773 Shares 5170 views

Alexey Kiselev biografia radziecki bokser i trener

Kiselev Aleksiej Iwanowicz – radziecki bokser, którego historia sięga drugiej połowy i półciężkiej, zasłużony mistrz sportu ZSRR. Grał w reprezentacji ZSRR w latach 60-tych. Jego sportowych osiągnięć są następujące: srebro na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 1964 roku (w kategorii do 81 kg), srebro na Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku (w kategorii do 75 kg) w 1968 i srebro na Mistrzostwach Europy w Rzymie w 1967 roku roku (75 kg). Po zakończeniu kariery bokserskiej zaczął trener reprezentacji Związku Radzieckiego w boksie.

Alexey Kiselev: Biografia, znajomość polu i pierwszych triumfów

Urodził się 17 marca 1938 w Lukyanovka, region Riazań, ZSRR. Uniosłem w prosty rodziny Radzieckiego. Mój ojciec był kowalem, a matka pracowała jako kucharka w stołówce szkolnej. Od dzieciństwa, charakteryzuje powagi i wytrwałości. Facet kochał aktywnych i mobilnych gier, a także dobrze dokręcone na poziomym pasku. W wieku szesnastu lat, po raz pierwszy dołączyłem sekcję bokserską i zaczął trenować pod okiem Ivana Ganykina (radziecki bokser wszystkich kategoriach średniej masy). Po dwóch latach ciężkiej treningowej faceta znanego na całym świecie: w 1958 roku, zdobył mistrzostwo mistrz wagi średniej w wojsk turniejach na całym świecie. Które okazały się w boksie publiczności, został zaproszony do występu na mistrzostwach Związku Radzieckiego. Był to debiut profesjonalny turniej na wysokim poziomie, co w 1959 roku zdobył swój pierwszy medal w krajowych mistrzostwach – Bronze.

Boxer Aleksey Kiselev: sportowiec kariery i osiągnięcia

W ciągu najbliższych czterech lat, zapakowane w mniej więcej tym samym poziomie, a dwa razy powtórzył sukces w mistrzostwach świata armię. W 1964 roku Aleksiej Kiselev idzie do półciężkiej i zadebiutował w krajowych mistrzostwach. Gdzie zdobył swoje pierwsze złoto w mistrzostwach Związku Radzieckiego. Wysoka ocena boksera przyznano prawo do obrony bogactwa kraju na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (Japonia): Wkrótce po wielkim zwycięstwie w początkowym Kiselev karierze. Nawiasem mówiąc, okazał się godnym radzieckiego sportowca Alexey Kiselev dotarł do finału, ale stracił do włoskiej zawodowej Cosimo Pinto. W rezultacie, Kiselyov przyniósł do domu srebrny medal, który otrzymał tytuł Mistrza Sportu uhonorowany ZSRR. Kolejne sezony Kiselev wystawione nie mniej triumfujący: bokser ponownie wygrał Puchar Świata w wojsku, zdobył złoty medal w mistrzostwach kraju (1966) i zdobył srebro w 1967 roku Mistrzostw Europy i Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku w 1968 roku (utraconych w finale brytyjskiego boksera Chrisa Finnegan).

Po udanej dekady sportu, który był pełen nagród i uznania, Alexey Kiselev ogłosił zakończenie kariery. bokser statystyki są imponujące: 225 zwycięstw w 250 walkach.

Kariera trenerska: zalety i osiągnięcia

Po przejściu na emeryturę od boksu zawodowego, Kiselev był w boksie, ale jako trener. Poprowadził reprezentację ZSRR na boks w okresach od 1969 do 1970 roku. i od 1975 do 1980 roku. Otrzymał tytuł „uhonorowany trener ZSRR” w 1979 roku. W jego kierownictwem drużyny bokserskiej ZSRR stał na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu (1976) i 1980 (Moscow) lat.

Stopni w zakresie wychowania fizycznego i trener po Radzieckiego

Sportowiec zaangażowany również w działaniach naukowych. W 1972 roku Aleksiej Kiselev obronił tytuł doktora nauk technicznych. Od 1975 roku był kierownikiem wydziału wychowania fizycznego w Moskwie Wyższej Szkoły imienia Nikolaya Ernestovicha Baumana. Kiselev jest autorem wielu prac naukowych i metodycznych w dziedzinie sportu. Od 1993 Alexey Kiselev zajęli wolne stanowisko przewodniczącego „studsoyuza rosyjskie sportowy”.

Zmarł 19 czerwca 2005 w Moskwie, został pochowany na cmentarzu Donskoy.