459 Shares 9345 views

Podłączanie do rówieśników: problemy i rozwiązania

Święta zwane komputery klienckie zaangażowane w proces pobierania i dystrybucji plików podczas pobierania z torrentami trackerów. Łączenie się z rówieśnikami metoda łączenia jest jak serwerze lustrzanym, który obecnie reprezentuje terminal użytkownika, na której fragment informacji. Ale czasem liczba maszyn rozprowadzających może być zmniejszona (na przykład, gdy użytkownik pliki do pobrania danych i zatrzymał dystrybucję). W tym przypadku czas oczekiwania może być dość długi. Łączenie się z rówieśnikami nie może osushestvlyaetsya z kilku powodów. Mogą one być po prostu nieobecny. Ale również ustawienia odgrywają ważną rolę.

Czym jest święta?

Ale najpierw spojrzeć na części teoretycznej. Stosowanie wszelkich torrent śledzenia i program odpowiedni startowego (np BitTorrent'a lub uTorrent) zakłada tak zwane lustra rozruchowe, które można znaleźć w typowych zastosowaniach, na ogół o Downloader klasyfikacji.

Innymi słowy, informacja pliki do pobrania przez użytkownika z jednego serwera nie bezpośrednio, ale używa kilku zasobów w tym pobieranie materiału wyjściowego. W przypadku, gdy łączysz się rówieśników, żądanie nie znajduje się na serwerze sieciowym i na lokalnych użytkowników maszyn, na których informacja jest załadowany, nawet częściowo. Ale problem często można precyzyjnie skonfigurowane.

Po co pisać „do rówieśników Brak połączenia”?

Kiedy widzisz taki komunikat, użytkowników, wiele osób uważa, że to tylko pokazuje, że nie ma urządzenia dystrybucyjne w sieci. To nie jest tak.

Przede wszystkim, trzeba jasno zrozumieć, że trackery torrent są uważane za portali zawierających pirackie treści i programu – odpowiednie oprogramowanie. Takie zastosowania mogą być zablokowane na poziomie systemu lub antywirusowego. To samo „Defender Windows» lub zapora może mieć automatyczne ustawienia, które nie pozwalają na pobieranie treści z «wątpliwe», ich zdaniem witryn.

Brak połączenia z rówieśnikami: co robić?

Pierwszą rzeczą, którą należy podjąć – wystarczy ponownie uruchomić program lub system. Druga akcja ma na celu przywrócenie do momentu wycofania, jeżeli przed problemem wszystko działało. Trzecim krokiem jest sprawdzenie liczby rówieśników na trackerze. Czwarty etap – konfigurowanie ustawień sieciowych.

W końcu, jeśli to nie pomoże, ale program nadal nie wykrywa połączenia z rówieśnikami, jest całkiem możliwe, że problem tkwi właśnie w jej ustawieniach. Na początek można spróbować „sztuczki” usługodawca jest włączona w protokole szyfrowania i dezaktywującego równoległego filtru IP, który może znacznie zwiększyć liczbę potencjalnych adresów, z których dystrybucja jest.

Z drugiej strony, problem może być, że port odbioru jest po prostu nie jest ustawiona. Dlatego zamiast domyślnego portu w programie należy określić inne, na przykład, podany w domyślnej przeglądarce internetowej. W przypadku pobierania za pośrednictwem mediów Get to działa.

Łączenie się z rówieśnikami mogą nie być dostępne jeszcze z tego powodu, że masz zainstalowany niewłaściwych ustawień sieciowych. Jednak, jak pokazuje praktyka, problemem jest bezpieczeństwo. Nie będzie musiał spróbować wyłączyć wszystkie programy antywirusowe i narzędzia Windows. Jeśli pobieranie działa, trzeba będzie dokonać adres strony na liście wyjątków antywirusowych oraz program torrent – na liście reguł zapory.

wynik

Ogólnie rzecz biorąc, problem został rozwiązany dość prosto. Jednak, gdy użytkownik pobiera kilkanaście linków jednocześnie i może być złamane priorytetu rozruchu. Nie będzie trzeba ustawić maksymalną prędkość jedyny obiekt, który chcesz pobrać w pierwszej kolejności, a najniższy priorytet – dla wszystkich innych. W obecności komputera niskiego poboru mocy lub małej prędkości połączenia, by pobrać wszystko na maksimum nie jest to zalecane.

A po drodze trzeba spojrzeć na konfigurowaniu protokołu internetowego. Z reguły samego ISP zapewnia automatyczne parametry instalacyjne. Musimy spojrzeć na uzyskanie adresu IP lub DNS został zainstalowany automatycznie. Jeśli problem nadal występuje, należy zwrócić uwagę na zaangażowanie proxy dla adresów lokalnych (powinno być wyłączone). Cóż, rzecz jasna, powinien to być dobry dig do samych torrent aplikacja ustawień i zwracać uwagę na stan ogniw trackera.