650 Shares 5224 views

Podstawowe urządzenie komputerowe

Analitycy twierdzą, że wkrótce zwykłe komputery osobiste znikają, ustępując ich kompaktowe odpowiedniki – laptopy. Rzeczywiście, trendy są dokładnie tak, jak wcześniej, bo jeśli jedna z zalet pełnoprawnym jednostki systemowej przed komputerem przenośnym jest wyższy poziom wydajności, ale teraz, wraz z nadejściem „cienki” procesów technologicznych, stało się mniej zauważalne. Nie jest niczym nowym czterordzeniowe procesory w komputerach przenośnych i graficzną wydajność. Pozostałą wadą – brak rozmiarów ekranu może być łatwo pokonany przez podłączenie zewnętrznego monitora. W tym przypadku, jeśli trzeba wiedzieć podstawowych urządzeń komputerowych? Tak! Chociaż technika komputerowa rzeczy się zmieniają, podstawowe składniki pozostają takie same zarówno w laptopach, tabletach, netbookach i komputerach osobistych.

Więc, co jest w jednostce systemowej? Przede wszystkim – w tym przypadku. Oczywiście, można złożyć komputer na polach, ale do stałego użytkowania jest mało prawdopodobne, aby być użyteczna i nadaje się tylko do testów. Obudowa jest często sprzedawane z preinstalowanym zasilania, ale nie jest to regułą. Użytkownik może w każdej chwili wymienić zasilacz do innego modelu – na przykład, siły wyższej lub z cichą pracą.

Podstawowe urządzenie komputerowe – płyta główna, procesor, moduły pamięci, karty graficznej i trwałe przechowywanie informacji. Nie możemy powiedzieć, że wszystkie konieczne. Aby naprawdę niezbędny obejmują tylko trzy pierwsze. To nie zawsze jest oczywiste, więc niech nas w tym momencie w sposób bardziej szczegółowy.

Wszystkie nowoczesne BIOS płyty główne mają pozycję, która umożliwia uruchomienie systemu zdalnie poprzez interfejs LAN. Tak, to jest możliwe do zrobienia bez dysku twardego lub pamięci flash z systemem operacyjnym.

Również podstawowe urządzenia komputerowe mogą łatwo „stracić” karty graficznej. Na przykład zdalnie zarządzanych serwerów może się obejść bez niego (główny problem – aby zmusić komputer jest włączony).

Z tego samego powodu, Komputer części obwodowej, z wyjątkiem zasilacza może być całkowicie nieobecne.

Ale, oczywiście, jest raczej wyjątkiem niż regułą. Te przykłady wskazują na fakt, że głównym jednostka komputerowa – jest to zasilacz, płyta główna, procesor i pamięć RAM.

Zasilacz konwertuje napięcia zasilającego AC stałej poprzez zmianę wartości bieżącej. Dla takiego przekształcenia stosowane są transformatory impulsu.

Płyta główna – jest to jeden z najważniejszych elementów każdego komputera. Jej zadaniem jest skojarzyć wszystkie elementy wewnętrzne razem, podobnie jak system nerwowy organizmu człowieka. Istnieje również przewodowy baterie kodek audio Chip CPU i interfejsy sieciowe.

Procesor – jest największym chip, który wykonuje obliczenia matematyczne. Programy są instrukcje, które są wykonywane przez procesor jest. Zainstalowane w specjalnym gnieździe na płycie głównej, a następnie stała tam. Może być zastąpiony nowszym modelem przy jednoczesnym zachowaniu kompatybilności.

Moduł pamięci RAM zawiera tekstolitowy mikroukładu nielutowanych na prostokątnej płytki z dwoma rzędami ślizgowych. Łączy się on z płytą główną przez odpowiednie złącze. Wszystkie pośrednie wyniki obliczeń wykonywanych przez procesor jest przechowywany w pamięci, więc nie może już działać bez komputera.

Dysk twardy jest rodzajem repozytorium dla wszystkich cyfrowych danych – pliki programu. Jeśli zasilanie jest wyłączone zawartość pamięci jest tracona, wszystko jest rejestrowane są przechowywane.

Karta wideo – to urządzenie, które przetwarza sygnały elektroniczne z komputera w postaci czytelnej dla człowieka obraz na ekranie monitora. Ponadto, ze względu na fakt, że stosowanie trójwymiarowy są przetwarzane go na mapie posiada dedykowany procesor, moc obliczeniową, która już dawno przewyższyła procesorów.