputera, należy kliknąć na odpowiedni przycisk. Ważne dla plików nie zostaną usunięte system operacyjny. Jednakże, jeśli nie chcesz, aby pozbyć się historii przeglądarki lub kłód o błędach systemu Windows, należy najpierw zbadać uważnie raport i zobaczyć nazwy grup, oznaczonych flagami.

rejestr

Ogólną szybkość komputera jest tylko nieznacznie zależy od śmieci w rejestrze. Jednak bałagan w niej negatywnie wpływa na stabilność konkretnych programów. Czyste przekroje i nagrywania, gdy funkcja użyteczności normalnie, nagle zaczęły się niepowodzeniem. Jeśli nie można zainstalować nowych aplikacji ze względu na błędy w procesie instalacji, ma sens robić optymalizacji rejestru:

  • Kliknij na ikonę z napisem „Rejestracja” w lewym bloku programu.
  • Nie wyczyść pola wyboru, kliknij przycisk „Szukaj”.
  • Narzędzie rozpocznie skanowanie, które będą trwać przez kilka minut.
  • Po jego zakończeniu, kliknij „Edytuj”.
  • CCleaner oferuje do tworzenia kopii zapasowych danych, które są następnie wymazać.
  • Po wybraniu na wyświetlaczu pojawi się okno ze szczegółowymi informacjami na temat usuniętych partycji i kluczy. W nim jest przycisk „Fix”, który i nacisnąć przycisk.

usługa

Narzędzie „Usługa” CCleaner oferuje użytkownikowi szereg narzędzi do manipulowania ustawień systemu operacyjnego, zainstalowanych aplikacji, partycji dysku twardego. Główne cechy sekcji, na które należy zwrócić uwagę – to jest instalacja oprogramowania i zarządzania wpisami startowych.

Obejmuje to aplikacje, które są uruchamiane wraz z systemem Windows, lub gdy użytkownik loguje się. Ze zbędnych lub rzadko używanych programów startowych powinny być czyszczone. Przyspieszyć swój komputer za pomocą tej metody jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces, jednak czas uruchamiania systemu operacyjnego zostanie znacznie zmniejszona. Funkcja dezinstalacji aplikacji jest całkowicie analogiczne do standardowego narzędzia Windows. Korzyści CCleaner – większą widoczność i szybki dostęp do funkcji.

Revo Uninstaller

Revo Uninstaller jest inna od większości programów mających na celu usunięcie zanieczyszczeń z dysku twardego komputera. Jeśli większość użyteczności kasuje dane już zgromadzone, Revo Uninstaller zmaga się z jednym z bałaganu powodów PC – usunięcie niewłaściwego oprogramowania. Podczas jego pracy, aplikacja monitoruje aktywność programów pamięta, które pliki zostały utworzone, gdy każda osoba, która dane zapisane w rejestrze i nie zmienił.

Usuwanie programu z Revo Uninstaller, użytkownik może być w 100% pewien, że komputer ma gruzu pozostaje z nim związane. zainstalowany sprzęt Narzędzia do rozważenia zastosowania również odinstalowane, nie pozostawiając ogonki. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu zintegrowanego systemu kompleksowej analizy. Użytkownik może po prostu kliknij na pozycję „Odinstaluj”, a następnie wybrać opcję skanowania spełnia wszystkie napisy. Każdy, kto lubi pełne programy kontroli zbada szczegółowy raport. Rejestruje całą drogę do plików i ustawień rejestru, które zostaną usunięte.

wniosek

Pamiętaj, raz nie wystarczy, aby oczyścić komputer. „Windose” każda wersja wymaga regularnej usługi. Im więcej programów zainstalowanych w systemie operacyjnym, tym bardziej praca jest wykonywana na komputerze, tym mniejsza powinna być częstotliwość konserwacji.