705 Shares 6340 views

Sauna-lufy: referencje od tych, którzy korzystali

Kąpiel była i pozostaje przyjemność, której przynajmniej czasami uciekają wszyscy. Nawet w szybkim życiu dużych miastach ludzie są wycinane czasu na rozgrzanie. Jednak duża różnica: przejdź do metra (na autobus, tramwaj, własną limuzyną) w łaźni publicznej, a dokładnie określić czas płatnego lub powoli i gustownie relaks w ich własnych, gdzie pachnie jak chcesz, ludzie są tymi, które są przyjemne, a czas można spędzić co najmniej jeden dzień, jeśli tylko było to radość …

Być może dlatego każdy, kto kupił (odziedziczone lub jako prezent – nie ma znaczenia) grunty, należy pomyśleć o Łaźni na swoim terytorium.

Umeblowane niuanse swojej pary

To było wtedy, i rozpocząć złożoności. Po pierwsze, nie fakt, że nabyli grunty wystarczające pod względem wielkości do innej struktury kapitałowej. Po drugie, dokładny, ceglany budynek będzie wyciągnąć cię z budżetu być dość znaczna kwota. Po trzecie, nie fakt, że budowniczowie zgodzić się na jakiś czas utknąć w środku pustkowia, gdzie podwyższone miejsce relaksu (dobrze, jeśli zapłacić trochę więcej, to wszystko jest możliwe …). Po czwarte: Co z ogrodu, ogrodu warzywnego, starannie pielęgnowane i zawsze wpływa w trakcie budowy? I wtedy warto pamiętać, że jest miejsce w postaci beczki. Może to być po prostu idealny sposób na zbiorze ślepych zaułków.

Odmiany „Zbiornik” kąpieli

Nawiasem mówiąc, wielu facetów jak backgammon cieszył się przez wiele wieków. Najczęściej wymieniane japońskiej łaźni beczkę. Odpowiedzi o tym, w większości pozytywne – „bąbelkami” Jeśli lubisz małe ilości, stała obecność wody i Jednakże, nie jest to dokładnie opcją wypoczynkowego: przy złej pogodzie to nie jest szczególnie popolzueshsya, więc trzeba zbudować oddzielny pokój – i wracamy do kosztów i wykonalności budowy kapitału.

Uwagi te otrzymane i sauna-baryłkę; opinie z jej fanów są korzystniejsze ze względu na małe sklepy wzdłuż półek i baldachim, który pozwala go używać i nie bardzo sprzyjających warunkach pogodowych. Ale … Wszystko to – nie nasz wybór.

rosyjski preferencji

Być niezwykle precyzyjne definicje, nie można nazwać taki wariant jest „bath-baryłkę”. Odpowiedzi o to jest najbardziej entuzjastycznie. Ale to jest mało prawdopodobne, aby znaleźć naprawdę opakowaniowe baryłek takich rozmiarów, że może być w środku było wygodne do kąpieli. W tym przypadku, zarys łaźni parowej jest naprawdę przypomina PRODUKCJI olbrzymi Coopera. Drzwi do niej często kres (które w normalnym kranu beczki zbudowany do załadunku wina), ale są opcje i boczne wejście. Ci, którzy korzystali z łaźni lufę, o obu miejscach zostawić pozytywne opinie.

Zalety technologiczne: łatwy zbywalność

I co jest powodem takiej popularności? Przede wszystkim fakt, że przeniesienie do innego miejsca, nie jest łatwo podnieść z projektu. Istnieje możliwość – wezwać holownik, a nie – w podziale na mniejsze części i opakowanie schowany w ciężarówce. Całkowity ciężar całego pokoju – pół tony, a jeśli są zbierane z modrzewia może być nawet łatwiej od innych rodzajów drewna. Mobilność ta sprawia opinii łaźni baryłkę szczególnie entuzjastycznie, nie trzeba odbudować łaźnia parowa pod nowym adresem.

Kolejny plus: zwartość

Nie mniej entuzjazm jest fakt, jak mało miejsca na kąpiel-barrel – opinie użytkowników mówią o 8-10 kwadraty. Dla standardowych 6 hektar jest wybawieniem!

My nie wspominając o oszczędności w budowie ogólnie, przypominamy tylko, że taka łaźnia parowa nie wymaga fundamentu, które zazwyczaj znacznie upraszcza torebkę. Nawet dub strona niekoniecznie mają zainstalowane na poprzecznych prętów opcje.

Ponownie – piec. Opcje mogą być różne: w beczce, można umieścić grzejnik elektryczny przeznaczony jest do kąpieli i może być wyposażony w niemal klasycznej opalany drewnem węglowego. I rzeczywiście, w innym przypadku, oszczędności wyniosą prawie jedna czwarta energii w porównaniu do tradycyjnej sauny lub łaźni parowej: hammam, nasi dzięki urządzeniu latem nagrzewa się w ciągu pół godziny.

Przycisków „lufy” jest bardziej stroma zwykle kąpieli

Konwencjonalne pary ogrzewa się co najmniej dwie godziny. A jeśli konstrukcja jest skuteczna i dobrze utrzymane parowej. Czy firma kąpieli beczki! Recenzje (forum zatłoczonej) powiedzieć, że jest fantastyczny – zaledwie pół godziny czekać na możliwości, aby rozgrzać. Oczywiście, jeśli na zewnątrz jest zimno, czas ogrzewania zostanie przedłużony, ale nadal niższa niż w przypadku stałych kąpieli.

Nieobecność kąty zapewniają mniejsze gromadzenie się pyłu i brudu oraz większą łatwość czyszczenia. A jeśli wziąć pod uwagę, że nasza „beczka”, a sama jest mniejsze, i nie obchodzi mnie jak długo trwały i czasochłonne.

Okrągłe kształty są dodawane gładkość dystrybucji gorącego powietrza. W typowej kąpieli wzrasta i pozostaje pod sufitem, tworząc nieznośną temperaturę na szczycie i prawie bez podania ciepła i pary wodnej przy podłodze. Przycisków „lufy”, jak strumienie gorącego powietrza krążącego w ścianach, przy zachowaniu jednakowej temperatury w całej objętości.

Pomimo niewielkich wymiarów, wszystkie warunki niezbędne do komfortowego wypoczynku są tu obecne. Jeśli nie dążyć do zwartości i skupić się na długości 6 metrów, dostaniesz nawet saunę baryłkę z prysznicem. Jednak wiele osób woli budować oddzielny prysznic, większość lecie. W zimie dobrze jest zanurzyć się w pobliskim zaspie.

Nie mniej przyjemne premia jest drewniana podstawa takie kąpiele. Najbardziej zalecane dla jego produkcja cedru, modrzewia i świerka. Wszystkie te skały są dość odporne na wilgoć i eucnemidae, oprócz wciąż dalej przetwarzane, dzięki czemu kąpiel-dom będzie służył przez bardzo długi czas.

Gdzie mogę dostać taki cud?

Popularność beczek kąpielowych wzrosła tak bardzo w ostatnich latach, że firmy, które je produkują, mnożą się jak grzyby po deszczu. Ponieważ koszt upragnionego kąpieli mogą rosnąć silnie powodu odległego transportu, ma sens szukać bliżej producenta do domu. Ale z wyłączeniem transportu łaźni będzie kosztować co najmniej dwieście tysięcy rubli. Jednakże, jeśli chcesz zaoszczędzić, można zamówić projekt bez montażu. Z gotowych „części” fold to nie jest trudniejsze niż maszyny od projektanta dla dzieci – chyba nadproża. Zwłaszcza, że producent robi szczegółowy schemat. A w przypadku ewentualnego potreniruetes pojedynek. Głównym przyjemność w tej „konstrukcji”, które mogą być powtarzane tyle razy – wiarygodności zebranego kąpieli nie cierpi z powodu gromadzenia i analizy.

Warunki niezbędne do długiego życia

Jeśli zakupiłeś beczkę gotowe do kąpieli w zespole, to wszystkie niezbędne dane techniczne są spełnione przez producenta. Jeśli kupiłeś go w formie części zamiennych, ale po prostu zebrane w ramach programu, po wszystkie zalecenia, więc nic się martwić. Ale jeśli zdecydujesz się zrobić bań „od zera”, wykonaj kilka wskazówek, co znacznie przedłuża żywotność konstrukcji.

Aby rozpocząć, należy obliczyć nachylenie podłogi. Kąt jest wymagane do wody można opróżnić, poza podłogą początku błoto koniec pleśni. Aby temu zapobiec, należy rozważyć i otwory odpływowe (lepiej w branży rur, ale można po prostu do ziemi z rowu melioracyjnego).

Od wewnątrz drewna swoich bębnów powinny być impregnowane specjalnym związkiem, który zwiększa bezpieczeństwo pożarowe i na zewnątrz – olej lniany naturalny. Zapobiega to nadmiernej wilgoci i możliwe kolejne ścianki gniciem. Jeśli trzymać tych prostych zasad, będziesz miał doskonałą łaźni beczki – recenzja „samostroevtsev” powiedzieć to jasno.

Zimowe pływanie

Większość ludzi korzysta z domku (w wannie i terytorium), głównie w cieplejszych porach roku. Jednakże, jeśli jest to pożądane, a na zimno pozostaje bardzo niedrogie kąpielowe beczki. Zima opinie klientów w jakiś sposób pogorszeniu, coś coraz bardziej entuzjastyczne. Spadek entuzjazm, głównie ze względu na konieczność izolacji działania pary w zimnie. Odbywa się to zazwyczaj na zewnątrz rolki izolacyjnej, która, jak wiadomo, nie poprawia wygląd taki charakterystyczny i samowystarczalnej struktury. Z drugiej strony, możliwość ogrzać się w zimnej studni, a następnie rzuć w świeżym śniegu i ze zdwojoną energią zrobić grilla, przyciąga wielu ludzi. Ale jeśli używasz łaźni lufę w zimie, przestrzegać kilku wskazówek, czy lato bez pary. Najbliższe dział trzeba dokładnie podgrzać z otwartymi drzwiami między nimi. W przeciwnym razie, niektóre ciepłe jak dobrze, podczas gdy inne pozostają taką samą temperaturę – i drzewa, albo złamać lub perekorezhivshey przez kontrast. Gdy proces zakończy parze, piec nie gasić prawo. Niech go w trybie „czerwony” potrwa kolejne 3-4 godziny. Wszystkie drzwi, z wyjątkiem na zewnątrz, ponownie, musi być otwarty. W tym czasie cały pokój jest sucha; w wyniku gnicia i mchu nie dostanie szansę zniszczyć drewnianą łaźnię nie pojawią się nieprzyjemne zapachy, drzewo nie pęcznieje, a po raz kolejny spotkać wszystkie urządzenia w porządku i gotowe.

Światło łaźni parowej z beczki!