322 Shares 9381 views

Ford Ranger – dane techniczne, opinie właścicieli

Ford Ranger pojawił się w 1982 roku, zastępując przestarzałą Ford Courier, który został wydany w 1952 roku. Początkowo nowy samochód nie różni się zbytnio od swojego poprzednika. Jak Courier, że idzie na podwoziu konwencjonalnego odbioru pasażera z małym wzmocnienia podwozia. Jednakże na żądanie czasu Ford Ranger stopniowo przekształcił się w samochodzie wysokiego stylu. On pewnie stała na równi z modą SUV rodziny „Ford”. Trzy lata po wprowadzeniu na rynek Forda Ranger nie jest już postrzegana przez społeczeństwo jako zwykłego pracownika technicznego. Maszyna może również reprezentować interesy swego pana w każdej sferze działalności.

komplet

Ford Ranger poprawie z roku na rok. Ewolucyjne zmiany były oba parametry techniczne samochodu, a jego wygląd. Projektanci „Ford” pracował niestrudzenie, próbując prowadzić ultra-nowoczesny wygląd. Salon w Ford Ranger nie był sam. Jednak poziom komfortu kabiny mógłby konkurować z wszelkich samochodów średniej klasy. Do 1985 Ford Ranger w czterech wykończenia: podstawa, poprawie (XL), wygodne (XLS) i superkomplektatsii (XLT). Ten ostatni zwrócił samochód do musujące przystojny. Obfitość chromowane listwy i różnych klocków, tapicerka welurowa, kosztownego wykończenia z tworzywa sztucznego w konsoli i deski rozdzielczej wskazany elegancję stylu. Działających maszyn godności są utrzymywane na wysokim poziomie, zalety wysokiej prędkości łączy się z dobrą krzyża.

ulepszenia

W 1985 roku było to wersja z STX fundamentalnie zmienić siedzenia konfigurację, która przybrała formę szerokiej i wygodnej wiadra. Potem koła 14-tidyuymovye przeniesiony z tłoczonej płyty na stopie. Dwa lata później, Ford Ranger w podwójnej wersji z kompletem nazwano STX STX Wysoka Rider, co było spowodowane zwiększeniem klirensu i modernizacji bieżnika opony, które stały się bliżej do standardu off-road. W 1988 roku opublikował wersję GT, który umieścić wózek w jednym etapie z małym SUV na podstawowych parametrów. Jednak całkowita pewność w statusie urządzenia nie działa. Pick GT Ford Ranger został wyprodukowany w ilości 2 milionów sztuk, a następnie przerwano ze względu na niski popyt. Modyfikacja Ranger pozwala producentom manewrowanie w trudnych warunkach na rynku motoryzacyjnym i znaleźć odpowiednią niszę dla pickup.

elektrownia

Elektrownia dla Forda Ranger nie jest szczególnie moc, to nie było konieczne. Po pierwsze, urządzenie zostało wyposażone w silnik Ford Pinto OHC, rozwój pojemności 86 litrów. a. w 4 tysięcy obrotów na minutę. To wystarczyło, przy średnim obciążeniu samochodu. Ale przy pełnym obciążeniu powstały deficyt trakcji. Dlatego Ranger w 1983 roku, które ustawione Kolonia V6 OHV objętość silnika 2,8 litrów pojemności 115 litrów. C., I w ten sposób silnik przyłączono przekładni Toyo Kogyo czterokrotnie firmę lub trójstopniowej automatyczne Ford C-3 – wybrać zgodnie z życzeniem klienta. W 1985 roku, już oferowany ze skrzynią biegów Mitsubishi FM1 45 pięciobiegową manualną. Od 1986 w Ford Ranger zainstalowany Kolonia V6 OHV objętość silnika 2,9 litrów pojemności 140 litrów. a.

W 1989 roku został szeroko reprezentowane „Ford Ranger” Druga generacja z radykalnie przeprojektowany zewnątrz i nową kabiną. Tylne koła System ABS został zainstalowany. Zadneprivodnye Ranger zaczął wyposażyć silnik OHV V6 EFI Vulcan, o pojemności trzech litrów 142 litrów. s., przy czym napęd koła zainstalowany Kolonia V8 o pojemności 160 litrów. a.

trzecia generacja

Maszyna „Ford Ranger” Trzecia generacja pojawiła się w 1992 roku. Zaktualizowany Ranger był istotnie różni się od wszystkich poprzednich wersji. Zmiany zewnętrzne to przede wszystkim od przodu maszyny. Osłona chłodnicy jest bardziej nowoczesny, zmieniono przednie skrzydła, została zniesiona przez sygnał latarnia-Turn, teraz był w korpusie zespołu soczewek. Rozszerzona gama silników, skrzynie biegów wzrosła również swój asortyment z pięciu opcji. A silnik i skrzynia biegów może być wybrany, a więc kupujący dostaje samochód, w pełnej zgodności z konkretnymi zadaniami podczas operacji.

Wyjście na rynku zewnętrznym

W 1996 roku pojawiło się pytanie o modernizacji Ford Ranger, którego opinie nie zawsze były pozytywne, w związku z wydaniem modelu na rynkach zewnętrznych. Proces ten obejmował zwiększenie rozstawu osi, zwiększone bezpieczeństwo bierne optymalizacji systemu Coil ABS poprzez ustawienie na wszystkie koła. Silnik V6 Vulcan został przyjęty jako standard wyposażenia samochodów w Europie i Ameryce Łacińskiej, a pięć zostało znormalizowane-biegową manualna skrzynia biegów Ford 5R55E.

A w 1998 roku, Ford Ranger, których cechy zostały dostosowane do gorącego klimatu, szeroki strumień poszedł do krajów azjatyckich. W tym czasie samochód został wyprodukowany na rynku krajowym w USA i niektórych krajach europejskich, a także w celu zapewnienia, że maszyna jest dostarczana do Azji, musiał otworzyć montowni Ranger w Tajlandii.

czwarta generacja

Kolejna, czwarta generacja samochodów „Ford Ranger” po kompleksowej modernizacji otrzymał rozstaw osi 2832 mm, co zwiększyło poziom komfortu w skali całej maszyny. Zmiany wpływ przednie wahacze zawieszenia połączone z drążkami skrętnymi, przy czym reduktor stosuje się sam – koła 25. Dana Ranger standaryzowano do wielkości 15 cali, i opony z głębokim bieżnikiem umieszczonym na felgi aluminiowe. W opcji ostatnie koła – 235 / 70R16 na tarcz tytanu.

"Ford Ranger" dzisiaj

Jego 30-letnia rocznica Ford Ranger zauważył kilku zdarzeń. Amerykański rynek był zamknięty w samochodzie z powodu niewystarczającego popytu. Jako rekompensatę dla tej kampanii wydawało zacząć wysyłać szóstej generacji Ranger w krajach europejskich. Samochód został całkowicie odnowiony, uznano, że odbyło głęboki restyling i zobaczyć potencjał dla dalszych ulepszeń.

Ostatnio akcesoria Ford Ranger Wildtrak – to ultranowoczesny wygląd przekonany, samochód, jasny kolor czerwony z firmy odwrócił się od pickup w SUV, utrzymując cenę samochodów biznes klasy. Podwójna kabina, pięć stanowisk, przydatny do wejścia na pokład ze względu na konstrukcję drzwi skrzydłowych. Koła imponujące 18 tidyuymovymi polerowane felgi aluminiowe i chromowane łuki bezpieczeństwa, aby pokryć całą przednią. Skłonny kupić stylowy samochód i krajów arabskich, dla których urządzenie jest dostarczane w wersji Ford Ranger Sahibinden.