786 Shares 5959 views

Kto to jest i co pisze Richard Pipes?

Rodziny żydowsko-polskiego po zakończeniu I wojny światowej urodził się słynny amerykański historyk, znawca historii ZSRR i Rosji Richard Payps. Wraz z pojawieniem się hitlerowców Rury z wielkim trudem uciekł z okupowanej Polski i pominięciem wielu krajach, w tym „chernorubashechnuyu” Mussolini Włochy były wreszcie w Stanach Zjednoczonych, w stanie Ohio. Richard Pipes nauczył się go w szkole i zaczął służyć w amerykańskim samolocie, co zaowocowało nabyciem obywatelstwa tego kraju. W wojnie, dostałam dobre szkolenie jako tłumacz z języka rosyjskiego.

świat

Po demobilizacji Richard Pipes żonaty i ukończył Harvard University, gdzie studiował u słynnego filozofa, specjalista europejskiej myśli historycznej Crane Brinton, udowodnionej najlepszej strony we współczesnej nauce i wychował wielu znanych w całym kraju figur społecznych i politycznych.

Rury obliczu pracę doktorską w 1950 roku, a następnie pracuje w natywnej Uniwersytetu Harvarda. Już w 1963 roku został profesor Richard Pipes, w 1968 roku – dyrektor Centrum Badań rosyjskiej na Uniwersytecie Harvarda, a w 1973 roku wyjechał do pracy na rzecz praw główny doradca naukowy w Instytucie studiów rosyjskich na Uniwersytecie Steenforda.

„Zespół B”

Zespół B jest bardzo różni się od „Drużyna A”, w dużej mierze z faktu, że większość z nich miała służyć jako przeciwwaga dla przygotowania opinii publicznej. W „Drużyna A” specjalistów pracujących wyłącznie pojedynczy kontroli – analityków CIA, podczas gdy zespół, do którego wstąpił w 1976 Rury, został obsadzony przez ekspertów cywilnych i wojskowych emerytów.

Jednak oba zespoły zostały stworzone z myślą o ocenie szefa CIA z zagrożeniem ze Związku Radzieckiego Zjednoczonych. dyrektor CIA, w tym czasie był Dzhordzh Bush. Od 1981 roku, liczne kwestie Krajowa Rada Bezpieczeństwa polityki USA Nauki Ronald Reagan i Richard Pipes zaangażowany. Departament Stanu, więc przez kilka lat pozostawał główny obszar roboczy pisarza politycznego. Jest z rur doprowadzających i kolegami pierwsze cegły zostały wyjęte z terenów, na których rząd ZSRR stał przy użyciu specjalnie opracowanych strategii politycznych.

już

Zarówno przed, jak i po zniszczeniu amerykańskiego politologa ZSRR wśród wielu często w naszym kraju, pomagając zniszczyć go od wewnątrz około 1958 roku. Obecnie jest członkiem amerykańskiej komisji zajmującej się pokoju w Czeczenii, gdzie, według niego, ułatwienia rozstrzygania konfliktów. Równolegle, nadal badać historię Rosji i wielu rosyjskich oburzeniem przeczytać coś o tym, co pisze Richard Pipes.

Jego wielki artykuł okresowo oraz w Rosji. Ponadto, aktywnie współpracować z dobrze znanym swojego sprzeciwu i, szczerze mówiąc, wywrotowa działalność dla kraju – Szkoły Nauk Politycznych w Moskwie – Richard Pipes stale przybywa do kraju z wykładami. Uczestniczy w wielu klubach dyskusyjnych, daje wywiadu dla mediów rosyjskich i zagranicznych na wynikach (zwykle katastrofalne dla nas) jej działalności.

Historia Rosji oczami Pipes

Richard Pipes, to książka, która ukazała się w różnych praktycznie wszystko wtajemniczony w pewnym stopniu historię Rosji, zupełnie inny sposób patrzenia na rozwój naszego kraju, to nie jest aktywnie podoba się fakt, że ta droga jest znacznie różni się od trajektorii rozwoju innych krajów. Rysuje paralele z badaniem fenomenu rewolucji październikowej do odległej przeszłości Rosji, śledzenie genezy idei komunistycznych tam. Według niego, średniowieczny moscovia prostu nie chcą mieć pojęcie własności prywatnej, która radykalnie odróżnia go od reszty Europy. Był jedynym właścicielem – wielki książę.

Już samo to jest śmieszne wszystko przynajmniej trochę zaznajomiony z historią państwa rosyjskiego. Rzeczywiście, książę mógł zbyć skarbu, ale nie własność swoich poddanych. Rury nieprawidłowo i zbyt wąsko interpretuje słowo „ojcowizny”. Obwinianie naszych książąt i królów w nihilizmu prawnego, nie bierze pod uwagę, że kraj rozwija się pomyślnie rozwijać ziemiach podbitych wrogów. Głównymi instytucjami feudalizmu, wybudowany w Europie, dla których Rury jako zwolenników, nie zapobiega rozlewaniu rzekach krwi, co nasz Ivanu Groznomu i nigdy nie marzył.

„Przewlekłe bezprawie”

Książka, która bada zjawiska Pipes Richard ( „Rosja pod rządami starego reżimu”), na tyle dziwnie, był przedmiotem intensywnych badań w rosyjskich uniwersytetów i instytutów. Wywrotowych i szkodliwych postulaty zawarte w nim pokazać, że jest całkowicie nie do przyjęcia. Możesz uczyć się tych książek w sposób akademicki tylko kiedy uczniowie otrzymali już tych historycznych podstaw wiedzy. Aby poszerzyć horyzonty nauki i debaty.

Rury i kultura rosyjska jest bardzo nie lubią, aw tej książce on daje jej negatywną ocenę, obwiniając dokładnie rodzaj nieruchomości, który utworzony jest tak różny od zachodnich wartości.

Filozofowie: rosyjski i amerykański

Wybór spowiedzi w Rosji Pipes uważa również ogromny błąd. Ale zacytować naszego Chaadaeva w tej sprawie, trzeba znacznie głębszy wgląd ideologicznych cech rosyjskiego filozofa. I Richard Pipes ( „Rewolucja rosyjska” i jego inne prace – bezpośrednie potwierdzenie tego) – po wielu – cytowany ciągi są takie same, gdzie Czaadajewa wyszukuje luki z cywilizacji zachodniej w odniesieniu do sukcesji Bizancjum – na bok od głównego nurtu cywilizacji chrześcijańskiej.

Tu przypomnieć niektóre katolicyzm krew nabiera innego, stał główne gałęzie Wiary: Reformacja jeszcze „taxied”. Bizantyjski gałąź chrześcijaństwa nie jest najbardziej krwiożerczy, nie było żadnych krucjat. Jeszcze bardziej kontrowersyjny jest analiza poglądów rur na naszej polityki i Puszkina, Gogola czasami zdumiewające, ale częściej – śmiech.

uderzające podobieństwo

Richard Pipes ( „Początki praw obywatelskich” i prawie cała reszta jego prac zawiera informacje poświęcone tym temacie) widzi wielkie podobieństwa między systemami ZSRR i nazistowskich Niemiec. To on powtarzany tak często, że staje się jak pewnego rodzaju mantra, pod wpływem którego wciąż dostaje najmniej myśleć i charakteryzuje się brakiem doświadczenia życia ludności.

Dość często iz różnych ustami teraz mamy tego słuchać straszna ich kłamstw i niesprawiedliwości oświadczenia. To nie jest związane reżimów politycznych ani wewnętrznej, ani zewnętrznej polityki na każdym etapie istnienia dwóch państw łączyło.

Jak Związek Radziecki został zabity

Tutaj jest to konieczne, aby zobaczyć czyje ręce Rury wylewanie wody. Jak zawsze w tym samym „jastrząb” z amerykańskiego establishmentu, to on przekonał Reagan – jako konsultant do CIA i szefa Rady Bezpieczeństwa Narodowego działu – podjęcie najostrzejsze środki służące zwalczaniu i niszczeniu ZSRR. To właśnie on, jako eksperta w swój własny sposób interpretacji historii Rosji, Stanów Zjednoczonych zapewnił prezydentowi, że Związek Radziecki – kolos na glinianych nogach.

Następnie ciśnienie ze Stanów Zjednoczonych: wspieranie mudżahedinów w Afganistanie i Czeczenii, załamania cen ropy naftowej oraz uruchomienie maszyny propagandowej z organizacją rozległej sieci szkół, w których przeszkolonych przyszłość „młodych reformatorów”. Sieć, nawiasem mówiąc, rozprzestrzenił się na wszystkich republik kapitału i mniej lub bardziej dużych centrów terytorialnych i regionalnych, a także w szkole połowie główne rozstrzygane na poziomie komisji rządowych. Pięć lat później, Związek Radziecki upadł. Wentylatory można oklaskiwać książki „Dwa rosyjskie sposób.” Richard Pipes wygrał.

Rosja nie będzie mocarstwem?

Pipes uważa, że na długo przed jego utworzenia, Rosja nie zrobił nic, że marzył o tej roli w społeczności światowej. Celem niniejszego sprawozdania perswazji – jeszcze bardziej upokarzające wielki kraj w oczach opinii publicznej (a nie tylko na Zachodzie, ale także krajowe) opinia.

Jednak Rosja Rury opinia nie jest tak ważne. Ważniejsze działania, które mogą być brane pod uwagę również ingerencja w nasze sprawy wewnętrzne. Geopolityka naszego kraju zależy od jego położenia geograficznego, który wymaga po prostu, że jest to wielka moc. Najdłuższa granica, kontakt z Europy, Dalekiego i Bliskiego Wschodu – wszystkie kryzysy światowe, a także wszelkie inne zdarzenia globalne prostu nie może odbyć się bez naszego udziału.

Rury i inteligencja rosyjska

Najbardziej znany amerykański politolog przyniósł pracę przedrewolucyjnej Rosji, inteligencji. Należy zauważyć, że zainteresowanie pisarza nie tylko rodniki i konserwatystów, konserwatyści istniał obóz że bronił monarchii prawosławia i samowładztwa. Kilka jednostronnie rozważyć tę część rosyjskich ludności Richard Pipes. Własność i wolność – to są dwa składniki jego wartości, świat, który nie może istnieć w oderwaniu od siebie. Ale co cecha rosyjskiej mentalności, zawsze opiera się na jego biedy? To nie jest tylko Rury nie bierze pod uwagę prawdopodobieństwo, że nie ma pojęcia o jego istnieniu.

Ale tylko tchu, mówi o ideologii, która Verkhovod a teraz w Rosji, na obcym nieporozumienie – Republikańskiej. Ten liberalni ekonomiści, modernizacji kraju ze względu na rzekomo zacofanych iz natury nie bardzo inteligentnych ludzi, nie odbiera żadnych postępowych inicjatywy. Tak gęsta nacjonaliści, którzy marzą o średniowiecznych zleceń, to oświecone funkcjonariusze i wyznaniowe przywódcy. A naprawdę inteligentnych ludzi Rury nie uważa, jakby ich nigdy nie było, ani Herzen ani Kropotkin albo Bakunin lub Lopatin ani Plechanow nie był zainteresowany. Ale Demonizacja Vladimira Ilicha Lenina, osoba sto razy bardziej high-flying myśl filozoficzną, niż uznać tutaj autor rozpoczął od książki Richarda Paypsa.

Posłowie

W obfitości prace Rury wszelkiego rodzaju cytatów i odniesień, które rosyjscy historycy sporządzonych paralele z Europy Zachodniej. Ale im bardziej czytanie idzie, tym więcej pojawia się pytanie: czy autor nie drwi z nas, dając te odniesienia w tym kontekście? Odnosi się wrażenie, że teksty składają się z już istniejącymi stereotypami tym, że przed początkiem XX wieku, uważany wśród rosyjskich filozofów i pisarzy w różnego rodzaju pomówienia dla różnych zastraszania.

Podczas czytania wydaje się, że ten inteligentny Rury rassmeotsya w następnym rzędzie, mówiąc, że to on żartował, jak napisane niewiarygodne. Ale nie. Rury nadal trwa i trwa. I to nie jest śmieszne.