122 Shares 3102 views

Przysłowia pracy i staranności. Pomiędzy lenistwem i pracy rozdarty duszy

Każdy wie, że Rosja – kraj skrajności. Rosyjski i działa idealnie, a reszta tak, że „każdy dla siebie”. Jednak, aby mieć dobry odpoczynek, trzeba działać jak dobrze, jak w tym przypadku, pomożemy przysłowia o pracy i staranności. W tym artykule nie będziemy przypomnieć ryb i staw. Wziąć coś mniej znane, ale wciąż warto. Więc zaczęliśmy.


Rosjanie jako chęć do pracy na polu bitwy i naporu na lenistwo

Istnieje mit, że schlebia lud rosyjski świadomość, że nasi ludzie mogą zrobić tylko dwie rzeczy dobrze: walki i pracy. I nie powoduje prawie nikt wątpliwości. To prawda, że Rosjanie mają jeden wróg nie jest zewnętrzny, lecz wewnętrzny – własne lenistwo.

Randkowy lub ciotka może przenosić góry, ale były one ważne – nie zostały zarośnięte pajęczynami lenistwo. Oto praca przysłowie pomoc i pracowitość. Oto trzy z nich.

  1. Każdego kreatora pochwały.
  2. Dla każdego Beris pracy umiejętnie.
  3. Nie mów bezczynność i uczyć robótkę.

To właśnie te powiedzonka ludowe wybrane celowo. Są esencją każdej pracy, a mianowicie: trochę coś zrobić, jest również ważne kwalifikacje artysty, czyli jakości pracy … Może aforyzmy ludowe wymienione tutaj i nie zostaną uwzględnione w kategorii „Best rosyjskich przysłów i powiedzeń o pracy i staranności”, ale są one rzadkie i są dokładnie zdefiniowane nie tylko moralny, ale również profesjonalny sens.

Specjaliści rządzić światem

Podobnie jak to, czy nie, ale współczesny świat jest w rękach profesjonalistów stalowych. bryłki czasu wydaje się zdały. Teraz, gdy diament nie otrzymał przyzwoitą cięcie, a potem nie jest ceniony bardziej kosztownego szkła. To trochę smutne, bo takie podejście do rzeczywistości pozbawia ją intrygi. W świecie wprowadziła ścisła hierarchia: na szczycie są ci, którzy mają dużo pieniędzy i nie ma powodu, by stosować je w dobrym kierunku, to znaczy, aby orientować swoje dzieci; .. na dole, z kolei ci, którzy mają takie możliwości nie ma.

Istnieje prawie nieelastyczne prawo socjologiczne: każdy człowiek może w swoim życiu podnoszone lub opuszczane przez tylko jedną pozycję na drabinie społecznej. możliwe, ale bardzo rzadko są ostre wzloty i upadki.

Czy jest jakiś powód, dla pesymizm?

Ale w tym sensie, że nie należy tracić ducha, przysłowia dotyczące pracy i ciężkiej pracy jest nadal przydatna dla wszystkich. Tak, być może większość z nas nie przyszedł na czele historii, ale co z tego? Każdy człowiek, aby żyć, pracować, a więc trzeba coś jak impuls, a więc potrzebne mówiąc. Każdy ma swój szczyt. I nie ma nic złego w tym akcie, na przykład, w studiu jako szwaczka, a następnie ostatecznie podjąć fotelu reżysera w tej samej strukturze. Tak, kariera projektantki mody szwaczki, być może, nie jest zagrożone, ale to nie boli, że ona i jej potrzeby. W każdym przypadku, aby odnieść sukces, osoba musi przysłowia o pracy i staranności. Bez nich, zwykły obywatel jest trudno zmotywować się do wyniku.

Trochę lenistwa

Gdyby tylko ludzie pracowali, to byłoby świetnie. Ale on żył w taki sposób nie jest bardzo długa (co, nawiasem mówiąc, świadczy doświadczenie Japonii, gdzie wysoka śmiertelność wśród osób z przepracowania). Dlatego lenistwo jest również przydatna i potrzebna. Ale człowiek najlepiej się zaszczepić „dobry i jasny”, więc zbyt leniwy, aby popularnej mądrości złożone jako absolutnie zła.

  1. Będziesz leniwy – znać głód.
  2. Dla biznesu – nie dla nas, za pracę – nie nas, i jeść, taniec przeciwko nam nie udało się znaleźć.
  3. Lenistwo jest gorsze od choroby.

Szczególnie przerażające ostatnie powiedzenie. Ludzie mieli żywotny interes w pracy, stąd tę postawę. Współczesny człowiek (rosyjski, czy nie, w każdym razie) w potrzebie lenistwa, jak oaza, wolne od pracy. Bo teraz praca za dużo. Rzeczywiście, „jak wybuch i opieczętowane”, ale wszystkie te myśli i można jeździć szalony, ale umysł jest wciąż potrzebne do zawodowego i osobistego spełnienia.

I tak, na równi z pereł z ludowej mądrości na temat wydajności, które znamy pod nazwą funduszu z nazwą „Przysłowia i powiedzenia o ciężkiej pracy i umiejętności”, istnieje również konkurencja. A my, współcześni ludzie naprawdę nie chcą nadążyć z sąsiadem. Ale należy pamiętać, że jedyną skuteczną zmianę pracy i okresów (lenistwo) daje najlepsze rezultaty odpocząć.