140 Shares 4793 views

Wymiana oleju w polu w „Kalina”: krok po kroku instrukcje, urządzenia i zaleceń

„Lada Kalina” – bardzo częstym samochodów w Rosji. Lubi duże zapotrzebowanie ze względu na jego niski koszt i łatwość konserwacji. Wiele usługa ta maszyna własnymi rękami. Zazwyczaj kierowcy zwrócić uwagę na silnik, zmieniając go w oleju, filtrów, świec i innych szczegółów. Ale o CPR wiele osób zapomina. Wymiana oleju w skrzynce „Łada Kalina” – obowiązkowy środek utrzymania. Na nim każdy powinien znać. Więc przyjrzyjmy się jak wygląda procedura jest zrobione i jaki rodzaj oleju wlać do PPC.

cecha

Na „Łada Kalina” wykorzystuje klasyczne mechaników pięciu prędkości. To pole bierze swoją historię od czasów „dziewiątki”. Niedawno „AvtoVAZ” wydała nowy box VAZ-2180 w wydaniu kablowej. Transmisja przeszła wiele zmian, ale zasada pozostaje ta sama smarowanie. Tak więc, na patelni wypełniona kilka litrów płynu transmisyjnego. To nie jest rozpylany lub pompa pompuje. Smarowania występuje naturalnie – gdy obraca się w tej kąpieli olejowej przekładni zanurzeniowego pośredniej i innych wałów. To zapewnia smarowanie elementów tocznych. Wielu nie wie, ale to nie jest tylko funkcją oleju. Dodatkowo środki smarne, oraz zapewnia rozpraszanie ciepła. Dlatego pole niski poziom cieczy szybko przegrzewa. biegi Sami sucho, dlatego istnieje znaczna ilość produkcji. Następnie, zbiera się w tym oleju. W miarę upływu czasu, jego ilość rośnie, a ciecz staje się bardzo ciemny odcień. Dlatego trzeba regularnie sprawdzać poziom oleju w skrzyni. Aby to zrobić w „Kalina” posiada specjalną sondę. Producent nie zaleca eksploatować samochód, jeśli poziom oleju jest poniżej średniej.

o portalu

Przekładnie przepisy wymiany oleju różni się zasadniczo z silnika. Producent zaleca zmianę „transmissionku” każdy 75.000 kilometrów. Ale doświadczeni kierowcy zalecane, aby zmniejszyć tę liczbę do 60, a gdy samochód był nowy, lub nawet do 30 tysięcy kilometrów. Dlaczego tak? Nowe pozycje w trakcie docierania do tworzą małe żetony. Jej obecność w oleju niepożądane. Dlatego takie smarowanie jest konieczne jak najszybciej wymienić. Ponadto, podczas pracy oleju będą narażone na różne zmiany temperatury. Rozwijanie spadek, ale to nie znaczy, że po 30 tysięcy kilometrów zatrzymuje się całkowicie. Sama fabryka oleju nie mają dobrej jakości. Dlatego, aby utrzymać transmisję nienaruszone, wymiana oleju w skrzyni biegów „Lada Kalina” muszą być przeprowadzane nie rzadziej niż co 60 tysięcy kilometrów.

Co kupić?

Teraz na półkach można znaleźć najróżniejsze produkty. Ekspertów zaleca stosowanie oleju o lepkości 70W80 na 80W85. Jeśli chodzi o producentów, dobrym wydaniu oleju:

  • „Rosnieft”.
  • "Lukoil".
  • "Shell".

Również wiele pozytywnych opinii od spółki zbiera produkt Zic.

Narzędzia i materiały

Aby wymienić olej w skrzyni biegów, „Kalina” 2. i 1. generacji jest udany, musimy przygotować:

  • Klucza 17 (lub z głowicą zapadkowego).
  • Jack.
  • Pusty zbiornik lub inny pojemnik do drenażu górniczego. Ważne jest to, że jest szeroka i płaska, albo nie wejść pod dnem. Można wyciąć boczną pojemnika z olejem silnikowym i umieścić go pod korkiem spustowym. Luz „Kalina” pozwala to zrobić.
  • Konewka. Pożądane jest, aby wydłużyć jak pudełko z otworem do napełniania jest bardzo głęboka. Dla wygodnego Bay, użyj odpowiedniej średnicy węża. Istotne jest to, że powinien on być nie mniejsza niż 30 centymetrów.

Pierwsze kroki

Tak, jak jest wymiana oleju w skrzyni biegów, „Kalina”? Przed rozpoczęciem pracy, konieczne jest rozgrzanie punktu kontrolnego. Szczególnie należy zrobić, jeśli zimno ulica. Olej transmisji jest bardzo lepka, w temperaturze poniżej zera i może odebrać galaretowatą formy. Oprócz polu ogrzewanym szybko spuścić płyn odpadami.

Następnie wziąć podnośnik i podnieść pojazd. Od „Kalina” w naszym przednim napędem, włożyć do gniazda w lewym przednim kole (box właśnie idzie w tym kierunku). Następnie za pomocą przycisków 17, aby odkręcić korek spustowy. Uważają, że jest bardzo prosty – jest na dolnej krawędzi PPC. Dla własnej ochrony klapą wyświetlane. Następnie zastąpić pusty pojemnik i poczekać aż biegów scali cały olej. Ale nawet przy oknie ogrzewanym trzeba czekać bardzo długo – co najmniej 20 minut. Jak dalej produkowane wymiany oleju w skrzyni w „Kalina”?

Po tym kluczem wtyczką rogal zmusić rękę (nie przesadzaj, w przeciwnym razie następnym razem nie odkręcić). Otwórz maskę i znaleźć otwór wlewu. Jako takie, w szyjce „Kalina” jest – muszą przelać przez sondę. Dlatego, wąż, które wydłużyło podlewania może być cienka. Tak, że olej nie wycieka, można zwinąć w pośpiechu taśmę połączeniową lub „fumkoy”. Następnie wlać cieczy w całości. Kładziemy sondę w miejscu. W tej wymianie oleju w polu „Kalina” Transmisja zakończona. Teraz można rozpocząć codzienną pracę. W oknie nie ma filtry mechaniczne, więc jego obsługa ogranicza się jedynie do wymiany oleju.

Wymiana oleju w polu w „Kalina”: jak wlać?

Na „Kalina” jest używany w instrukcji 5-biegowa. Producent zaleca, aby wypełnić 3,100 gramów masła. Ale kierowców zaleca się wlać 100-200 gramów więcej. Więc wyeliminować szumy tła i szum w oknie do prędkości wału (szczególnie piąty bieg).

zdrowa rada

Jak już wspomniano, olej przekładniowy jest bardzo lepki. Nawet na gorąco, trudno wychodzi z pudełka. Dlatego też część cieczy, która pozostaje w ściankach zasobnika, a na wszystkie koła zębate wałów. Eksperci zalecają, aby rzucić trochę płynu przed wymianą. Aby to zrobić, należy wypełnić pole do 100-150 gramów masła, nie przędzenia korki i czekać, aż wyjdzie z dołka. Wiele osób jest zaskoczony WYNIK: Okno zostało wypełnione czystym płynem transmisyjnym, a czarny szlam wyszedł po kilku sekundach. W ten sposób możemy zmaksymalizować PPC oczyścić stary smar. Jest to szczególnie przydatne, gdy przekazywanie produktu innego producenta i inną lepkość.

wniosek

Więc zorientowali się, jak produkować wymiana oleju w polu w „Kalina”. Jak widać, operacja może być wykonana samodzielnie, własnymi rękami. Najtrudniej – aby złożyć adapter do podlewania. Procedura wymiany oleju w skrzyni w „Kalina” w czasie krótszym niż 40 minut. I to jest podane, że przez połowę czasu trzeba spuścić stary płyn.