566 Shares 3989 views

Feministka. Czy to dobrze, czy źle?

W tym wieku wiele z pojęć mamy wypaczone poczucie, chociaż początkowo były czysto pozytywny kierunek. Tak więc, w zrozumieniu większość silniejszej płci, feminizmu – kobietą, która nienawidzi mężczyzn, którzy chcą dominować w ogóle, mszcząc się wokół płci przeciwnej do ich awarii. W uczciwości, trzeba przyznać, że często ludzie nie są tak źle w tym wyroku. A wszystko ze względu na fakt, że pojęcie feminizmu we współczesnym świecie postawiona na głowie.

Feminizm w swojej naturze, w swoim pierwotnym znaczeniu oznaczało walkę o prawa kobiet. Chodzi o to, że nawet dwa wieki temu dużo słabszej płci był wyłącznie monitorowanie domu, uwodzenie męża, dbanie o dzieci. Kobiety nie mają prawa do pracy, własność, głos, nie mogli dostać przyzwoitą edukację, jako szkoły dla nich nie istnieje. W tej sytuacji, feministka – kobieta, która nie chce pogodzić się z tym stanem rzeczy, które chcą dla siebie lepszego życia. Oczywiście, oświadczenia i publikacje przeciw dyskryminacji płci słabszej pojawiły się w XVI wieku, ale bardzo często nośniki takie śmiałe pomysły byli prześladowani, a nawet wykonane.

Pierwszą oznaką sukcesu feminizmu były występy kobiet w Stanach Zjednoczonych na początku XIX wieku. Przemysł rozwinięty, zażądał udziału w produkcji nie tylko mężczyźni, ale także kobiety. Amerykańskie feministki były w stanie osiągnąć wiele. Ich przykładem poszła brytyjskich kobiet, którzy osiągnęli redukcję dnia pracy z urlopu po urodzeniu, możliwość dysponowania zarobione pieniądze.

W każdym kraju, kobiety mają własne potrzeby, a którego szukali, ale dla jednej z feministek praw walczyli na całym świecie – prawo do głosowania. Gdzieś wcześniej, jakiś czas później, ale prawie wszystkie kobiety świata okazją do wyboru. Jedynym wyjątkiem jest Arabia Saudyjska i Andora. W tej pierwszej fali feminizmu cicho spełzły na niczym.

Nowa runda historii był w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Znowu zaczęły pojawiać się organizacje feministyczne, który wierzył, że wszystkie osiągnięcia tego ruchu jest tylko formalnością, a nierówność w dalszym ciągu istnieje. Mark dwie linie: feminizm liberalny i radykalny. Liberałowie starał się poprawić jakość życia kobiet, nie niszcząc istniejącą drogę życia. Ale radykalny feminizm żądał całkowitego zniszczenia istniejącego porządku, redystrybucji ról w społeczeństwie. Ten moment stał się podstawą w definicji początkowo pozytywnej koncepcji.

Feminizm w Rosji jest mniej rozwinięty niż na Zachodzie. Być może dlatego zrozumienie jego istoty w naszym kraju jest tak wypaczone. Feministka – radykalnie myślących, wojownicza kobieta, głód władzy nad mężczyznami. Ona twierdzi, że prawa kobiet są naruszane, są źle opłacani, że nie mogą stać się liderami, nie może odbywać się w rządzie. Wiele młodych dziewcząt, nie rozumiejąc istotę ruchu deklarują feminizm. Ale w końcu to tylko nieporozumienie i kpiny.

Ale jeśli myślisz o kobietach w wieku XIX walczyła o prawo do wyboru. I zrobili w rzeczywistości otrzymał. Po tym wszystkim, nowoczesny feministką – jest jeden, że może ona zdecydować się na pracę nauczyciela, a nie programista, wybierz rolę gospodyni, zamiast głowy, być dobrą matką, a nie prezydent. I niech nasz świat będzie więcej nauczycieli, żony i matki. Wtedy świat, a może nawet trochę, ale będzie lepiej.